Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ha ennyire...

Mit tehetnék ha ennyire érzékeny és önbizalomhiányos vagyok?

Figyelt kérdés
Már nem igazán tartozom a gyerek /kamasz kategóriába , lassan 18 leszek , de ez a probléma már nagyon rég óta tart de most még inkább nem látom a kiutat ebből az egészből. Gyerekkorom óta nem vagyok megelégedve magammal , sose gondoltam hogy én bármire is jó lennék . Ennek az okát is tudom , de nem lehet ellene mit tenni , mert amíg apukámmal lakom bizto hogy soha nem fogok felszabadulni :( . Ő nagyon sokat várt tőlem gyerekkoromban , és sokszor éreztem hogy csalódott ha nem jól teljesítek . És olyankor hangot is adott a véleményének . Ezen kivül nagyon hirtelen haragú és rengeteget ordibált velünk . nagyon agresszív és bármivel fel lehet húzni . Sokszor nagyon csúnyán beszélt velem, és az egész életm erről szólt h ehhez /ahhoz mit szól majd ,mert féltem/félek tőle . és nem tudok megfeleni , de már nem csak neki , magamnak sem . Gyerekként emiatt nagyon félénk és sírós voltam a legkisebb dolgon is elsírtam magam (és még most is ), nehezen illeszkedem be és akkor is utáltam magam , de most még jobban :( tudom hogy vannak nagyobb problémák , de én akkor is majdnem minden nap sírok mert nem szeretem magam . és nem tudok tenni ellene . Pswzichológusnál már voltam anorexiával és bulimiával , most is kövér vagyok szerintem ,és újra foygózni kezdtem . akkor max egy picit boldogabb lennék . De egyszerűen nagyon nehezen viselem ha apa agresszív velem ,vagy elküld minket a p....ba . Anyával is sokszor úgy viselkedik ahoyg nem érdemli meg , és ez még rosszabbul érint mert anbyám a lelkét is kiteszi . ha apa igy viselkedik akkor nem tudom kiengedni a dühömet , csak úgy ha magamra irányítom , de már olyan csúnya a bőröm :''( mindenki kérdezi h mik azok a vágások sebek , és ilyenkor mindig ki kell találnom valamit.de ha ezt csinálom akkor enyhül a szomorúságom és a dühöm is.. nem tudom mit tegyek . biztos én reagálom túl , de nem tudok máshogy viselkedni pedig próbáltam . Ha a barátaimmal vagyok jobb a helyzet , de sokszor nem mehetek sehova .Meg lehet oldani vagy törődjek bele és várjak ?
2011. aug. 19. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Lehetséges hogy valahogyan függetlenítened kéne magad az apukádtól.és tudom, hogy nehéz, de muszáj eljutnod egy pszichológushoz mert a vagdosás és az anorexia felbukkanása nem játék.(tapasztalat!)keresned kéne egy embert akivel néha elbeszélgetsz és tudod, hogy nem adja senkinek sem tovább.nekem van egy pap ismerősöm és vele csak beszélgetek és nagyon sokat segít...és ha már valakinek elmondod akkor is könnyítesz a helyzeteden és nem kell a vagdosással enyhítést szerezned.sajnos amíg apukáddal élsz addig akármit csinálsz "hatással lesz rád."ezért jobb lenne minnél hamarabb elköltözni, vagy valamit tenni.vagy anyukáddal beszélsz és összefogtok és hármasban megbeszélitek apukáddal, hogy ez így nem jó.a teljesítéseidről csak annyit, hogy mindig mindent magadnak csinálj, ne a szüleidnek.gondolj arra, hogy ők a büszkeségen kívül semmit sem profitálnak abból, ha te jól tanulsz.neked viszont nagy hasznod lesz belőle.és ha elmúltál 18 már vissza sem tarthatnak a barátaidtól.én is sok ilyen problémával küszködtem/küszködök, de tanultam pszichológiát és viselkedéstant úgyhogy nyugodtan fordulhatsz hozzám, de a pszicholóhus fontos lenne.írhatsz e-mailt is, ha úgy könnyebb.addig is jobbulást :)
2011. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2011. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Pszichológus!!! a pszichiáter ad gyógyszert is pl. idegösszeroppanásra vagy pánikbetegségre.először pszichológus!ő majd mondja h kell-e továbbmenned pszichiáterhez.szerintem nem mert hozzá csak a nagyon "durva" eseteket küldik, pl. az idegileg gyengéket.
2011. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy válaszoltatok , akkor majd megpróbálok eljutni pszichológushoz megint . meg lehet hogy az is segit majd , ha pl másik városban fogok lakni az egyetem miatt , már ha elmegyek máshová tanulni . változni nem fog ,már voltak beszélgetések . meg az emlékek sajnos megmaradnak
2011. aug. 19. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
az emlékekből jól is kijöhetsz.az a fontos, hogy őrizd meg őket, mert ha egyszer boldog leszel, akkor az azért lesz mert egyszer volt ilyen életed is...higgy nekem.
2011. aug. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!