Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lett velem? Mitől?

Mi lett velem? Mitől?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem semmire, rettegek a társaságtól, folyton egyedül akarok lenni, a suliba nem viszek ételt, napi 1x étkezek, HA izlik az étel. Már-már szorongok kisétálni a táblához... Félek az emberektől, mindig ugy érzem, hogy bántani akarnak. Az iskolai folyosó nekem a volóságos Gyehenna

2015. jún. 12. 14:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

Biztosan érkezik majd sok okos válasz. Csak annyit mondanék, rendszeres sport fizikailag és lelkileg is helyre tesz. Mivel egyedül akarsz lenni, nem javasolnám a csapatsportokat. Harcművészet jó lehet. Persze csak akkor, ha tenni is hajlandó vagy azért, hogy jobban legyél, és nemcsak panaszkodni szeretnél... (sokan járnak ide panaszkodni, de közben nem tesznek semmit).

Nekem is volt hasonló, tapasztalatból mondom, kezd el fizikailag építeni magad, a többi utána magától beindul.

2015. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sportoltam, lovagoltam, imádtam a lovakat. De rendszeresen piszkáltak, szidtak, és sokszor nem emberként bántak velem. A végén tragikus modon otthagytam az egészet
2015. jún. 12. 14:43
 3/24 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy mitől van? Konkrét válaszokat talán pszichológus tud adni6vagy tud kitalálni.


Sztem kamaszodás, hormonális változások, rossz tapasztalatok, idegrendszeri gyengeség... bármi okozhatja. Az egyetlen ami segíthet, ha lefoglalod az elmédet valami hasznos dologgal, és nem engeded, hogy a félelmeid felülkerekedjenek. Ebben segítene a harcművészet, de persze ugyanilyen jó lehet, bármi olyan hobbi, amihez kedvet érzel, amivel lefoglalod magad a szünetekben (pl. rajzolás, nyelvtanulás ... pl. szünetben fülhallgatóval is). Vagy ha inkább muzikális típus vagy, elkezdhetnél tanulni valami hangszeren.


Egyébként önmagad éheztetése is okozhat szorongásos tüneteket.


Miért nem eszel? Egyszerűen nem kívánod, vagy valami alkati dolog miatt fékezed magad? (Csendben megjegyezném, hogy a harcművészet azért is lenne jó, mert az evés problémáidat is kezelné.)

2015. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Én is lovagoltam. Még lovam is volt... de végül abba kellett hagynom, egyszerűen nem az én sportom volt.

Kár, hogy amiatt kellett abbahagynod, mert szidtak és piszkáltak. Egy rossz oktató miatt egy életre elmehet a kedved az egésztől. Vagy a társaid piszkáltak? Miért nem mész másik helyre lovagolni?

2015. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Azért nem eszek, mert a szüleim sohasem szerettek, nem figyeleltek rám, jobbbnál jobb osztályzatokat vittem haza, DE sohasem magamért tanultam, csak nem akartam hogy csalodjanak. Kiskoromban mindig azt mondták hogy ha ötösös alatt hazaviszek valamit, haza se menjek. Aztán mont hogy már 7-es vagyok, még annyira se figyelnek rám mint eddig, folyton a képembe vágják, hogy ők "kecseret adnak" nekem, és azt mondják hogy nincsenek jogaim... Lenyomozzák a telefonom, a facebookomon kutakodnak. Egyszer felment bennem a pumpa, és azt mondtam, hogy nem kell a penészes kenyerük lakjanak jól vele, ugyis sokszor "elfelejtet" pakolni
2015. jún. 12. 14:55
 6/24 A kérdező kommentje:
Engem MINDENKI piszkál
2015. jún. 12. 14:55
 7/24 anonim ***** válasza:

Ja, hogy otthon is szar a helyzet....hm. Az baj.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy továbbra is jól tanulsz, rendesen táplálkozol, pallérozod az elméd és edzed a tested... legalább hasznosan teljen az idő abban a "börtönben".

Barátaiddal, vagy valakivel a rokonságból meg tudod beszélni a gondjaidat?

Van valamilyen állatod? Vagy lehetne? Pl. kutyád esetleg? Kutyával tartalmas programokat lehet csinálni (együtt tanulhatnátok agility-t, mehetnétek versenyekre.

2015. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nincs nekem senkim, a neten keresek "alkalmi" partnereket, ettől persze mindig sirok, és szánalmasnak érzem magamat. Van 2 hullásmos és egy nimfa papagájom, a nimfa már szelid, a másik kettő még vad
2015. jún. 12. 15:16
 9/24 anonim ***** válasza:

Írod, hogy mindenki piszkál. Azt Te is tudod, hogy ez valójában nem jelent "mindekit". Gondold át, ki az aki piszkál, ki az aki nem. Miért piszkálnak? Akik piszkálnak, azok másokat is piszkálnak, vagy csak Téged?

Aki nem piszkál, azzal milyen a kapcsolatod? Nem kell ezekre válaszolnod, csak gondold át, merengj rajta.

2015. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A szüleim, mert egy kiközösitett különc vagyok, aki csúf és ügyetlen. A tanárok, mert a családomnak rossz a hirneve. És a diákok, mert kapafogaim vannak és gyarkaran belebotlok a szavakba. A hányszor megszolalok, valami hülye nevet kiáltanak. A többiek meg kikacagnak a neveim miatt, és félnek, hogyha barátkoznának őket is kiközösitenék
2015. jún. 12. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!