Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez velem amióta...

Miért van ez velem amióta vége lett a párkapcsolatomnak?

Figyelt kérdés
Leírom a történetem. 7éve pánikbeteg vagyok. Mindig is szorongó,betegségektől rettegő ember voltam.Apukám meghalt,utána lettem pánikbeteg. Xanax sr és cipralex,ezekkel élem az életem.Aránylag jól elvagyok,elvoltam.Most 4hete véget ért az ehy éves párkapcsolatom. Nagyon szerettem,de ő nagyon csúnyán becsapott,mellettem ismerkedett,és hogy a szavaival éljek kereste az igazit. Teljesen összetörtem lelkileg.Azóta minden nap van valamilyen tünetem.Borzasztó ingerűlt tudok lenni és ok nélkűl ideges.Belső remegésem van,úgy érzem belűl felrobbanok. A fejem feszít,szédelgek,gyengeség,rossz közérzet.Nagyon rossz.Minden napom így telik. Nem vagyok már tini,37éves vagyok,tudom,hogy van ilyen.Csalódtam már életemben sokat,de ez most mégis más.És egyszerűen számomra felfoghatatlan hogy egy ,,szerelmi bánat,, ennyire padlóra tesz ennyi idősen.Becsapva érzem magam,és ami a legrosszabb csak kihasznált,amikor én szerettem és mindent megtettem érte.Mikor lesz már jobb?Nagyon rossz így élni.Minden reggel úgy kelek,na ma vajon milyen tünet keseríti meg az életem?Egyátalán létezik hogy ezek a tünetek emiatt lehetnek,mármint pszichés eredetű?
2015. jún. 1. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen pszichés eredetű, mint szinte minden betegség, kivéve a fertőzéseket (de van, aki azt mondja, hogy az sem véletlen, mert valamitől legyengül a szervezet, és akkor támad a kórokozó).

Önmagában az, hogy 37 éves vagy, feltételezi hogy már szerettél volna "kikötni" valaki mellett. Ezt már sokkal előbb jelezte nekünk a természet, húsz évesen is, csak nem vettük komolyan :(

Ugye, nő vagy? Azt hiszed, hogy "ilyen idősen" hozzá lehet szokni az egyedülléthez? Épp hogy nem, egyre nehezebb!

A gyógyszerek nem segítenek ám! Azt javaslom, keress olyan barátnőket, akik harmonikus családban élnek, hogy legalább az legyen a szemed előtt. Írtad, a papád elvesztése is nagy traumát okozott... Így még sérülékenyebb lettél, plusz a gyógyszerek is csak becsapnak, lelkileg semmit nem nyújtanak.

Javaslom, ha nyugtatóra van szükséged, természetes módszereket használj, mértékkel: citromfű (nem filterben) orbáncfű ... megkeresheted a bükkszentkereszti gyógynövény napokat, járj a természetben, keress társakat pl. túratárs oldal ... vagy ott is, sokan mennek oda, már egész nagy sátor fogadja nyáron az érdeklődőket! Ott is találhatsz társat (persze főleg nők mennek, de ők mint barátnők segíthetnek neked).

Ha volt hited valaha, keresd a Teremtő Istent! Ha nem volt, akkor remélem, hogy lesz. Az élet nem magától keletkezett. Az Isten SZERETET és szeret téged, azt akarja, hogy boldog legyél!

Kísérje jó kívánságom az utad!

Éva

2015. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Éva! Nagyon köszönöm. Jól esik olvasni amit írtál.. :-)
2015. jún. 7. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!