Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít anorexiának?

Mi számít anorexiának?

Figyelt kérdés
Az is az, ha valaki rengeteget fogyott, de nem csontsovány?

2015. máj. 15. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Rengeteg dolog miatt le lehet fogyni, attól, hogy valaki sokat fogy, még nem anorexiás.
2015. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, hogy milyen okkal, elgondolással fogyott.

Fél-e attól, hogy hízni fog?

Mindennek a kalóriatartalmát nézi-e?

Betegesen retteg attól, hogy bármilyen testrésze vastagabbá válik? Rendszeresen nézegeti magát elégedetlenül? Képes-e akár egész napokat koplalni, hogy ne hízzon/fogyjon?

Mindezek mögé egy patológiás szemlélet kell.

2015. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A barátnőm most fogyott 18 kg-t és még 6-ot szeretne minimum. Csak megijedtem. De akkor minden okés. :)

2015. máj. 15. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy bmi-t számolnék a helyedben, meg kérdés, hogy milyen módszerrel, milyen súlyról és magassággal stb.

A megszállott diétázás is vezethet testképzavarokhoz, ami pedig táplálkozási zavarokhoz. Amiatt ijedj meg, ha nem tudja kontrollálni, és vagy túlkontrollálja az evést vagy az edzést vagy falásrohamai vannak.

2015. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy 83 kg-ról indult és most 65. A BMI táblázat szerint 23-as. Azt mondta, hogy ő eszik (bár én nem láttam ebben a hónapban), csak nem akarja átlépni az 500 kalóriát, de néha a 400-at sem éri el szerintem.

Sportolni nem szeret, inkább filmetnéz.

Szerintem őrültség amit csinál és aggódom érte.

2015. máj. 15. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem őrültség, csak értelmetlen. Így nem fogja tudni megtartani.
2015. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!