Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiának számít az, ha...

Anorexiának számít az, ha csak akkor eszek, ha úgy érzem megérdemlem?

Figyelt kérdés
Ha megtanultam valamit, vagy elvégeztem a takarítást. 20 éves vagyok és 47kg, 163cm.

2014. júl. 8. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ... ha napi 3-4 alkalommal úgy érzed, hogy megérdemled akkor nem anorexia :)
2014. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ez biztosan nem anorexia. Ott testképzavar, komoly koplalás stb. van, anorexiások között vannak néhányan, akik sikeres emberek és nem ünneplik meg a sikereiket evéssel:) Szerintem nálad valami másról lehet szó, inkább az önjutalmazási mechanizmus ment picit félre, ha jól értem, nem az alakoddal van bajod. Remélem, sikerül kilábalnod belőle:)
2014. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2014. júl. 9. 22:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Evészavar gyanús. Akár lehet anorexia is. Nem ismerünk, ennyi infóból nem tudhatjuk. Nem mindegy ezt milyen gyakran érzed, hogy ki kell érdemelned az evést, az sem mindegy milyen a testképed, hogy szeretnél e fogyni, fogyókúrázol -e, mert ha kövérnek látod magad, és naponta 1x, vagy kevesebbszer eszel, meg hasonló, akkor igen, elég anorexia-gyanús. Viszont ha ez így nem igaz, akkor sem stimmel valami az önjutalmazás terén nálad. Eleve hibás berögződés az étel, mint jutalmazási funkció. Ha minden ok lenne kajálás terén, valószínű, hogy nem így lenne, ahogy mondtad, szóval valami gondod tuti, hogy van. És ezt most nem rosszból mondom.
2016. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!