Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt velem az élet?

Miért csinálja ezt velem az élet?

Figyelt kérdés
17 évesen SM-t diagnosztizáltak nálam. Nem vettek fel az egyetemre, most újra próbálkozom, de megint elszúrtam, szerintem...mégis mihez kezdjek ha megint nem vesznek fel? :( Annyira kilátástalannak látom a dolgokat, a betegségem miatt. Semmi sem jön össze. Dolgozni se tudok, amíg nincs valami végzettségem, mert fizikai munkát nem tudok végezni.
2015. máj. 13. 13:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A könyvvel kapcsolatban, egy kicsit szigorú a kereszténység felfogása, gondolkodása itt-ott, az amerikai evangéliumi keresztények ilyenek.

Ha szeretnéd megismerni a kereszténységet, tudok pár könyvet ajánlani, ezek segítségével lesz egy átfogó képed:


-Újszövetség, érdemes a János evangéliumával kezdeni

-Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2003)

-Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2010) az Ószövetséget segédirodalom nélkül nehéz értelmezni, ez egy nem teológusok számára is emészthető, jó könyv.

-Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]

- Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]

- Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]

2015. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
a két jel kiadós évszámot felcseréltem...
2015. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Reformátusoknál , evangélikusoknál vannak diakóniák, ott vannak képzett lelkigondozók, szerintem tőlük is lehet segítséget, tanácsot kérni!
2015. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!