Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bekattantam? Mi van velem?...

Bekattantam? Mi van velem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdem azt érezni hogy semmi értelme az életemnek. Kiskoromban mindig is jó tanuló voltam, de eközben az a stréber srác akit mindenki bántott, de voltak vágyaim és céljaim, ha bután is hangzik itt "tudós akartam lenni". Aztán annak érdekében hogy népszerűvé váljak belementem a hülyeségekbe én is, dohányzás, fű és stb, de így se tudtam az lenni aki akarok, nem tudtam teljesen legyőzni a félelmem a többi ember iránt. Rengeteg időt kell eltöltenem valakivel ahhoz hogy utánna tudjak vele úgy beszélgetni hogy megjátszom hogy normális vagyok és jól érzem magam. Egy más ember vagyok itthon a családommal, egy más az ember iskolában, egy más ember az internetes közösségekben. Soha nem volt egyetlen barátom se, vagy akármilyen ember is akivel beszélhettem volna. 18 éves létemre mégha haverom volt is, igazi barátom sose. Akit a barátomnak gondoltam azzal sem tudtam sosem őszintén beszélni, majd mikor talált egy normális embert helyettem inkább vele találkozgatott.

Elkezdtem álomvilágokban élni, számítógépes játékokkal játszottam, könyveket olvastam, filmeket és animéket néztem. Bármi ami kiránthat a valóságból és megfeledkezhetek önmagamról. Annyira függővé váltam ezektől, hogy ha véget ér egy sorozat amit nézek mély letargia kap már el hogy többet "nem találkozhatok" a szereplőkkel, nem élhetek át ilyen módon érzelmeket más emberekkel. Néha már megvetem a valóságot, mert tudom hogy nincsenek ott olyan jó emberek, olyan dolgok amik olyan izgalmasak mint a fantázia világaimban, nem látom értelmét hogy ott éljek. Különböző szimpatikus karakterek személyiség jegyeit aggatom magamra, olyan akarok lenni mint ők, hogy boldog legyek. Például ha megnézek egy történetet amiben egy író szerepel hirtelen nagy vágyat érzek rá hogy én is író legyek, hogy átvegyem a szokásait amit leművel. Ez általában szerencsére hamar elszáll. Mikor emberek közé kerülök néha tovább érzem ezt, de néha teljesen elszáll, mintha normális lennék.

Egyszerűen sokszor szenvedni akarok lelkileg ha jól is érzem magam, néha próbálom magam szándékosan depresszióba taszítani amit felismertem de már csak nevetni tudok rajta hogy milyen szánalmas vagyok. Gondoltam öngyilkosságra de gyáva vagyok hozzá. Egyszer egy borotva pengével akartam felvágni az erem, de igazából tudom hogy csak kórházba akartam kerülni, azt akartam hogy sajnáljanak. Hogy talán ezzel elmondhatom amit érzek, de azt hiszem az is ösztönzött hogy nem rég láttam egy animét aminek az egyik szereplője öngyilkos próbált lenni, de túlélte. Én is meg akartam próbálni és túlélni. Ha elszakítanám a kapcsolatot ezektől a különböző álomvilágoktól akkor összeroskadnék. De azon gondolkodom már hogy én csak bűnbakot akarok keresni hogy ez egy betegség, igazából csak egy akarat gyenge senki vagyok. Gondoltam már arra hogy egyszerűen totális drogfüggővé vállok és szép lassan pusztítom el magam, közben legalább "lebegek", szép lesz a maradék időm. De ha megtenném akkor tudom hogy mikor már késő lenne akkor sírnék mint egy kislány.

A családomon kívűl sosem volt semmilyen érzelmi kötődésű kapcsolatom más emberekkel. De magamhoz se tudok őszinte lenni, nem tudom már hogy most ismét csak bűnbakokat keresek vagy mi van velem. Akárki, aki volt már hasonló helyzetben..

18/F



2014. szept. 29. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kattantál be. Sok tizenéves fiatal megy át ezen vagy hasonlókon manapság szerintem. Nagyon sok dolgot amit leírtál én is tapasztaltam magamon/csináltam sőt vannak dolgok amik még most is megmaradtak, én 23 vagyok. Szívesen beszélgetek veled, ha gondolod írj privátban!
2014. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez még ilyen korban normálisnak mondható, sokan éreznek így ilyenkor, a hormonok is tehetnek róla. Csak ne akarjál folyton másmilyen lenni, mint amilyen vagy. Legyél nyugodtan különc, szard le, hogy mások mit mondanak. Amúgy meg ezt az álomvilágban élős dolgot még előnyödre is fordíthatod, mert tökjól írsz, komolyan élvezettel olvastam végig. Írjál például regényt, novellákat, így a ciki kategóriából átkerülsz a különleges kategóriába.
2014. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
már úgy értem hogy magad számára, mert szerintem cikinek vagy ilyesminek érzed magad, azért akarsz folyton másmilyen lenni, pedig nem vagy az. Csinálj valamit, érj el valamit, amire büszke lehetsz, az is megdob majd.
2014. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Magamra ismertem pár dologban, és szerintem ezzel sokan vannak így :) A kamaszkor az útkeresésről szól, mindenki belemegy olyan dolgokba, amiket később átértékel, vagy rájön, hogy ezt nem is magáért tette igazán, hanem inkább azért, hogy másokhoz tartozónak érezze magát. Ezt, hogy mindenkivel szemben más vagy, én is teljesen így érzem magammal szemben, de szerintem ez nem feltétlenül baj. Mindenki felé másabb vagy részben vagy akár teljesen, de minden oldalad az éned részét képezi. Az, hogy átveszel másoktól egyes vonásokat, valószínűleg amiatt van, mert még formálódóban van a személyiséged, és jobban hatnak rád az ilyesmik. A formálhatóság sokkal jobb, mint a rugalmatlanság, ki tudod használni előnyödre. Nem azt mondom, hogy legyél szuperhős vagy író konkrétan, de ha van olyan személyiségelem, ami szimpatikus neked, jobban éreznéd magad tőle, és megvalósítható számodra, akkor ezzel akár előrébb is viheted saját magad szerintem, fejlődhetsz. Az álomvilágtól szerintem fokozatosan lehet elszakadni, akkor, ha a valóságot elkezded jobban élvezni, mint az álmodozást. Azért mondom ezt, mert épp ebben a folyamatban vagyok, és eddig egész jól működik. :) A családoddal milyen egyébként a kapcsolatod, érzékelik rajtad ezt a vívódást? Szerintem kéne találnod valami csatornát, amin keresztül kifejezheted magad (sport, írás, festészet, tudomány, hangszer, akármi, ami valóságos és élveznéd), úgy tűnik, mintha ez a részed el lenne fojtva.

21L

2014. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Valószínűleg már te is sejted, hogy a te problémád az önbizalomhiány. Hogy mit tehetsz ez ellen? Ismerd meg magadat: tudatosítsd a hibáidat, fedezd fel az értékeidet. Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon értékes ember vagy, csak még nem vagy elég erős, ahhoz hogy önálló légy. Önállóság alatt a saját vélemény kinyilatkoztatását értem.

Fel a fejjel fiatal vagy még, előtted az élet és a legfontosabb a te kezedben van a sorsod. Ezen a helyzeten egyedül te tudsz segíteni. Ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak (ez a legnehezebb). Az első lépés mindenképpen az önmagaddal való szembenézés. Sok erősnek tőnő ember képtelen rá. Figyelj arra, hogy mi az amit jól esik tenni és mi az amit csak azért teszel mert ügy érzed muszáj, mert különben nem fogadnak el. Magam is nagyon álmodozó vagyok (18/L), de erős akarok lenni. Szembe akarok nézni a problémákkal, bízni akarok magamban és a legfontosabb szabad akarok lenni.


A legfontosabb, hogy soha ne add fel. Higgy magadban és ne hagyd, hogy a sok maradi, buta ember olyasmire kényszerítsen, amit nem akarsz. Légy bátor és erős.


Remélem hasznos volt...

2014. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!