Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt velem az élet?

Miért csinálja ezt velem az élet?

Figyelt kérdés
17 évesen SM-t diagnosztizáltak nálam. Nem vettek fel az egyetemre, most újra próbálkozom, de megint elszúrtam, szerintem...mégis mihez kezdjek ha megint nem vesznek fel? :( Annyira kilátástalannak látom a dolgokat, a betegségem miatt. Semmi sem jön össze. Dolgozni se tudok, amíg nincs valami végzettségem, mert fizikai munkát nem tudok végezni.
2015. máj. 13. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
engem harmadszorra vettek föl az egyetemre, azóta 3 mesterdiplomát szereztem...
2015. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást :)
2015. máj. 13. 13:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi az az SM?
2015. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
sclerosis multiplex, egy autoimmun betegség, ami az idegrendszerre hat
2015. máj. 13. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Ajaj, az tényleg komoly. Szerintem a vallás segíthet, ezt azon az alapon mondom, hogy nekem sokat segített élet nehézségek elviselésében. Ajánlok egy rövid írást ami a kereszténység három fontos pozitívumát írja le:

[link]


Érdemes elmenni ilyen irányban, hogy lelki szellemi kérdésekkel kezd foglalkozni az ember, és egy tágabb szemszögből nézi a dolgokat.

Miért is van szenvedés, és rossz? Van-e túlvilág, van-e lélek? Miért van rossz ha Isten jó? stb.


Sorstársak keresése is segíthet. Illetve tanácsadást kellene keresni, hogy ilyenkor egyáltalán mit vállalhat az ember?

2015. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nyelveket szereted, lehetnél pl. magántanár… (ez jutott eszembe mint ötlet)
2015. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igazából fizikai munkát nem érdemes vállalni. De nem tudják megmondani, hogy kivel mi és milyen gyorsan történnek a dolgok...Sokszor vagyok fáradt is miatta sajnos. A nyelveket szeretem de tanár nem lennék.

A hitemet pedig elvesztettem, hála ennek. Milyen Isten az aki tönkretesz minket?

2015. máj. 13. 21:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Immurant nem kaptál? Ez leállítja a betegséget. Tanulj és meglátod fog sikerülni a felvételi.
2015. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

„Milyen Isten az aki tönkretesz minket?”

Igazad van abban, hogy neked nagyobb szenvedést kell elviselni, és igazából, aki nincs benne ebben, nem tudja beleképzelni magát (én se).


Van egy önéletrajzi könyv Joni Ericksson: Joni, egy lányról szól, azt hiszem épp 17 évesen történik egy komoly balesete, nyaktól lefelé lebénul. Arról szól, hogyan tudta ez a nehézség mégis megerősíteni a hitét, és fejleszteni őt lelkileg.

Elolvashatod Jób könyvét is, az ördög kikérte őt próbatételre, Isten hagya hogy az egész családját elveszítse, és nagyon beteg legyen. A felesége ezt mondta ekkor: „Átkozd meg az Istent, és halj meg!” Jób mégse tette. A történet végén újra családot kap Istentől, s még nagyobb bőségben és boldogságban élhet.


A világ nem épülhetett fel a kis elemi részecskék és sejtek intelligenciája alapján, egyértelműen látszik rajta a tervezettség.

Érdemes megnézni alábbi videóból, pl. 30:55-34:53 rész, a DNS-ről:

God of Wonders

http://www.youtube.com/watch?v=vvVt4lDSPeY

2015. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kezelésen vagyok, Tecfiderát szedek. de nincs ami megállítja a betegséget, max lassítja!


Utolsó köszi, lehet majd beleolvasok a nyáron, hátha bejön. :)

2015. máj. 14. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!