Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem megy a tanulás, nem érzem...

Nem megy a tanulás, nem érzem magam jól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, későn kezdtem az egyetemet, ezért úgy érzem, ciki lenne ha nem fejezném be. Állandóan félek, hogyha nem fejezem be, akkor valami nagyon rossz dolog történik velem, emiatt nem is tudok tanulni. Ki vagyok borulva rendesen, többször falhoz vágtam a könyvet, és megutáltam azt, amit csak elkezdtem tanulni. Ez van. Szerintem depressziós vagyok, és elég komoly, de pszichiáterhez se mehetek, mer 1, anyám nem fizetné, 2, nem ismernék el hogy bajom van, és ez tovább frusztrál. Elég kilátástalannak látom a helyzete, nem vagyok nyugodt, és mivel tegnap voltam vizsgázni és olyan szarul voltam, hogy kb semmire de semmire nem emlékeztem a tananyagból, ezért arra következtettem, hogy ami eddig volt az nem célravezető, noha a környezetem ezt mondta 1000%-el hogy nem adhatom fel, szedjem össze magam, csináljam, "ez ilyen", "erőfeszítéssel jár", stb. stb. Általában ezek csak kiborítottak. Ha otthagyom rossz érzésem lenne, mert nem lenne helyette alternatíva és nem lenne pozitív a kicsengése, ugyanakkor más megoldást nem nagyon tudok. A szenvedésnek véget akarok vetni, de úgy tűnik egy csapdahelyzet amiben vagyok.

2015. jan. 6. 04:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Részemről befejeztem.
2015. jan. 7. 12:23
 12/12 anonim válasza:
Privát üzenet ment.
2015. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!