Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem megy a tanulás, nem érzem...

Nem megy a tanulás, nem érzem magam jól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, későn kezdtem az egyetemet, ezért úgy érzem, ciki lenne ha nem fejezném be. Állandóan félek, hogyha nem fejezem be, akkor valami nagyon rossz dolog történik velem, emiatt nem is tudok tanulni. Ki vagyok borulva rendesen, többször falhoz vágtam a könyvet, és megutáltam azt, amit csak elkezdtem tanulni. Ez van. Szerintem depressziós vagyok, és elég komoly, de pszichiáterhez se mehetek, mer 1, anyám nem fizetné, 2, nem ismernék el hogy bajom van, és ez tovább frusztrál. Elég kilátástalannak látom a helyzete, nem vagyok nyugodt, és mivel tegnap voltam vizsgázni és olyan szarul voltam, hogy kb semmire de semmire nem emlékeztem a tananyagból, ezért arra következtettem, hogy ami eddig volt az nem célravezető, noha a környezetem ezt mondta 1000%-el hogy nem adhatom fel, szedjem össze magam, csináljam, "ez ilyen", "erőfeszítéssel jár", stb. stb. Általában ezek csak kiborítottak. Ha otthagyom rossz érzésem lenne, mert nem lenne helyette alternatíva és nem lenne pozitív a kicsengése, ugyanakkor más megoldást nem nagyon tudok. A szenvedésnek véget akarok vetni, de úgy tűnik egy csapdahelyzet amiben vagyok.

2015. jan. 6. 04:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szociálisan is visszahúzódó vagyok, ez se segít dolognak. Ha lenne 15 millió forintom, akkor nyugodtabb lennék, mer anyám nem fenyegetne az utcára rakással. Ez komolyan mondom kikészít de teljesen, ugyanakkor "ez egy ilyen világ", kemény.
2015. jan. 6. 04:43
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Te simán csak hisztizel, nincs neked semmi más bajod. Nyugi, vizsgaidőszakban sokan kiborulnak. Majd elmúlik.
2015. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is éreztem már magam így. Néha az a megoldás, hogy kevesebb vizsgát tűz ki célként az ember és tudomásul veszi, hogy lassabban fog haladni, ami nem sikerül azt felveszed később. Lényeg, hogy valamit azért teljesíts a félévből.
2015. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Te hisztizel te fasz. kívánom hogy éld át, amit én.
2015. jan. 6. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez TB alapon is mehetsz. Menj el abba a pszichiátriai gondozóba, ahova tartozol! Ha szerencséd van, akkor valóban azt mondja, hogy ez nem túl komoly, de lehet, hogy tud adni pár tippet, hogy hogyan lehetne jobb. De egyébként meg lehet járni a háziorvost is, talán ő is tud tanácsokat adni, vagy megmondja pontosan hova fordulj szerinte.


Én úgy látom hogy nálad a rád nehezedő feszültség, stressz kezelésével vannak főleg gondok. Nem tudom űzöl-e rendszeres sportot, de biztos hasznos lenne és ez az első tanácsok között szerepel, bárhova fordulsz. Nem számít, ha azzal védekezel, hogy nincs időd rá, mert ilyen szituációban muszáj erre időt szakítani. Hidd el, az agyad is jobban fog, ha levezeted a feszültséget. Fontos az alvás és az evés is. Ezen kívül ha nem érzed elég hatékonynak a tanulási módszeredet, akkor valószínűleg neked az a módszer nem is az. Próbálkozz esetleg másképp. Fontos az önbizalom is, mondogasd magadnak, hogy meg tudod csinálni, elég jó vagy hozzá, menni fog. Hülyeségnek hangzik, de tényleg hatásos, ha annyit mondogatod, hogy elhiszed. Esetleg lehet ilyen segítő mondatokat sokszor egymás után leírni, így is rögzül benned.

Továbbá gondolati szinte érdemes foglalkozni azzal a témával, hogy miért is volna akkora katasztrófa, ha nem fejeznéd be az egyetemet. Mert ezzel a dologgal csak a stresszt fokozod magadban, értelmetlen ennyire rágörcsölnöd. Persze megértem, hogy rágörcsölsz, én is tudok ilyen lenni.

Remélem hamarosan jobb lesz neked!

2015. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Te hisztizel te fasz. kívánom hogy éld át, amit én."


5 évig jártam jogi egyetemre, majd most szakvizsgáztam (munka mellett), hogy ügyvéd legyek.


Szerinted én nem éltem át ugyanezt?


Amúgy, ha támadásnak vetted, amit írtam, és ilyen stílusban válaszolsz, nem csodálom, hogy utálod magadat meg az életedet. Valószínűleg az emberek is utálnak téged. Egy ilyen kiállhatatlan, nyávogós embert...

2015. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról (utcai fülkéből is). Itt segíthetnek, hogy mi lehet az oka a problémádnak, és hogyan oldhatod meg. Lehet, hogy néhány kérdés közelebb visz ehhez.


A nagyobb egyetemeken (a Pécsi Tudományegyetemen biztosan, nem tudom, Te hova jársz) van pszichológus, akihez ingyen be lehet jelentkezni, 5 alkalmas konzultáció van. (Ha a PTE-re jársz, akkor itt az elérhetőség: [link] ). Ahol még ingyen fel tudsz keresni pszichológust, az a családsegítő szolgálat, illetve a munkaügyi kirendeltségen is van pszichológusi szolgáltatás, és a Te problémád kapcsolódik is a munka világához, érdemes megkérdezni, hogy azt milyen feltételekkel veheted igénybe.) Szerintem a problémád nem psziuchiátert és gyógyszereket igényel.

2015. jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os: a nyávogással nem értek egyet. Ez annak a burkolt kifejeződése, hogy te azt gondolod, hogy mindenről én tehetek. A környezeti tényezőt nem rakod oda, holott az is erőteljesen viselkedésbefolyásoló tényező. "Nyávogás", "hiszti", "bénázás". Ezeket a szavakat olyan emberek használnak, akik nem sokat tudnak az ilyen problémákról, és tévesen állnak hozzájuk. Csak mondom hogy nem ártana felülvizsgálni hogy mit is mondasz, és hogy hogy értelmezed.
2015. jan. 7. 09:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmezési nehézségeim nem nekem vannak... De már eleget demonstráltad, hogy milyen primitív vagy, most már elég lesz.
2015. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Maradj inkább a jognál, mert pszichológiához úgysem értesz, csak nem értem miért tolod ide a pofád akkor ha nem tudsz segíteni. Maradtál volna csöndben. többet segítesz.
2015. jan. 7. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!