Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tenyleg nincs szuksegem...

Tenyleg nincs szuksegem pszichiaterre/pszichologusra?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok evek ota sulyos panikbeteg, de mar kisebb koromban is sokat szorongtam. Mara mar odaig fajult a dolog, hogy ha utcara jell mennem ramjon a rosszullet, amit iszonyatosan nehez legyozni, van, hogy a buszra nem merek felszallni, vagy boltba nem megyek be, mert onnan nincs "menekulesi" lehetoseg. Vagy egy tanorat isu nehez vegigulni, mert tudom, hogy nem rohanhatok ki a terembol. Szunetbe nincsen semmi gond. Van, hogy napokig nem tudok enni, a gyomrom teljesen tonkre van. Alhasi fajdalmakkal jarjuk az orvosokat hetek ota, iskolaba se tudok jarni es nincs semmi bajom, pedig kizartnak tartottam, hogy ez a fele sokaig fennallo fajdalom psziches is lehet. Egyre tobbet jar a fejembe az ongyilkossag (meg nem tennem meg). Barataim vannak, de egyre kevesebb kedvem van veluk barhova is menni, mert ha egy ideig el is terelik a figyelmem barhol.ramjon a rosszullet. Lovagolni jarok, erdekes ott sokkal.ritkabban van panikrohamom, ott egesz jol erzem magam. Ma a leletekkel voltam a haziorvosnal, aki teljesen bolondnak nezett en pedig kertem tole a pszichiatrira beutalot es nem kaptam (elmondtam.neki ezeket), azt mondta, hogy csak magamon tudok segiteni es meg pszichologust sem ajanl.mert tobbet ront, mint hasznal. Teljesen elvette mindentol a kedvem:( Azt hittem van kiut ebbol, ha segitseget kerek. Evek utan raveszem magam, mert rajottem, hogy egyedul cssk rosszabb lesz erre ennyi? Van egy felnott ismerosom aki olyan nekem, mint a masodik anyukam, ra mindenben szamithatok de ebbe nem, szerinte sincs semmi bajom es o se asszisztal ehhez. Tenyleg nincs szuksegem.ra? De akkor mit tegyek?
2014. dec. 4. 12:11
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
12-es válaszoló vagyok. Nekem is azzal kezdődött, hogy egy nyáron be kellett menjünk a sürgősségire, mert éjjel utolért a hányás, hasmenés. Én is utálok hányni, és hát onnantól kezdve folyamatosan szorongtam, hogy nehogy újból kelljen, ez pedig ahhoz vezetett, hogy állandó hasfájásom és hányingerem volt, ami aztán még rosszabbá tette a helyzetet. Valahányszor görcsölni kezdett a gyomrom, mindig elkezdtem erősen remegni és nem maradt abba, kb. fél óráig reszkettem, mint a nyárfalevél. Úgy sikerült túl lennem rajta, hogy bemagyaráztam magamnak, hogy nem a világ vége egy kis hányás, ill. hoy vannak emberek nálamnál sokkal rosszabb helyzetben, betegebben.
2014. dec. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Probaltam bemagyarazni, masok is probaltak, de hiaba... Azt mondjk a reszegen hanyas az jo erre, hat en hanytam egyetlen egyszer reszegen,egy remalom volt, azota alkoholt se ittam, semmivel se volt jobb. Es bar az a kivalto ok, de akarmi mas is eloidezi a panikrohamokat.
2014. dec. 5. 14:55
 23/23 DáMa válasza:
Szia.Én egy 48 éves nő vagyok aki lassan 20 éve kűzd pánikbetegséggel. Engem is mindenki lebeszélt róla hogy orvosi segítséget kérjek, mert hogy ezen csak én tudok segíteni. Igen van a betegségnek olyan stáfiuma amíg ez igaz. Viszont én addig vártam amíg egy súlyos szorongásos depresszió alakult ki belőle. Itt már kevés voltam én , kevés volt a család. A mai napig járok pszichiáterhez és sokkal jobban érzem magam. Igenis merj segítséget kérni.
2014. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!