Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tenyleg nincs szuksegem...

Tenyleg nincs szuksegem pszichiaterre/pszichologusra?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok evek ota sulyos panikbeteg, de mar kisebb koromban is sokat szorongtam. Mara mar odaig fajult a dolog, hogy ha utcara jell mennem ramjon a rosszullet, amit iszonyatosan nehez legyozni, van, hogy a buszra nem merek felszallni, vagy boltba nem megyek be, mert onnan nincs "menekulesi" lehetoseg. Vagy egy tanorat isu nehez vegigulni, mert tudom, hogy nem rohanhatok ki a terembol. Szunetbe nincsen semmi gond. Van, hogy napokig nem tudok enni, a gyomrom teljesen tonkre van. Alhasi fajdalmakkal jarjuk az orvosokat hetek ota, iskolaba se tudok jarni es nincs semmi bajom, pedig kizartnak tartottam, hogy ez a fele sokaig fennallo fajdalom psziches is lehet. Egyre tobbet jar a fejembe az ongyilkossag (meg nem tennem meg). Barataim vannak, de egyre kevesebb kedvem van veluk barhova is menni, mert ha egy ideig el is terelik a figyelmem barhol.ramjon a rosszullet. Lovagolni jarok, erdekes ott sokkal.ritkabban van panikrohamom, ott egesz jol erzem magam. Ma a leletekkel voltam a haziorvosnal, aki teljesen bolondnak nezett en pedig kertem tole a pszichiatrira beutalot es nem kaptam (elmondtam.neki ezeket), azt mondta, hogy csak magamon tudok segiteni es meg pszichologust sem ajanl.mert tobbet ront, mint hasznal. Teljesen elvette mindentol a kedvem:( Azt hittem van kiut ebbol, ha segitseget kerek. Evek utan raveszem magam, mert rajottem, hogy egyedul cssk rosszabb lesz erre ennyi? Van egy felnott ismerosom aki olyan nekem, mint a masodik anyukam, ra mindenben szamithatok de ebbe nem, szerinte sincs semmi bajom es o se asszisztal ehhez. Tenyleg nincs szuksegem.ra? De akkor mit tegyek?
2014. dec. 4. 12:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Pedig csak magán tud az ember segiteni!

Kérdező, látszik a valaszaidbol, hogy a kifogást keresed, ezt felejtsd el! Változtatnod kell mert a te életed! Most ne írd h nem azt keresed meg h nem tudom milyen érzés mert pontosan tudom, kivel ugyanebben a betegségben szenvedek es a tünetek amiket leírtál mintha csak en irtam voltam. K...a sz.r érzés az tény, es nem mindig sikerul kezelni, de nem szabad emiatt elzárni magunkat a külvilágtól. Johet akármikor, nem lehet ra készülni.


Ja es nekem a sport rengeteget segített... Ha jon az érzés elkezdek valamit csinalni, szibabicikli, séta, takarítás, fizess, beszélgetek valakivel.. Kerlek döntsd el magadban es hidd el jobb életed lesz!

2014. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Szerintem mindenképp menj el egy jó pszichológushoz, rengeteget tud segíteni, azonban ne várd, hogy rögtön az első 2-3 alkalom után helyrejösz, hisz egy ilyenből kigyógyulni kell kb. fél év. A pszichiátert én sem ajánlom, mert az egyből gyógyszeres kezelést ír fel, annak pedig rengeteg negatív mellékhatása van, plusz abbahagyni is nagyon nehéz. Én is voltam régebben hasonló helyzetben, sokáig naponta kínozott a hányinger és a hasfájás. Nekem sikerült belőle egyedül kivergődnöm, mondjuk én elejétől fogva tudatában voltam annak, hogy ez pszichés alapon van és pszichológiát végeztem... de még így is nehéz volt.
2014. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

En tisztaba vagyok vele, hogy nem fogok meggyogyulni egyik naprol a masikra, nem is varo, felolem tarthat 2 evig is a gyogyulas ha utana elhetek.normalisan. Komolyan mar else tudom.kepzelni, hogy milyen enelkul elni.

Az, hogy kifogast keresek...hat nem.tudom, epp az, hogy megoldast keresek azert szeretnek dokihoz menni, mert egyedul mar probaltam.annyi mindent es nem hasznalt

2014. dec. 4. 13:10
 14/23 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok nagyon régóta és sokat tudok a betegségről. A háziorvosod, vagy gyermekorvosod teljesen hülye, az orvosszakma szégyene, hogy ennyire egyértelmű tünetekkel nem küld a pszichiátriára. A folyamatos szorongás valóban tönkreteheti a gyomrodat, szívedet, bármit, éppen ezért ha valaki pánikbeteg akkor azt kezelni kell valahogy. Nem feltétlen gyógyszerrel, de azzal is lehet, viszont ebben csak a pszichiáter tud segíteni, ő tud ebben a kérdésben dönteni.

Ott ahol biztonságban érzed magad, ott jön rád kevésbé a roham, nálad ez úgy tűnik, hogy a lovardára igaz. Én pl. csak itthon vagyok viszonylag jól.

Mivel szerintem kell a beutaló, anélkül nem fogadnak, két dolgot tehetsz:

- odatelefonálsz a pszichiátriára, beszélsz a pszichiáterrel és megmondod, hogy a háziorvosod nem ad neked beutalót, pedig ezek és ezek a tüneteid vannak

- visszamész a házidokidhoz és megmondod neki, hogy minden tüneted pánikbetegségre utal és szeretnél egy beutalót, mert egyáltalán nem megnyugtató a helyzeted és valahogy kezelni kellene.

2014. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11 Neked közöd nincs a pánikbetegséghez, ha ilyeneket írsz, vagy valami nagyon enyhe szorongásod lehet, amit simán tudsz kezelni azzal, hogy kitakarítod a konyhát, ebben a betegségben is vannak fokozatok. De az, aki már alig bír végigülni 45 percet, vagy felszállni a buszra, annak nem fog segíteni a mozgás és önerből nem is fog tudni segíteni magán.
2014. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Azért az nagyon durva segítség nyújtás, hogy oldja meg magának meg minden agyban dől el. Hát pont ez az, hogy minden agyban dől el és nála rosszul, abban kéne neki segíteni, hogy jól tudjon dőlni az agyában és ne így. Nekem édesanyámnak is és bátyámnak is volt pánikbetegsége. Bátyámnak elmúlt, saját magától küzdött ki belőle, úgy hogy tudta hogy mi okozza ezt nála és szembe ment vele. Mondta hogy iszonyatos rosszullétek voltak, volt amikor leszállt a buszról, metroról, járművekről. Úgy érezte elhányja magát, vagy rögvest elájul. Ezek nem vicces dolgok és nagyon kemény egyedül végig csinálni hosszú hónapokon keresztül. Tudok olyanról aki bizony el is ájult és nem tudták mi a baja mindennel vizsgálták, mert nem értették az ájulása okát és akkor derült ki, hogy pánikbeteg. Édesanyámnak is gyomor problémái lettek, meg öklendezett is, rettenetesen rosszul volt ezektől a pánik xaroktól. Én is azt mondom keress fel egy pszichológust, ne pszichiátert! Gyógyszert ne szedj rá, az okát kéne megtudni, mi váltotta ezt ki nálad. Csak így tudsz vele megküzdeni, szerintem.

Hívd fel őket, ingyenes, hátha tudnak ötletet adni, szüleiddel hogyan értesd meg magad, vagy mit csinálj ha ők ennek ellenére sem akarnak megérteni: 116-111

[link]


Sok sikert! Ne hagyd hogy elhatalmasodjon rajtad ez a betegség vagy mi.

2014. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én a szüleidet sem értem. Ha az én gyerekem volnál, és azt mondanád, segítségre van szükséged, keresnék egy pszichológust, méghozzá magánt, aki nem gyógyszert ír fel, hanem terápiát. Ha minden fejben dőlne el,és önerőből, nem lennének pánikbetegek, depressziósok, neurotikusok és pszichotikusok. Sajnos sok ember nem ismeri el, hogy vannak lelki betegségek, amiket pszichológus kezelhet.
2014. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ír fel gyógyszert, mert nem is írhat, mivel nem orvos.
2014. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem orvos, de sokat tud segíteni!
2014. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Igazabol tudom mire vezetheto vissza, iszonyatosan felek a hanyastol(emetofobia) es ezzel kezdodott aztan jott a tobbi.. Nem tudom, hogy nezhetnek vele szembe, direkt hanyni.nem fogok, ha pedig hanyok, mert nem.tudom visszatartani akkor az egy leirhatatlan remalom.es a kovetkezonel ugyanugy felek.

2014. dec. 4. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!