Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tenyleg nincs szuksegem...

Tenyleg nincs szuksegem pszichiaterre/pszichologusra?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok evek ota sulyos panikbeteg, de mar kisebb koromban is sokat szorongtam. Mara mar odaig fajult a dolog, hogy ha utcara jell mennem ramjon a rosszullet, amit iszonyatosan nehez legyozni, van, hogy a buszra nem merek felszallni, vagy boltba nem megyek be, mert onnan nincs "menekulesi" lehetoseg. Vagy egy tanorat isu nehez vegigulni, mert tudom, hogy nem rohanhatok ki a terembol. Szunetbe nincsen semmi gond. Van, hogy napokig nem tudok enni, a gyomrom teljesen tonkre van. Alhasi fajdalmakkal jarjuk az orvosokat hetek ota, iskolaba se tudok jarni es nincs semmi bajom, pedig kizartnak tartottam, hogy ez a fele sokaig fennallo fajdalom psziches is lehet. Egyre tobbet jar a fejembe az ongyilkossag (meg nem tennem meg). Barataim vannak, de egyre kevesebb kedvem van veluk barhova is menni, mert ha egy ideig el is terelik a figyelmem barhol.ramjon a rosszullet. Lovagolni jarok, erdekes ott sokkal.ritkabban van panikrohamom, ott egesz jol erzem magam. Ma a leletekkel voltam a haziorvosnal, aki teljesen bolondnak nezett en pedig kertem tole a pszichiatrira beutalot es nem kaptam (elmondtam.neki ezeket), azt mondta, hogy csak magamon tudok segiteni es meg pszichologust sem ajanl.mert tobbet ront, mint hasznal. Teljesen elvette mindentol a kedvem:( Azt hittem van kiut ebbol, ha segitseget kerek. Evek utan raveszem magam, mert rajottem, hogy egyedul cssk rosszabb lesz erre ennyi? Van egy felnott ismerosom aki olyan nekem, mint a masodik anyukam, ra mindenben szamithatok de ebbe nem, szerinte sincs semmi bajom es o se asszisztal ehhez. Tenyleg nincs szuksegem.ra? De akkor mit tegyek?
2014. dec. 4. 12:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most 27 éves vagyok, de tini koromban én is sokat szorongtam.Fájt a hasam is sokszor, doki mondta, hogy ez pszhihés és nincs semmi bajom.Akkoriban nem volt divat ezzel foglalkozni, pánikbetegségről nem is hallottak akkoriban(90-es évek).Jól jött volna nekem is ha valakinek elmondthattam volna a dolgaimat, de max anyukám volt ott.Túléltem ezt a korszakot, de nem volt valami jó így.Azt javasolnám, hogy menj magándokihoz, bár gondolom a szüleid nem támogatnak ebben.Vagy nem is tudom.Én akkor oldódtam fel mikor lett barátom(párom).

2014. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Pedig jót tenne egy pszichológus, aki segítene. Beszélj a szüleiddel, ők meg beszéljenek az orvossal.
2014. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

A szakrendelőben a pszichiátriára nem kell beutaló.

SZólj anyukádnak.


A panaszaid annyira súlyosak, hogy mindenképpen szakorvossal kell megbeszélni.


A háziorvosod meg egyenesen hülye, már bocsi.

2014. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A szuleimmel beszeltem, ok is az orvossal ertenek egyet. Pasit se szeretnek, lehetne de nem, ugy erzem az csak +problema lenne
2014. dec. 4. 12:34
 5/23 A kérdező kommentje:
A szuleim szerint is csak magamnak tudom megoldani, mrg minden fejben dol el stb... Csak nem ertem, vettem a batorsagot hogy segitseget kerjek (az elejen meg beszelni se beszeltem errol senkinek) erre senkit nem erdekel az, hogy en mit szeretnek. El se tudjak kepzelni milyen ez, ha meg nem eltek at ilyet. ( de nem is kivanom senkinek)
2014. dec. 4. 12:37
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja es ha elmegyek egyedul az ugyis kiderul es iszonyatos nagy veszekedes lesz belole. Nem szeretnem
2014. dec. 4. 12:38
 7/23 anonim ***** válasza:

Igy igaz, magadon tudsz csak segiteni. Ez a betegség fejben dől el, ne engedd az orvosnak h valaha is xanaxot írjon fel, mert a legtöbb ezt teszi sajnos. Ha érzed h jon a rosszullét próbáld kontrollálni, nagy mely levegővétel, mondogasd h JOL VAGXYOK ES SEMMI BAJ SINCS!

Édesanyámnak mar sikerult nagyjabol leküzdeni, legalábbis csökkenteni a rosszulléteket. Nehez, de sikerülni fog! Ne hagyd h elharalmasodjon rajtad.-

2014. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos mar "iranyitja" az eletem. Ha jon a rosszullet mindig tudom, hogy nincs semmi baj, mondogatom is de ettol nem lesz jobb. Ugyanugy kezem labam remeg, kimenekulnek a vilagbol, szedulok, hanyingerem van, ramjon a hasmenes, ugy erzem mindjart meghalok stb...
2014. dec. 4. 12:51
 9/23 anonim ***** válasza:

" Ez a betegség fejben dől el"


Azért nem egészen igaz ez. Egyedül nem fog menni.


Egy ismerősöm addig halogatta az orvos felkeresését, míg odáig jutott, hogy szó szerint nem merte elhagyni a lakást egyedül, metró, busz, villamos kizárt volt, csak gyalog lehetett vele menni.


[link]


[link]

2014. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

csak, hogy en mar belattam, hogy baj van, es en eldobtottem, hogy mit szeretnek es nem engednek...

Sajnos nalam is egyre gyakoribb, hogy el.kene indulnom valahova es itthon maradok/lemondom, mert egyedul nem tudok elindulni. Es nem egyszer gyalogoltam haza a varosbol ( 1 ora seta), volt, hogy a barataim kertem meg, hogy setaljanak velem haza. Aranyosak voltak, nem mondtak, hogy nem, nem rohogtek ki miatta, de egyszeruen nem tudtak megerteni, hogy miert nem tudok.buszra szallni.

2014. dec. 4. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!