Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok adni tanácsot hogy...

Tudnátok adni tanácsot hogy hogyan tudnám kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés
Arról van szó,h ma épp 3 hete ápolok egy idös 91 éves bácsit külföldön, az elsö két hétben nem volt komolyab probléma vele leszámitva hogy ejjel rémálmai voltak, denapközben minden rendben volt.Nagyjából egy hete a mentálisállapota nagyon roszabbodot mar tulzotan elhatalmasodtak rajta a rémálmok és nem tud különbséget tenni a valóság és az álmai között, folyamatos rögeszmékés magánkívüli állapotok jellemzik a nap 24 óráját,sokszor agressziv, de az igényei nem teljesithetök (pl. a nem létezö biciklit leszedni róla az ágyban vagya már halott testvérét előkeríteni) Abban szeretnék tanácsot kérni hogy hogyan milyen módszerrel tudnám az ilyen szituációkat kezelni hogy ugymond kielégitö segitséget tudjak neki nyújtani. Egyébként mozgáskorlátozott, nem tud a saját lábán állni, a látása rossz, többek között antipszihotikumokat szed, meg nyugtatót, de a gyógyszerekrealig reagálfolyamatos nyugtalanság jellemzi. Mit tehetnék ?

2014. máj. 8. 21:23
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs, de a szóköz billentyü nem nagyon fog, ezért sok szó egybevan írva a másikkal,remélem azért olvasható :)
2014. máj. 8. 21:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az időskori demenciával jár, de én sem tudom, hogy kell kezelni, pedig hallottam/tapasztaltam már sok hasonló esetet. De ha arra gondolsz, hogy "belemenj-e a játékába"... szerintem azzal tennél most jót, én emberileg így érzem. Hiszen ő már nem teljesen van itt tudatban, és jobban érzi magát a saját világában...
2014. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, már én is alkalmaztam azt a módszert, h egyszerűen belemegyek a játékba, de kicsit attól félek h a sok megerősítésről részemről még jobban belerögzül ebbe az állapotba. Beszéltem a háziorvosával a problémáról, aki egyszerüen megduplázta a gyógyszerei dózisát, aztán két napig kb. élő halott volt, evés közben is elaludt, de evett, a gyógyszereit elfogadta,így mondhatni tűrhető volt, de most újból egész napos nyugtalanság jellemzi, éjjel sem alszik szinte semmit.....hogyan tudnám visszazökkenteni valahogy az előző állapotba, mert hosszú távon ez így valószinüleg nem mehet, az orvos már most pszichiátriai intézménybe utalná be, de a hozzátartozói saját felelősségükre hazahozták, és ápolót fogadtak mellé, és lehet h ez önző, és így keményen hangzik, de nekem fontos lenne hogy othol maradjon legalább még 5 hetet, mert nekem fontos ez a munkalehetőség, legalábbakét hónapra kapjam meg a pénzt.
2014. máj. 8. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Visszazökkenteni? Meg tudod fiatalítani 20 évvel? Erre még az orvosok sem képesek.... ahogy pusztulnak a sejtek, pusztul az agy is. Ez van sajnos.
2014. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!