Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a helyzetet?...

Hogy kezeljem a helyzetet? Lehet kicsit hosszú lesz, de ha gondolod olvasd el, hátha tudsz tanácsot adni.

Figyelt kérdés

Férjemet felhívta a nevelt lánya,/hol nevelte,hol nem/hogy mivel itt koleszos a délutánokat itt töltené vele, és a vasárnapot is!

A vele, azt jelenti,hogy beülnek a gép elé, és semmivel nem foglalkoznak,se a kicsivel/közös/se velem, csak ülnek és gépelnek!

Nekem viszont elegem van ebből,igaz régen volt nálunk de nem is hiányzik,nekem semmi kapcsolatom vele a köszönésen kívül.Az elején próbáltam de elutasított,most pedig akkor lássam ha hívom!A kicsi lányomat is csúfolta,ha mégis itt volt nyakon tudtam volna vágni.

Légyszí ne olyan tanácsokat adjatok,hogy legyek türelmes, hagyjam had jöjjön, mert én élek benne.A férjem a kicsivel se foglakozik, akkor se ha éppen itthon van, de a neveltnek mindig ugrál, és ebből van elegem.

Volt,hogy nem volt pénzük és szerettünk volna neki valami játékot venni, de hát elhalasztottuk, mert nincs rá.DE még aznap lett a neveltnek MP3-ra/mert ki adjon rá szegénynek/...amiért azóta is haragszom.Hiszen amit a sajátjának akartam talán 600ft volt, az mp3 azért nem 2 ft volt.

Néha úgy veszem észre ő fontosabb mint a sajátja.Ahogy hozzá áll....beszél róla stb.A kicsiről mintha egy idegen lenne, róla meg mintha az atya úr Isten!

Ha ez így marad elhagyom!!!!!!!!!

Véleményeket szeretnék, bár mérgemben nem tudom érthetően írtam-e.


2010. jan. 14. 14:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Ültesd le a férjed és őszintén mondd el neki mit érzel.

A nagyobbikal azért ilyen, mert kompenzál.

Az én férjem is ódákat zengett, ajnározta, majd szép lassan rájött, hogy ezt nem szabad mert később visszaüt.

Ha valóban úgy látod, hogy a nagy a pénzre hajt, szépen finoman próbáld megértetni a férjeddel, hogy ezt fejezze be, mert ezzel nem azt éri el, hogy a gyereke szeretni/tisztelni fogja, hanem azt, hogy kihasználja.

Ha veled és a kicsivel akkor sem foglalkozik, ha a nagy nincs ott, akkor valami nem stimmel. Beszélj vele erről is.

De szigorúan négyszemközt!

2010. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Több dolog kérdéses? Mennyi idős a lány(ha kollégista) és hány éves korától nevelte a férjed? Bár ha a közös gyerekhez úgy áll hozzá,mint egy idegenhez,akkor minden más lényegtelen.
2010. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi.Sajnos próbáltam már beszélni vele erről, de nem lehet."had tudja már, ő hogy ki jön és mikor, meddig, mert ő úgyis velünk él...na igen, csak nem velünk foglalkozik.Hidd el előbb mondja hogy költözzek el minthogy a neveltnek azt mondja ne gyere mert más a terv, volt már így nyeltem is eleget,mert mindig az lett visszamondva amit mi elterveztünk,csak hogy ő gépelhessen......A nagy nem sajátja,mégis ha valamit mond ugrik,és szerintem pénzre hajt, legalábbis mindig csak akkor keresi meg ha kell valami...pl. most is:((De arra lesz is, nem baj ha nekünk sincs...

Még egyszer köszi,hogy írtál, lehet azért megpróbálok beszélni vele.

2010. jan. 14. 14:36
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

szerintem itt két külön probléma van. az első, hogy azt írtad a férjed akkor sem foglalkozik a kicsivel ha épp nincs ott a nagyobbik. tehát ezen már elgondolkodnék. talán nem a legideálisabb pasit választottad mindketten akartátok a babát?

ami a másik dolgot illeti. azt tudomásul kell venned, hogy a férjednek a másik gyerek is a sajátja, tehát nem fogja mondjuk a kicsit jobban szeretni csak azért mert az tőled van. nekem úgy tűnik, hogy féltékeny vagy.jobb ha megbékélsz a helyzettel és összebarátkozol a nagyobbikkal, mert csak magadat fogod idegesíteni emiatt és majd a kapcsolatod is megromlik a férjeddel.

2010. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ne haragudj rám, de több gond is lehet ott :( A világért sem akarlak megbántani, de ilyenért elhagynád a férjed? Szerintem egyszerűen bűntudata van. A nevelt lányáról nem sokat írtál, nem tudom ő tudta-e az anyagi helyzeteteket, tehát nem tudom kihasználja-e az apa jóindulatát. Az meg, hogy csak akkor jöjjön, ha hívod...tudod lehet, hogy apának tekinti a lány, mert az eredeti nem foglalkozik vele. Szívből sajnálom az ilyen fiatalokat, akiknek nem adatik meg a teljes család. Téged is megértelek, neked is biztos nehéz lehet, de a legjobb tanács tényleg a türelem, de tudod, ha odáig eljutottál, hogy annyira féltékeny vagy egy nevelt lányra, mint egy gyerek a testvérére, akkor tényleg totál kilehetsz idegileg. Javaslok egy közös hétvégi kiruccanást a férjeddel.
2010. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem a lánnyal van gond, hanem csakis kizárólag a férjeddel. Nem az a kevésbé szimpatikus, hogy a közös gyereket csúnyán mondva le..ja. Szerintem ezt egy beszélgetés nem oldja meg. Ha egy apának nem magától jön a gyereke felé (akárhány is legyen) az apai ösztön, akkor az már régen rossz. Nem akarlak ijesztgetni, de szerintem hamarosan el fogtok válni. Mert nem fogod bírni. Én sem bírnám. Igazából nem is tudnék egy olyan férfival élni, aki a gyerekünkkel nem törődik. És szerintem más normális nő sem.

Az nagyon jó, hogy lányát így szereti, de miért csinált másikat, ha neki már az bőven elég volt. Most mondanám, hogy adj neki ultimátumot, de ahogy már írtam, régen rossz, ha egy apára kell szólni, hogy szeresd már a gyereked. Tudom rossz ezt hallani, de nem megfeleő embert választottad. És még most jobb lezárni, mert később, ha nő a picid, észre fogja venni a különbséget maga és a féltestvére között, és az neki nagyon rossz lesz

2010. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%
Szia!En teljesen igazat adok neked,mi az,hogy egy apa a sajat gyerekevel nem foglalkozik.Itt a ferj a hibas,meg kellene talalni az aranyközeputat.Foglakozzon a sajatjaval is ne csak a nevelttel.Vagy lehet,hogy a ferj szerelmes a tini neveltlanyaba?Ez se kizart.
2010. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Majdnem mindenki azt írja,hogy a nagyobbikat is szeresse.Az a baj,hogy a nagyobbik NEM a sajátja, de jobban ugrál neki mint a vér szerintinek.Az anyagi helyzetbe...hát jobba vannak mint mi.Nem féltékenység inkább dűh ami bennem van,hiszen családi hétvégénk sosem volt, ha lett volna akkor lemondta a férjem, mert a nevelt jönni akart gépelni és az fontosabb volt!!minthogy a családjával legyen!!!!!
2010. jan. 14. 14:51
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
attól ,hogy "csak" a nevelt lánya, attól még a lánya. a helyedben szerveznék közös programot, hogy ne csak a gép előtt üljenek. mozduljatok ki valahova négyesben, biztos van olyan dolog amit mindannyian élveztek és együtt lehettek.
2010. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi idős a férjed és mennyi a nevelt lány?

Nem lehet ez az indok? Bár szerintem gusztustalan lenne.

2010. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!