Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt más is, aki gondol...

Sesshi kérdése:

Van itt más is, aki gondol öngyilkosságra? Vagy én vagyok az egyetlen, akinek kb. minden nap ez jár a fejében?

Figyelt kérdés
biztos van valami értelme az életnek, csak én nem tudom mi ... de gondolom nem a nincstelenség, amiben én élek

2014. ápr. 3. 03:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
igenis van értelme az életednek, pár éve én is így voltam de mostmár tudom élvezni az életem
2014. ápr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hamarosan be is fog következni.

Mindennap ez jár a fejemben. Nem állandóan, a hirtelen hangulatváltozásoknak köszönhetően elmúlik néhány percre, akkor szeretnék változtatni, de ez hamar elmúlik... és ez megtörténik napi 50-szer.

2014. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jelen!
2014. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én is
2014. ápr. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Sokaknak jár a fejében az öngyilkosság.


Az élet értelme, hogy még csak eszünkbe se jusson feltenni a kérdést, hogy mi az élet értelme.


Akik ezzel a kérdéssel foglalkoznak, bajban vannak, talán még akkor is, ha filozófusok. Ez a kérdés egy jel, hogy valami nincs rendben az illető életével. Az élet értelmére vonatkozó kérdés egy tünet, lelki zavar tünete.

Akik igazán élnek, nem kérdeznek ilyet, egyszerűen csak belevetik magukat az élet sűrűjébe, és élnek. Konkrét feladatokról, célokról gondolkoznak, nem filozofálnak, nem igazán érdekli őket az absztrakt nagy Egész.


Még egyszer: az élet értelmesnek és jónak tűnik annak, akinek barátai vannak, munkája, amit nem utál nagyon, céljai, elképzelései, érdeklődési köre van, de mindenek előtt jövőképe. Akit le tud kötni sok minden, és belefeledkezik magába az életbe, az élet színes- színtelen hétköznapjaiba.

Próbálj visszaemlékezni azokra az időkre, mikor még eszedbe se jutott feltenni a kérdést az élet értelméről. Milyen volt, mitől volt jobb? Akkor miért nem jutott eszedbe a kérdés?


Amit leírtam, nem hurrá-optimizmusra való biztatás. Mindössze válaszoltam a kérdésedre.


Az élet elsődleges megtartója a fizikai sík. Ez sajnos tény. Először enni kell, lakni kell valahol, hogy életben maradhassunk. ( Sokan még így is éhen halnak, csak nem testileg, hanem lelkileg, a szeretet hiányától. Gazdag hírességek is lesznek öngyilkosok. )


Nem tudom, mennyire vagy nagy bajban. Írod a nincstelenséget. Fenyeget kilakoltatás, vagy hasonlók?

2014. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

"Az élet értelme, hogy még csak eszünkbe se jusson feltenni a kérdést, hogy mi az élet értelme.


Akik ezzel a kérdéssel foglalkoznak, bajban vannak, talán még akkor is, ha filozófusok. Ez a kérdés egy jel, hogy valami nincs rendben az illető életével. Az élet értelmére vonatkozó kérdés egy tünet, lelki zavar tünete."


Tessék???? Ki ne találd már, hogy töprengeni az egyik legérdekesebb kérdésen elmebaj. Atyaúristen! Ez a nap vicce. Vagy inkább tragédiája. Ne haragudj, de ha ezt te komolyan így gondolod, akkor nagyon nagyon szánlak.

2014. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy egyedül dezsvíír...

De komolyan.....

2014. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 Kérlek gondolkozz !


Először is, amit írtam az élet értelméről, részben aforizma jellegű. Másodszor, ez nem valamiféle mély kérdés, hiszen réges –régen adott a válasz: Az élet értelme, hogy jól érezzük magunkat. Ennyi. Esetleg hozzáteszik még, hogy az életnek nincs célja, de az életben vannak célok ( erre utaltam is , mikor arról írtam, hogy bele kell vetni magunkat az élet sűrűjébe. Ha nem értesz egyet, ne itt vitassuk meg. A kérdező szerintem elég nagy bajban lehet. )


Harmadszor: bármely tapasztaltabb ember és főleg egy lélekgyógyász megmondja neked, hogy aki folyton azon agyal, ” miért is élek én, mire jó ez az egész, mi értelme az egésznek, stb, ” , az segítségre szorul.


Tudod, a lét értelme Heideggeri értelemben más jellegű töprengés, mint mikor egy búskomor ember teszi fel ugyanezt a kérdést. Szóval, nem vagyok sem gondolkodás - sem filozófia ellenes.

2014. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tolkien fangirl válasza:
23%
Nyugodj meg! Én is így voltam, aztán engedtem, egy vékony pengével megvágtam a csuklómat meg a mellkasomat egy kis részen. Utána jobb lett. Ennyire egyszerű. Csak meg kell magad sebesíteni, hogy elmúljon ez az érzésed. Aki akar, nyugodtan nézzen engem hülyének, de tapasztalatból írok.
2014. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ne kezdj el falcolni! tapasztalatból írok én is. nagyon nehéz leállni ha elkezded.

amúgy kezdj el valami hobbit. ha fizikailag egészséges vagy, megvannak a végtagjaid akkor nincstelen sem vagy.

sok sikert

2014. ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!