Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érti ezt meg a...

Miért nem érti ezt meg a pszichológus?

Figyelt kérdés

Jártam egy pszichológushoz, mert segítségre volt szükségem. Nagyon nehezen nyíltam meg neki, nagyon sok idő kellett, hogy megbízzam benne, de végül megtettem. Idővel pedig elkezdtem hozzá egyre jobban kötődni. Szerinte ez a terápia rovására mehetett volna, ezért elküldött egy kollégájához.


Oké, egy világ omlott össze bennem, hogy ő is elutasított, úgy, hogy tudta, mert addigra már meséltem neki a "tapasztalataimról", hogy sok minden arra volt visszavezethető, hogy folyamatosan csak az elutasítást kaptam.


Megfogadtam, hogy én többet nem kötődöm. Soha senkihez.

Erre most a másik pszichológus meg állandóan azzal jön, hogy akkor lesz hatékony a terápia, ha kötődöm hozzá.

Most akkor mi van? Miért nem érti, hogy én nem fogok kötődni? 24/L


2014. febr. 28. 18:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Találd meg az egyensúlyt, hogy a kötődésből ne függés-ragaszkodás legyen.
2014. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
22%
Színleld, hogy kötődsz. Ő is csak ember, nem egy született zseni.
2014. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Azért, mert neked komoly fogalmi zavaraid vannak, ÉS mellesleg nem elég jó, vagy rossz szakemberhez mentél. Véleményem szerint neked nem pszichológushoz kellene menned, hanem pszichiáterhez.


Nyílván nagyon problémás a kötődésed, és nem kötődsz, hanem tapadsz. Egy középszerű pszichológus nem tud mit kezdeni egy magadforma ember bajaival.

2014. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as

Már bocs de ilyen kevés infó alapján, hogy van merszed ilyen súlyos kijelentéseket tenni?

2014. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 My Conserve ***** válasza:

1. Nem minden pszichológus ugyanolyan. Az egyik szerint a kötődés zavaró, a másik szerint egy kevés kötődés jó. Kész.

2. Nem minden kötődés ugyanolyan. Ha rátapadsz, az nyilván nem segít se neked, se neki. De egy kevés kötődés kellhet, mondjuk én azt még nem kötődésnek nevezném, csak összhangnak, bizalomnak. A kötődés eleve nem egy olyan jól meghatározott dolog, mint a gravitáció, szóval én a helyedben ezt az egész témát hanyagolnám, és inkább azon gondolkodnék, hogy konkrétan milyen problémáim vannak, és hogyan tudna ő ezekben segíteni.

3. Te megfogadtad, hogy soha senkihez nem kötődsz? Jézusom... Ezt elmondtad már a mostani pszichológusodnak?

2014. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt nem tudom, hogy mit értesz "tapadás" alatt, inkább ragaszkodtam talán. De felfogtam, hogy nem lehet ennyire, már nem csinálom.

Pszichiáterhez nem megyek, nekem nem kell gyógyszer. Bár igazából lehet, hogy pszichológushoz sem kellene járnom, 1-2 dolog már megoldódott magától, vagyis már nem "számít", a többi is lehet majd elmúlna egyszer.

2014. febr. 28. 19:02
 7/12 A kérdező kommentje:

De ez is olyan furcsa, én szóban soha nem célozgattam erre a régi pszichológusnak, hogy ennyire függök tőle. Tehát ne úgy képzeljétek el, hogy én naponta hívogattam, meg a heti 1 alkalmon kívül kerestem vele a kapcsolatot. Semmi ilyen nem volt, próbáltam nem mutatni, csak nyilván rájött.


Egyébként igen, megfogadtam, hogy nem kötődöm többet. Azt nem tudom mennyire tudom majd betartani, meg alap esetben gondolom ez nem normális, de talán jobb ez így.

Nem mondott rá semmit a mostani pszichológus, csak annyit, hogy erre majd találunk megoldást. Ja lehet, sokszor már nem is érdekel.

2014. febr. 28. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan nehezen nyíltál meg neki, bíztál meg benne, majd csak idővel kezdtél el kötődni, mi volt az a pont, ahol azt mondta, hogy ez a terápia rovására megy? Pláne ha ki sem mutattad az érzelmeidet? Kevés az infó, bár ennyiből én kapásból a pszichológusra néznék ferde szemmel, hisz a kötődés tényleg kell, ha a keretek között a meghatározott időben zajlik a dolog, nem tudom mi nem tetszett neki.
2014. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ő mennyi idő alatt rakta össze a képet, és mikor "szembesített vele". Én szerintem, olyan 4-5 hónap után kezdte el kötődni fokozatosan, aztán tényleg lehet sok volt, de neki ezt próbáltam nem mutatni.

Egyik alkalommal rákérdezett, hogy mit érzek iránta, milyen érzéseim vannak vele kapcsolatban. Nem akartam hazudni, ezért annyit mondtam, hogy mint embert nagyon megszerettem. (Nem voltam belé szerelmes!) Ja, és hogy eszembe szokott otthon is jutni.

Erre mondta, hogy ez nem jó, és hátráltatná a javulásomat, mert ő látja a metakommunikációból, hogy engem ez megvisel.

Hát mondtam, hogy jó, engem inkább az viselt meg, hogy konkrétan kidobott.


Most meg az, akihez "elirányított", ő meg állandóan ezzel jön, hogy de kötődjek..

2014. febr. 28. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ezt az embert könyveld el magadban egy kóklernek! Én pontosan így éreztem, amikor el kezdtem járni és az ilyen helyzetben lévők 99%-a szintúgy. Ki kell alakulna kötődésnek, hogy működjön a munka, inkább akkor kéne mást javasolni, ha a pácienst sosem érintik meg az ülések, vagy maga a szakember.

Ezt a pszichológust még sok pofon fogja érni a pályáján, eleve ha mindenkit elküld, aki elkezd kötődni hozzá. Nem is lesznek páciensei! Aki meg ott marad, annak meg nem segít semmit, evvel a langyos vízben üldögéléssel.


A mostani pszichológusnak elmesélted mindezt? Kíváncsi lennék mi a véleménye a kollégáról.

2014. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!