Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e a depressziót hatásosa...

Lehet-e a depressziót hatásosan kezelni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem lehet. én voltam már depressziós és pánikbeteg is.(sajnos a pánikbetegség vissza vissza tér) de ha az ember változtatni akar és összeszedi magát saját erővel is ki lehet lábalni ezekből bár nagyon sok akaraterő kell hozzá. én ha már kezdem észrevenni magamon a tüneteket már akkor teszek ellene. szerintem a testmozgás nagyon jó dolog, nekem az mindig segít, illetve valami hobbi.
2009. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Californiában jobb helyeken adnak rá marijuanat, hatásosabb mint az antidepó gyógyszerek, ráadásul azok is függőséget okoznak.
2009. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Többféle depresszió van. Ha ez az első eset akkor több az esély. Több az esély, ha nem mániás depresszióról van szó. És persze a többi körülmény :oka, család,és hozzáállása, munkahely, és hozzáállása---hogy ezektől kapsz-e támogatást? De lehet hatásosan kezelni:fontos a gyógyszerszedés, és az őszinteség..., és hogy ne légy türelmetlen!
2009. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Irány california, nekem is :D
2009. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igenis kilehet gyógyulni a depresszióból önerőből is! én is megcsináltam, pedig a pszichológus semmi esélyt nem látott rá h én gyógyszer nélkül megélem a következő évet. és ezt úgy finoman közölte is. de én otthagytam, nem mentem többet és barátaim segítségével sikerült. nem mondom h nem volt nehéz, mert kegyetlenül az volt. nem egyszer vagdostam össze a csuklóm, és vettem be marékszámra a különféle gyógyszereket de túléltem őket, és voltam órákig tartó lelkizések a barátaimmal és nagyon hosszú (kb 6 hónap) alatt rendbe jöttem. mostanában is vannak olyan napjaim amik nagyon rosszak de nem gondolok már az öngyilkosságra. néha azt mondom ugyan h de jó lenne meghalni, de hamar megváltozik róla a véleményem. és ami pluszba nagyon nehéz nekem h iszonyatos mértékben hangulatember vagyok ami azért nem sokat segít.


bocsi h hosszú lett, csak leírtam az én tapasztalatomat.

2009. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A fontos, hogy gyógyszert NE szedj! Semmi nem használ, csak még mélyebb depresszióba esel tőle. Mozgás, hobbi, olyan dolgok amik lekötik a figyelmed.
2009. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én több év kezelés után akkor szabadultam meg a depressziómtól amikor a pszichiáterem meghalt. Ő azt mondta, hogy életem végéig kell szednem a gyógyszert. Aztán elolvastam egy könyvet ami megváltoztatta a véleményemet és a helyzetemet. Ha van okod a depresszióra akkor meg kell oldani. Ha nincs mint nekem volt akkor szinte biztos, hogy hiánybetegségről van szó. Az antidepresszánsok hatástalanok és növelik az öngyilkosság kockázatát, azon kívül függőséget okoznak. Olvass egy kicsit az omega3 -ról az interneten. Legyél sokat a levegőn, szedjél omega3-at, vagy egyél sok északi tengeri halat, multivitamin ás ásványi anyagok. A vitaminokkal kapcsolatban egy kicsit többet is szedhetsz mert lehet, hogy jóval többre van szükséged mint az átlagnak vagy amit reklámoznak. Néhány hét alatt rendbe jöhetsz. És ami legfontosabb ha lehet ne szedj gyógyszert, mert akkor már szinte nincs visszaút.

Sok sikert és fel a fejjel. Neked is sikerül.

2010. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!