Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alsóbbrendűnek érzem magam?

Alsóbbrendűnek érzem magam?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez-e a megfelelő kategória.

A problémám az, hogy alsóbbrendűnek érzem magam más emberek előtt. Beleértve a páromat, barátaimat, ismerőseimet és az utcán járókelőket is. Úgy érzem rossz ember vagyok. Sok rossz dolgot tettem a mútban amit megbántam, és sokszor viselkedtem bután, ami kihat a jlenemre is. Lelki nyomoréknak érzem magam, a külsőmet is szégyenlem... Sokszor önző vagyok, manipulálom az embereket és ez (is) megmérgezi a párkapcsolatomat. És még sorolhatnám mennyi nyűg meg nyavaja keseríti a mindennapjaimat.

Hogyan kéne kilépnem ebből az állapotból? Tudnátok bármiféle tanácsot adni?


19N


2013. szept. 4. 17:44
 1/3 anonim válasza:
Szia! Szerintem, az, hogy a múltban csináltál olyan dolgokat, amiket mostanra megbántál, megbocsájtható hiszen emberek vagyunk, hibázunk. De ha tudod magadról hogy x és y az a rossz tulajdonságod, akkor ne használd!Folytsd el magadban. Ha tudod h manipulálsz embereket, ne tedd! És mindjárt jobb embernek érzed magad. Tudom, hogy nehéz, nekemis van rengeteg rossz tulajdonságom, de próbáld meg ezt. És a párkapcsolatodat meg főleg ne rontsd el ilyen dolgokkal. Nem szabad! Ha valakit egy párkapcsolatban manipulálni kell akkor az nem szerelem...
2013. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, de miért érzi valaki magát alsóbbrendűnek? Lehetne mondani azt is, hogy óriási önbizalomhiányban szenvedsz, de ezzel segítenék neked? Hát persze, hogy nem. Viszont, leírtál egy mondatot, hogy sok rossz dolgot tettél a múltban, amit megbántál. Akkor meg miért mondogatod minden reggel magadnak ezeket, ha már megbántad? Miért kell ennyit törődni egy irrealitással? Állandóan arról beszélünk, hogy mi volt velünk és mi lesz velünk és nem arról, hogy mi van velünk. Az emberek képtelenek maguknak megbocsájtani. Mindig egy felsőbb hatalomtól várják a megbocsájtást: istentől, szülőtől, tanártól, főnöktől.

Az egyik kisgyerekre haragudott az anyukája. Aztán, kizavarta a gyereket. Később, az anyuka barátja kiment a fiúhoz és mondta neki: "Na Lacika! Nyugodtan bejöhetsz, már nem haragszik rád édesanyád!" Lacika erre: "De én jobb szeretném, ha ezt a mama mondaná!"

2013. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!