Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvoshoz kellene fordulnom?

Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. a legjobb barátnőm régen elmegyógyintézetbe került. azóta is kontrollra kell járnia. és most félek, hogy nekem is ez lesz a sorsom. hangokat hallok olykor, akár mennyire nem akarok oda figyelni, kiabálnak... pánikba esek a sötétségben. egyszercsak elfog a félelem... és rohannom kell.. akár világos nappal hazafelé suliból, vagy este... van hogy nem merem leoltani a lámpát... vagy elképzelem, hogy véres az ablakom, és a végén tényleg úgy látom... NEM akarom elmondani anyukámnak... azt hiszem nem hinné el... mit tegyek? ez súlyos?
2009. nov. 1. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,nekem is van ilyen,h bepánikolok,meg rohannom kell...De akárhol rámjön,de főleg sötétben,este,de volt,hogy fényes nappal a lépcsőházban,legszivesebben ordítanék,én azt képzelem,h vki megfogja a vállam hátulról,és én is ÉRZEM,ahogy megfogja,de itt a gép előtt ülve,világosban is eszembe szokott jutni,és akkor bepánikolok.Nem tudom,mi lehet ez,de iszonyat sz*r.19/L
2009. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így lenni.

Este mindig félek, lefekszem, és állandóan hangokat, zörgéseket hallok, egyszerűen nem bírok aludni... Fent vagyok vagy 3-ig, reggel meg keljek 6-kor... Nagyon rossz, igazából nagy bajom nincs az életben, bár szorongok néha, meg úgy érzem nem érek semmit, de nem hiszem, hogy ettől.

Tartsunk össze! :D

Este gondolok rátok... :)

2009. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem olyan szokott lenni hogy pl egyedül vagyok itthon, jövök fel a lépcsőn és arra gondolok hogy mivan ha valaki követ lentről.. és akkor elkezdek rohanni felfelé :D de csak ez fordult még elő, amúgy fiú vagyok :DD
2009. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen... a hideg ráz...:S egyébként a 2. válasolónak... én nem zörejeket hallok... hanem konkrétan beszélnek hozzám... vagy egymáshoz... valakik... dúrva.. félek:S
2009. nov. 1. 23:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább kezeltetni kéne neked is magad,mert már nem egy olyan esetet lehetett hallani,hogy egy belső hang parancsára ölt meg valakit egy "beteg"!A pánikroham megint más,amiről 1-2 válaszoló irt!Lehet skrizoféniában szenvedsz? Egyébként az X-aktákban is volt egy ilyen rész ,mikor egy csávóhoz beszélt egy belső hang(női) és annak hatására cselekedett,meg akarta ölni Scullyt..:D
2009. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Echte skizofrénia tünetek. Fordulj orvoshoz minél előbb, mert ez már csak rosszabb lesz. Nem vicc, ez nagyon eldurvulhat.
2009. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

velem is ez van..:S

Hozzám meg dumálni szoktak ilyen visszhangzós hangok, de csak nagyon halkan...és persze más nem hallja csak én..

mindig vhogy kilógtam a sorból, a hülyeségeim miatt...


Szerintem is tartsunk már össze!:D

tök jó kis "elmebeteg" társaság lehetnénk XD

2009. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
(Tudom,régi kérdés,de azért válaszolok.) Szóval: Szerintem ez eléggé skizofrénia gyanús.Szerintem fordulj mihamarabb szakemberhez,mondd el a szüleidnek,mert ezen tudnak segíteni különféle módszerekkel,de ez később nagyon elharapózhat és akkor már lehet,hogy nem lehet segíteni.
2010. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!