Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Elégedetlen...

Mit tegyek? Elégedetlen vagyok az életemmel, hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Nagyon elégedetlen vagyok az életemmel. 25 éves vagyok, van egy diplomám,de betanított munkás vagyok. Szüleimnél élek a barátommal, de nagyon gyűlölök ott élni. A munkahelyemet nagyon gyűlölöm. Nem szeretek már itt élni, elvágyom innen nagyon, pl. Ausztráliába. Nem szeretek itt lenni, de nem tudok lépni ennek érdekében. Az elégedetlenség már nagyon kínoz. Eddig hónapokon keresztül el tudtam magamban folytani ezt az elégedetlenséget, de mostmár nem megy. Másrészt szörnyen érzékeny és lelkizős vagyok. Nem tudok gonosz lenni másokhoz, nem tudok másokat szándékosan megbántani, a múltkor engem bántottak meg, mégis nekem tettek szemrehányást, én lettem a fő gonosz. Megvédtem magam, de nem tudtam elrejteni a gyengeségemet, hogy mennyire bánt a dolog. Hogyan lehetnék keményebb? Hogyan változtathatnék az életemen?


Szeretnék tovább tanúlni, de már azt sem tudom, hogy mit.


(Ne bántsatok, ne gúnyoljatok légyszi. Tudom, hogy lúzer vagyok, de ezen szeretnék változtatni!)


2009. okt. 19. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért ha nagyon akarnál bizti találnál valamilyen munkát diplomával.Betanított munkáson kívül....Ez nem bántás.

Ha szeretnél külföldre menni,lépj az érdekében.

Mink a fe´rjemmel kijöttünk Németországba.

Nézz utánna ha más nem elözször gyerekvigyázás családnál,de nézd meg hová,kikhez....

Onnan már tudsz majd tovább lépni.Ez csak egy lehetöség.

Èlni tudni kell,és akarni mindíg.

Sok sikert.

2009. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én másfél évig vergődtem így anyáméknál, csak ráadásul munka nélkül. azt tanácsolom, hogy menekülj te is, nekem már le van foglalva a repülőjegy is, meg melóm is van normális helyen.
2009. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is mindig ugyanitt kötök ki a gondolatmenetben és talán ezért érzem magam mégnagyobb lúzernek. Hogy ezeken a dolgokon nem tudok változtatni, annyira meg van kötve a kezem.
2009. okt. 19. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami önbizalom növelő módszerre lenne szükséged. Vannak, akiknek segít, ha fejest ugranak a dolgokba (akár hosszabb tipródás után), de vannak akik idősebb korukban szidják magukat, hogy anno nem mertek lépni.

Én mostanában kezdtem utánanézni a Silva-féle agykontrollnak és szimpatikusnak találom,mert nem agitál és nem köti valláshoz a módszerét. Ha nyitott vagy az ilyesmire, nézz utána a neten. Vannak pár nap alatt elvégezhető tanfolyamaik. Egy barátnőm osztálytársa elvégezte és állítása szerint sokat segített neki a fősuli elvégzésében is. Tudatosabban éli az életét, magabiztosabb, ugyanakkor nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb is lett. Ha ezeket a tulajdonságokat felszínre hozod magadban, biztos könnyebben változtatsz az életeden, ami most nem megfelelő számodra (az már jó kezdet, hogy ezt megfogalmaztad magadnak).

2009. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.

Ugyan mivel van annyira megkötve a kezed,hogy nem tudsz magadnak diplomával,telefonnal,pár papírral elindítani valamit külföldre??

A ba´torság hiányzik.

Gondolhatod hogy paráztam mikor kijöttünk.Senkit nem ismerni,még a nyelvet sem,csak angolul tudtam....

Ès láss csodát,mára van egy kislányunk,aki itt született,jön a kistesó,a férjem dolgozik keményen.

Az otthoniak család nagyon hiányzik még mindég,de az élet itt még mindég jobb.

2009. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2009. okt. 19. 14:04
 7/8 anonim válasza:

Ha a barátodnak is van munkája, miért ne költözhetnétek el a közeli városba (nem tudom, hol laksz) albérletbe?

És nyugodtan jelentkezhetsz te is álláshirdetésekre, akár adminisztratív helyekre, ha van diplomád. Ha úgy állsz hozzá, hogy felvesznek, fel is vehetnek. Miért ne?

Most egy békaperspektívából látod a helyzeted, de ahogy leírtad, most kívűlról nézve nekünk egyáltalán nem tűnik reménytelennek. pozitívum 1. van diplomád pozitívum 2. van barátod. Léceljetek le a szülőktől, lehet, hogy azonnal megszúnik a depressziód.

2009. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves tanácsokat.


Próbálok valami megoldást találni.

2009. okt. 19. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!