Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feleségemnél most jelentkezett...

Feleségemnél most jelentkezett egy betegség, hogy segíthetnék neki a könnyebb gyógyulásban és a történtek feldolgozásában?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg lett, de elég rendesen, szinte naponta vannak rohamai.

Lényegében az életminősége nem változott, ugyanúgy jár dolgozni és ugyanúgy mi is el tudunk menni ide-oda, általában este jönnek rá a rohamok, de nagyon rossz állapotban van ilyenkor én meg csak állok tehetetlenül mint egy f..


Gyerekkorában tudom hogy rossz kapcsolata volt a családjával, a szülei gyakran verték, a többi rokonok pedig lelkileg terrorizálták, a doki szerint emiatt van most ez az egész.


Nem tudom miért pont most jött elő és hogy mit kellene tennem, hogyan segíthetnék neki, van ötletetek?


Esetleg valaki, aki hasonló cipőben volt? Vagy akár egy ilyen problémákkal küszködő, aki tudna tanácsot adni hogy a roham ideje alatt mit lehetne tenni? Illetve általános letörtség ellen, mert alapvetően eléggé depresszív hangulata van, kedvtelen lett és közömbös teljesen.


Gyógyszert nem szed!


2013. ápr. 10. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nehéz szitu,de milyen tüneteket produkál?öleld meg,légy mellette ,mást nem tudsz tenni.
2013. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Stresszel, szorong valami miatt? Nálam ezek váltanak ki pánikrohamot. Én ha érzem, hogy valami kezdődik, akkor felhívom anyukámat és beszélgetünk. Van mikor egy órát is. Eddig bevált.

De érdemes elmenni orvoshoz, lehet, hogy egy kis nyugtató segítene rajta.

2013. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! :)

tesóm is pánik beteg. ő a férje miatt készült ki,mert szétmentek...

tesómnak is voltak meg vannak rohamai. az elején napi 3-4-5 és nem tudott felállni,40 kilóra fogyott...

ha nem akar gyógyszert szedni ( pedig jót tenne) akkor egy zacskót a szájához,mindig legyen nála és ki be a levegőt,a zacskón keresztül. amúgy mit tehetnél? ölelgesd,szeretgesd,puszilgasd,légy mellette. amúgy lehet jobb lenne a gyógyszer. pl frontin. az nem erős,de hat és nem lesz rohama.. :) ha van valami írj nyugodtan nekem privit :)

2013. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menjetek el a háziorvoshoz. Ő majd segít.
2013. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvos.
2013. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyilván már voltunk orvosnál, ahogy írtam is "a DOKI szerint emiatt van most ez az egész".

Gyógyszert nem kapott, mivel (ahogy szintén írtam) az életminőségében nem akadályozza, tud dolgozni stb, így feleslegesnek tartotta az orvos a nyugtatókat.

2013. ápr. 10. 23:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Ellenzem a nyugtatókat, de feleséged esetében, azért egy 0.25ös frontin esténként amikor a rohama sokat javítana szvsz.
2013. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!