Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Chron betegek! Mennyire visel...

Chron betegek! Mennyire visel meg téged illetve családodat ez a betegség?

Figyelt kérdés
Örülnék ha lenne itt olyan aki ezzel a betegséggel küzd és megoszthatnánk tapasztalatainkat.
2013. febr. 28. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
én ugyan nem vagyok az, de két közeli ismerősöm is küzd ezzel a betegséggel. elég rosszul viselik, főleg, amikor akut szakaszban van a betegség, az egyikőjüknek volt már majdnem ileusa ill. le is állt egyszer a bélműködése a sok stressztől, a másiknak meg összekaszabolták a hasát és rengeteget fogyott(vagyis pocsékul néz ki).
2013. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SzilKa ***** válasza:
Nekem a ferjem Crohn-os. Ot nagyon megviseli, foleg miota sztomas is, eleg sok mindenben le lett korlatozva az elete. Probalok erot es kitartast adni neki, de neha en is leresztek, olyankor depi van a kobon. Fontos, hogy talaljon egy celt, ami elteti, de nem egyszeru.
2013. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 ismerősöm is van,elég közeli.Egyikről nem mondani meg h bármi baja van,betart mindent,a másik viszont elhagyta magát,nem is hiszi el h lesz valaha jobban is,nem tartja be az orvosi előírásokat és majdnem öngyilkos lett....két szélsőség,de nem reménytelen a betegség
2013. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem tönkretette a fiatalkoromat. Napi 16 óra alvás, suliban otthon, szteroidok, az a vicc hogy nem is a betegség okozta a legnagyobb szenvedést, hanem a gyógyszerek, ugyanis annyira pattanásos lettem tőlük, hogy egy szendvicset nem tudtam megenni anélkül, hogy ne kezdjek el több helyen vérezni az arcom. Volt több műtét is azok is megviseltek (tályog, fistula). Kb. egy éve viszonylag jól vagyok, megpróbáltam elkezdeni a főiskolát de kiakadtam a sok stressztől, hamar ott is hagytam, mert kezdett visszajönni a folytonos álmosság, lázérzet, és úgy döntöttem nekem ez nem kell. Alapból a sulit azt még úgy ahogy kibírtam volna, de dolgoztam is mellette, mert semmi támogatás nem volt otthonról, így rájöttem hogy hamar taccsra leszek vágva. Legszívesebben kimennék külföldre, de mivel beteg vagyok sajnos nem tehetem meg, nem is akarom itt hagyni a gyógyszert mert félek enélkül visszaesnék. Jelenleg egy tanfolyamot akarok elkezdeni, hátha majd azzal valami normális melót tudok találni. Sajnos most is eléggé stresszelek a munkanélküliség miatt, meg hogy hogyan fogok megélni egy ilyen betegség mellett. Ami még nagyon rossz, hogy nem tudok barátnőt találni, ugyanis mindig bennem van az az érzés, hogy így betegen nem vagyok elég jó.. Kérdező: Te is chronos vagy? Amúgy 21/F
2013. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SzilKa ***** válasza:
4-es, a barátnő kérdés nem lehetlen, csak megértő és türelmes lányt keress.
2013. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, énis Crohnos vagyok, már 6 éve kb. így teljesen megtudlak érteni és áttudom érezni milyen is ez.

Úgy tudom, hogy külföldön még talán jobb gyógyszerek is vannak mint itthon, szóval talán még jobban is járnál ha kimennél...

Mióta vagy beteg? Hogyan étkezel, miket eszel ?

Sajnos énis úgy érzem ahogy te, csak nekem nem barátnő kéne. :D

A beteg azt hiszi, hogy mivel ilyen súlyos és állandó kontrollt igénylő betegsége van, hogy nyűg, teher és már nemis ugyanolyan jó, mint egy ugyanolyan másik, egészséges ember.

Pedig.. olykor egy beteg ember jobban tudja értékelni a dolgokat, mint egy egészséges.

Örülök, hogy írtál.

2013. márc. 3. 00:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb 5 éve vagyok beteg, amúgy a jelenlegi gyógyszerem az egy kísérleti anyag, még 4,5 évig fog menni havi egy infúzióval, tudtommal az egyik legújabb és legjobb eredményekkel szereplő gyógyszer. A gyógyszer neve Vedolizuman(MLN0002), az elmúlt egy évben nagyon helyrepofozott. Étkezésre nem figyelek oda, azt eszem ami van, talán majd ha saját háztartásom és keresetem lesz akkor oda tudok rá figyelni jobban. Jelenleg elég annyi, hogy nagyon fűszeres dolgokat nem eszek, szénsavas-cukros üdítőket kerülöm, alkoholt-cigit teljesen mellőzöm.
2013. márc. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem googleba és úgy látom ez itt nincs is Magyarországon.

Mit jelent, hogy kísérleti? Nem hozták akkor még forgalomba?

Amúgy itt nem igazán jó ilyen részletesen beszélni, felveszel msn-re ? :)

2013. márc. 3. 14:01
 9/10 anonim válasza:
Én is ebben a betegségben szenvedek már 6 éve. Ahogy elolvastam az eddigi válaszokat könnybe lábadt a szemem.. :'( Én mindenben megértelek titeket. Szerencsére én most szinte teljes életet élhetek, habár ezért sokat küzdöttem... A lényeg hogy SOHA NEM SZABAD FELADNI! De nekem is voltak mélypontjaim... egy időben teljesen kigyógyultam aztán 2 év múlva újra visszaestem. Ez borzalmas időszak volt.... Végül túltettem magam rajta és most itt vagyok :) Szóval kitartást mindenkinek
2013. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én nem chron-os vagyok...nálam colitis ulcerosat állapítottak meg az orvosok,ami majdnem ugyan az.

Gyógyszerekben,diétában,mindenben!

16 éves vagyok és még csak 2 hónapja tudom,hogy ez van.

3 hetet voltam kórházban most itthon szedem a szteroidot,gyógyszereket és tartom a diétát. :S

Igaziból én eddig nem vettem észre,h bármiben is "korlátozna". Jó persze nincs az,h beülök a barátokkal akárhova és bármit megehetek meg elkell fogadnom,h buliban sincs se alkohol,se cigi,de ez nekem nem egy nagy dilemma. :)

Kedves kérdező,ha gondolod írj privit.

2013. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!