Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Mit kéne tennünk? Már...

SOS! Mit kéne tennünk? Már nem nagyon bírjuk.

Figyelt kérdés
Kb.: 3 éves lehettem, amikor a szüleim elváltak és anyukámmal, a nővéremmel a nagypapámhoz költöztünk. Nagypapám 4 éve beteg lett, agy-ér elmeszesedése lett. Ez annyit tesz, hogy mindent elfelejt (TÉNYLEG MINDENT). Most 13 éves vagyok és már nem bírom. Folyton bepisil és nekem vagy a nővéremnek kell átöltöztetnünk, volt olyan, hogy a fürdőszoba közepére sikerült neki a nagydolog és elkezdte a ruháimmal feltakarítani. Sajnos anyukám reggel 9-tól sete 6-ig dolgozik, 9-re ér haza, a nővéremnek meg estig suli van. Minden reggel már 4-kor felkel és senkit nem hagy aludni. Ma arra keltem, hogy az ágyamon térdel és nyitogatja az ablakot, mert "lőnek ránk". A házat többször majdnem felgyújtotta(pl.: a műanyag edényt rárakta a tűzhelyre.) Állandó jelleggel folyik az orrából és a szájából minden (szombaton jó volt arra kelni, hogy az arcomba folyt, mert fölém hajolt). Mindent mindig megeszik ( most májkrémes kenyeret eszik joghurttal és eperlekvárral). Állandóan szid minket, hogy miért nincs itthon több kaja, meg hogy nincs pénze(kap nyugdíjat csak anyukám elrakja, mert pl.: a múltkor belerakta a felét a zoknijába, az a mosógépbe és ki lett mosva...) meg miért nem kap süteményt, amikor anyukám egyedül keres havi 120 000-t és ugye négyen vagyunk, mert a papa nyugdíjához nem nyúl, nem veszi el. Egy barátom se jöhet át. Egyszer átjött a barátnőm, akkor beleesett papám a wc-be, majd pucéran rohangált... Lassan egy éve napközis otthonba jár: reggel 11-től délután 3:30-ig (kocsival viszik), de ígyis minden a régi amikor itthon van. Apukám felajánlotta, hogy elköltözhetünk mind a négyen hozzá, ő leköltözik a nyaralójába. Mert ha odaköltözünk, akkor 24h-s otthonba mehetne. Szeretjük a papát, de már se, én se senki nem bírja. Anyukám hallani se akar a költözésről, mondván: ez nem ilyen egyszerű... Mit kéne tennem, hogy anyu belemenjen a költözésbe??

2012. dec. 17. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: miért nem teszitek otthonba? Ez azért már nem embernek való munka, főleg nem egy 13 évesnek :(
2012. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Van pénzetek öregek otthonára? Minimum 3-4 millió csak a beugró. Talán ha a lakását eladjátok.

Ha nincs akkor házi ápolót kell felvenni.

2012. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert csak ott lenne rá lehetőség, ahová költöznénk, addig nem lehet...
2012. dec. 17. 16:27
 4/9 A kérdező kommentje:

2. kommentelő

Ahová jár, az 24 000 havonta, ahova meg menne az 150 000 lenne, de az már a papa nyugdíjából. Otthoni meg nem lehet, mert annyian már nem férnénk el és szerintem az nagyon drága is.

2012. dec. 17. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem minden otthonba kell beugró!


nem tudom mennyi a papa nyugdíja, de jó esetben fedezi az otthon költségeit (ha demens - márpedig az -, akkor még olcsóbb, mert támogatást kap rá az otthon)


tudomásul kellene venni anyukádnak, hogy sajnos így alakult, és a papa eztán egyre rosszabb állapotban lesz ... nehéz egy gyereknek (anyukádnak) ezt a döntést meghoznia, de nincs más választás, mert ti mentek tönkre ettől a tehertől

2012. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül a saját településeteken kell otthonban lennie, csak mondjuk olyan távolságra, hogy hetente-két hetente meg tudjátok látogatni ... igazából ez nem a papádnak kell, hanem anyukádnak, mert a papád már tényleg nem fog emlékezni rá, hogy mikor és ki volt nála
2012. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád nem érti meg, kérd meg a tanáraidat, beszéljenek vele. Vagy valami felnőtt, tisztelettel bíró rokont. Ez így nem élet se nektek, se neki!
2012. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert nem telik rá Anyukádnak.

Azt írod 120-at keres, Papa nyugdíja mondjuk 100 ezer ami már elég szép nyugdíj akkor is Anyukádnak még a fél fizetését hozzá kellene adnia a 150 ezres otthonra. 70- ezerből hárman nem nagyon lehet megélni.

2012. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nagyon nehéz demens idősekkel, én dolgoztam velük. El tudom képzelni, mekkora teher velük együtt élni, még ha családtag is. Az volna a lényeg, hogy rendszeresen, időközönként tehermentesítve legyetek, ki tudjatok kapcsolódni kicsit, amíg a papával más foglalkozik. Sajnos valóban csak pénz kérdése, az otthon is és más megoldások is. Nem minden otthonban kell milliókért apartmant vagy ágyat vásárolni, vannak olyan államilag támogatott intézmények, ahol a nyugdíj bizonyos százalékát kell törvény szerint letenni, ez az összeg intézményenként változó. Ha nehéz lenne is megválni a papától, és rossz érzés, a másik oldalon ott van, hogy állandó felügyelet mellett van, és ti sem vagytok leterhelve.

Lehetne még gondozót, ápolót mellé szerződtetni pár órára, de az is sajnos pénzbe kerül.

Írod, hogy napközi otthonba jár, de minden a régi, mikor hazajön. Ezeknek nem az a lényege, hogy visszaváltoztassák fiatallá és egészségessé az időseket, hanem, hogy a kis jövedelműeknek legyen hely, ahol étkezhetnek, tisztálkodhatnak esetleg, ellehetnek napközben, és elfoglalhatják magukat.

Sajnos a papád betegsége meg olyan, amin segíteni nem lehet, és fel kell készülni arra, hogy ennél csak rosszabb jön.

2012. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!