Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyton megalázzák a barátomat...

Folyton megalázzák a barátomat a szüleim. Mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

Nem szeretik őt, mert olyan kis figyelmetlen, és ezt folyamatosan kihasználják. Beszélni próbáltam velük, de veszekedés lett belőle, amit ők generáltak..

Mindig beszólnak neki, megalázzák.. Egy példa: anya megkérte, hogy csiszoljon le valamit, aztán kiröhögte, hogy milyen furán csinálta meg, miközben szerintem tök normális volt.. Meg mindig megszólják, hogy mennyit eszik, meg hogy éheztetik-e otthon. Nem kedvesen mondják, hanem olyan lenézően...

Apa minden munkát vele akar végeztetni: vásároljon be, nyírja le a füvet, stb, hogy neki semmit se kelljen csinálni.


Elegem van már ebből, legszívesebben lelépnék, vagy soha többet nem hoznám haza, csak ez eléggé megoldhatatlan :(


Mit kellene tennünk?


2012. júl. 31. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha engem férfi létemre így megaláznának,akkor megkérni sem kéne,többé be nem tenném oda a lábam,nemhogy apád helyett is dolgozzam.

A haverod miért nem áll a sarkára,és védi meg magát?? Miért megy oda,ha állandóan megalázzák??


Így olvasva elég tutyimutyi ha ezek után még dolgozik nekik.

23/F

2012. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom, hogy a barátod így tűri ezeket. Én a helyében biztos nem járnék át hozzátok.
2012. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ülj le a szüleiddel és beszélj velük erről, hogy neked is meg a barátodnak is ez rosszul esik, megalázó. Rámehet erre az egész kapcsolatod, amit nem szeretnél gondolom...

A másik, hogy a barátod ha megcsinál valamit nálatok, a szüleid ne cikizzék, mert ha nincsenek megelégedve a munkájával, inkább ne kérjék meg semmire. Egyébként is a barátod gondolom azért jön hozzátok,hogy veled legyen, nem azért hogy füvet nyírjon, bevásároljon, fűrészeljen egyebek. Szép dolog, hogy hajlandó besegíteni, a szüleidnek ezt már önmagában értékelni kéne. A másik, hogy ugye nem emiatt jön hozzátok, sőt ő inkább vendég, márpedig ez esetben miért kéne kapálnia?? Persze ahogy beilleszkedik valaki egy új családba úgy egyre természetesebb hogy besegít, viszont ennek is van határa... ha sokat van nálatok a párod, és indokolt, hogy segítsen, mert pl a szüleidnek nem jó az egészségi állapota, akkor meg kell beszélni, hogy pl.: 2 hetente egy hétvégét segít a ház körüli dolgokban, de ezenkívül hagyják békén, mert azért jön hogy veled legyen, nem pedig kapálni...

2012. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem vásárol be, nem nyírja le a füvet, mert nem engedem neki, ezekből lesznek a veszekedések köztem meg a szüleim között.

Ő szívesen megtenné, mert szeretné, ha szeretnék őt, meg engem is nagyon szeret, de nem akarom, hogy csicska legyen itthon.


Meg nehogy már ő vásároljon be.. Szüleim eszméletlenül lusták

2012. júl. 31. 23:18
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak ilyen kis dolgokat engedem, hogy megcsináljon, pl a csiszolás, ami max 10 percig tartott.

És azt sem értik, hogy nekem miért lenne gond, ha kimenne füvet nyírni (nagy kertünk van, legalább 2 óra). Mikor mondtam nekik, hogy én addig nézzem a falat, vagy mi? Üljek ki, nézzem, ahogy csinálja? Nem tudtak értelmesen válaszolni rá

2012. júl. 31. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

mond meg apádnak,hogy nyírja le ő a füvet..ne egész nap sörrel a kezében üljön a TV előtt.

anyád meg elmehetne bevásárolni ne csak a műkörmöshöz

2012. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésem: miért nem csináljátok együtt? Nyilván baromira kellemetlen amit a szüleid csinálnak, de ha már sz*r, akkor vállald át a meló felét, vagy tényleg ne menjetek haza sem.

Nálunk éppen fordítva van. Én vagyok a női fél, de a párom szülei mindig a páromat kérik meg a feladatok elvégzésére. Ami valahogy természetesebb is, mintha engem ugráltatnának. Még is mindig ott vagyok mellette és segítek. Amíg ő füvet nyír én meg locsolom a hátsó kertet, így gyorsabban végzünk, ha bevásárolni küldik, akkor megyünk együtt, ha megkérik süsse meg vacsira a bundás kenyeret, akkor én mártogatom a tojásba, ő süti és forgatja, ha megkérik hogy mosogasson el, akkor én mosogatok, ő öblöget. Egyszóval az, hogy őt megkérik valamire, azt kicsit magaménak is érzem. Számomra abszolút természetes hogy segítek és amikor a párom volt itt, ő is ugyanígy segített a ház körül, havat lapátolni télen, vagy locsolni mostanság.


Szóval egy megoldás, hogy leülsz a szüleiddel beszélgetni, hogy ne tegyék tönkre a kapcsolatodat, mert ez neked nagyon kínos, másik dolog, hogy ha már kell valami, akkor vagy téged kérjenek meg rá SZÉPEN, vagy KETTŐTÖKET, mert ő nem azért megy, hogy a lakájt játssza.

2012. aug. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 x) ***** válasza:
100%
Nekem még eszembe jutott valami bár kicsit kíméletlen... egyáltalán ne hívd át magatokhoz a barátodat, mindig valahová máshová menjetek. És ne is félj ezt a szüleid orrára kötni. Hogy többet nem viszed oda egy barátodat sem mert nevetségesen viselkednek és nagyon égőnek érzed hogy a szüleid ilyen éretlenek és lusták. Ha szeretnek téged akkor nem akarják hogy szégyelld őket a barátod előtt.
2012. aug. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Jó bunkó szüleid vannak...


Nem is tudom hogy tud elmenni egy ilyen családhoz...


Menj el te hozzájuk akkor,az ő szülei talán normálisabbak

2012. aug. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!