Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a pánikbete...

Ki lehet gyógyulni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
2008. jún. 11. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire súlyos, mióta tart, milyen segítséget tudsz igénybe venni. Nekem major depresszióm volt, enyhébb pánikrohamokkal kísérve. Három év alatt gyógyultam ki belőle.
2008. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ki lehet, de mindenképp szakember segítsége kell. Én is pánikbeteg voltam, pszichológus segített, kb. 9 hónap kellett, mire egy elfogadható szintre eljutottam. Régen még az utcára sem mertem kilépni, nagyon féltem. Ha mégis muszáj volt kimenni,akkor napszemüveg, baseballsapka, fülhallgató, és lehajtott fejjel mentem az utcán, senkire nem néztem rá. És persze nagyon féltem az emberektől. Borzasztó rossz érzés, senkinek nem kívánom. De lehet rajta segíteni, ma már nem okoz gondot, ha emberek közé kell mennem, és egyre javul az állapotom.
2008. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kijöttem külföldre dolgozni,nyelvtudás nélkül,de már előtte annyi rossz dolog történt velem,hogy elég padlón volt az idegrendszerem.Itt meg mindentől féltem,kerültem az embereket.Ez az érzés pillanatok alatt átalakult pánikbetegséggé.Rettegtem,hogy valaki hozzámszól,20-szor elmentem az ajtóig és vissza,míg rá tudtam magam venni,hogy kimenjek az utcára.Mikor rámjött a rosszúllét úgy éreztem,ott rögtön meghalok.Szédültem,fájt a fejem,szívritmuszavarom alakult ki.Halálfélelmem volt.Állandóan ezt éreztem.Esélyem sem volt rá,hogy pszichológus segítségét kérjem,mert nem beszéltem jól a nyelvet.Kénytelen voltam magamon segíteni!

Én úgy kezdtem,hogy mikor rámjött a pánikroham,mondogattam magamban,hogy nem lesz semmi bajom,mert ezt csak az idegrendszerem csinálja velem.Nagy levegőket vettem,próbáltam terelni a gondolataimat.Aztán állandóan arra gondoltam,hogy nem vagyok beteg és bemeséltem magamnak.Mindig próbatételek elé állítottam magam,pl.kérni valamit a boltban,meg olyasmiket,amikhez nem volt merszem.Ezek a dolgok másoknak természetesek,de nekem mérföldkő volt teljesíteni.Több,mint 2évembe került,hogy normális szintre fejlesszem magam,de még mind a mai napig alkalmazom a módszeremet,mert 100%-ig sose gyógyulok meg.

2008. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Sziasztok!Én középiskolába járok és egyszerűen mindennaposak a stressz helyzeteim, éjszaka nem alszom, folyamatosan azon jár az agyam hogy mi lesz akkor ha bemegyek, ülök a buszon és már akkor stresszelek, félévre megkaptam a magántanulói státuszt mert kezdett eldurvulni a helyzet, nálam ilyen tünetek jöttek, és jönnek elő : szájzsibaddás,hidegrázás,légszomj,és gyakori a migrén ,ez borzasztó nem tudom mit csináljak, borzasztóan kétségbe vagyok esve,hogy mi lesz, egyet tudok ez így nem normális ,aki esetleg tud segíteni, annak nagyon megköszönném,Sziasztok
2009. jan. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem 3 év alatt magától múlt el
2009. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Igen ki lehet nyugi,de ez idő kérdése...tudom nagyon nehéz dolog mert nekem is volt..
2009. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Ki lehet nekem is sok idő kellett de gyógyszer és doki nélkül sikerül nem modnom 100%osnak de nagyon jó a helyzet mielőtt javulni kezdett volt hogy ha valahova indultam olyan ideges voltam hogy hánytam is,de a szédülés remegés se volt ritka.Van remény csak akarni kell,tényleg kicsit bele kell kényszerítenie magát bizonyos nem kivánt helyzetekbe az embernek és jobb lesz idővel hidd el.
2009. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
96%
Sziasztok! 17 éve vagyok pánikbeteg (agorafóbiás) Ez idő alatt több gyógyszert kipróbáltam és volt hogy hónapokig jobban voltam. Leakartam szokni a gyógyszerekről, mert volt egy terhességem, de a magzat elhalt. Fél év telt el, hogy nem szedek semmit, de vissza jutottam oda, hogy nem tudom elhagyni a lakást. Mi marad? újra el kell kezdenem szedni valamit. Nagyon szomorú.. Remélem és szívemből kívánom, hogy legyenek olyanok, akinek tényleg sikerül!
2009. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Sziasztok!Igen,ki lehet!De nagyon nehéz!Az embernek minden akaratát össze kell szednie hogy 1kis javulást érjen el!

A fejben dől el minden,ha úgy álsz hozzá hogy nem fogsz meggyógyulni,akkor nem is fogsz!Meg fogok gyógyulni,nem lesz semmi baj!Én mindíg ezt mondogattam magamban!De szakemberek segítségét mindenféleképpen ajánlom!+Nem vagyok szent,de mindeneste elmondtam egy imát,és bibliát olvastam,mert aki nem hisz istenben az nem hisz saját magában!Tudom hogy nagyon nehéz de fel a fejjel,tudod meg fogsz gyógyulni!!!

2009. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Köszönöm a választ. Remélem sikerül.. !
2009. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!