Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy nő leborotválja félig...

Ha egy nő leborotválja félig a haját, annak milyen pszichés okai vannak?

Figyelt kérdés
Egy pszichológiával foglalkozó könyvben azt olvastam, hogy nem tudják eldönteni a nemi identitásukat, nem találják a helyüket. Nekem ez egy kicsit erőltetettnek tűnik, vagy nem is tudom.

2013. jan. 27. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy FÉLIG?
2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagyok szakértő, de szerintem nem a nemi identitás zavar áll a háttérben. Britney Spears is leborotválta a fejét, mert nagyon ki volt borulva a válása miatt, és biztos az is benne volt, h nem bízott a nőiességében, de nem azért mert azt hitte h ő inkább fiú, hanem mert meghízott+becsapták. Velem is volt olyan, h pl vágtam a körmöm v bármit ollóval és legszívesebben nekiestem volna a hajamnak. Dühöt éreztem és csalódottságot, és igen benne volt az h nem vagyok elég jó nő, de a nemi identitásom attól még a helyén volt/van. Csak nagyon-nagyon rosszul éreztem magam és ettől akartam megszabadulni a hajam által. Tuti van köze a nőiességhez, de szerint ez egy totál hetero nővel is előfordul és nem biztos h arra gondol h lehet h bi vagyok? Nekem is erőltetett kicsit a nemi identitásos dolog.
2013. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es, ezt jelenti: [link]
2013. jan. 27. 14:45
 4/10 anonim ***** válasza:
hát ez így "divatos" szerintem jól is néz ki...
2013. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem ez nagyon csúnya! Még ha kevesebb a kopasz rész, és ott is inkább rövid a haja, mint tar, akkor azt mondom "divatos", de ez?!


Nekem egy pszichológus ismerősöm - mikor egy nagyon szép nőről beszélgettünk, aki a hosszú haját fiúsan rövidre vágta, de az arcához az a frizura valahogy nem állt neki annyira jól.. - azt mondta, hogy ez "öncsonkítás". Szóval a második válaszoló eszmefuttatása állhat közel az igazsághoz. És ráadásul a szóban forgó hölgy is szakítás után volt.

2013. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell mindenbe mindenféle dolgot belemagyarázni, lehet neki így tetszik, amúgy sok pasi is van akinek bejön ha egy nő tar, sőt rengeteg stílusirányzat van, ahol teljesen normális ha így fel van nyírva egy lány haja... punk, skin stb stb... nekem amúgy be is jönnek az ilyen csajok, a képen láthatót is simán levarrnám...
2013. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ ki mennyire féloldalasan vágja le a haját. Nem feltétlenül van pszichológia oka. Pl. ott vannak a nagy sztárok, mint ők - [link] vagy [link] Ezek a képek nagyon hatásosak. Egyesek követendő példának tartják, mert olyan menő és vagány.

A másik valahol tényleg lehetnek lelki okai. Ha valaki elégedetlen magával, a külsejével, pont a hajával, akkor előfordulhat, hogy gondol egyet és egy nullás géppel legszívesebben levágná.

Az sem igaz teljesen, hogy Britney Spears azért vágta le a haját, mert új életet akart kezdeni. Részben igen, de igazából arról szólt a történet, hogy a gyerekeit ne vegyék el tőle. Bírósági pere során nem akarta, hogy mintát vegyenek tőle, ugyanis a hajban kimutatkozó mikor drogozott. Inkább ezért szabadult meg tőle.

2013. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Fúú, tényleg, erre nem is emlékeztem! Ak sorry a féligazságért :)
2013. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
engem egyszer egy fickó átvert, és én megcsináltam ugyanezt, fogtam a 0-ás gépet, és megmagyarázhatatlan okból levágtam a hajam kopaszra. Persze akkor úgy éreztem, hogy én mekkora cool vagyok, de valójában bánatomban tettem. Szerintem minden nő vágyik a gyengéd nőiesség megtestesítésére, akire a választott férfi vigyáz. hiába punkoskodtam én is, valahol nem volt igaz ez a keménység amit akkor képviseltem, így utólag már tudom. Azok a punk, emo csajok is lelkisérültek akik ilyen frizurával menőznek. Tudom, mert ilyen társaságba jártam, és én is közülük való voltam. Utólag már másképp látom. Az egész dolog egy lelkisérült ember figyelemfelkeltése, jajkiáltása a világ felé, de ha tehetné, ha olyan sorba született volna, inkább ő is lenne "normális" kiegyensúlyozott nő. Ha egy fickó átver, akkor a nők könnyen menekülnek ilyen keménykedést keltett stílusirányzatokba, hogy bizonyítsák keménységüket vagy mi. szerintem ilyesmi állhat a háttérben.
2013. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát nekem is egy kis rész le van vágva a hajamból (tegnap történt) , nincsen pszichés oka hogy levágattam , csak tetszik :) kicsit így utólag megbántam :DDD de arra gondolok hogy hamarosan úgy is vissza nő.:) amúgy meg sok ember így hordja a haját szóval szerintem semmi jelentősége nincs ennek , ez csak stílus ( legalábbis nálam)
2013. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!