Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: egyszerűen utálok emberek közé menni.Vannak időszakok,amikor sokat lehetek itthon úgy,hogy ki sem kell nagyon mozdulnom,mint pl. most,nyári szünetben.Ilyenkor teljesen jól vagyok,olvasok,filmet nézek,elvagyok a magam kis világában,de ahogy közeledik az augusztus,és tudom,hogy rendszeresen ki kell mozdulnom,iszonyú depressziós leszek,egyfolytában bőgök,és váltakozik az ideges,pattanásig feszült lelkiállapot a tompa,lefáradttal.Amúgy nem tinédzserkori rigolya,23 éves vagyok,de... én nem teljesen azt érzem,amit s szociális fóbiásokról olvastam.Én sem nagyon szeretek idegenekkel társalogni,de azért tudok velük értelmesen beszélni,nem félek az emberektől,nem ezek a szituációk stresszelnek.Inkább valami megfelelés-kényszer nehezedik rám,vagy ilyesmi.Most új egyetemet kezdek,a régit nagyon nem szerettem (rosszul lettem vizsgák előtt,nem voltak barátaim se),de félek,hogy az újat is el fogja rontani ez az egész különös "betegségem".Az is lehet,hogy elkerülő személyiségzavarom van (utánaolvasgattam a témának).Pszichológushoz,pszichiáterhez menni nincs pénzem,meg valljuk be... kedvem se.Gyógyszert sem szeretnék szedni nyilván,természetgyógyász nem segített.Egyszerűen úgy érzem,nem tudok megfelelni az életnek,és hogy túl durva nekem az ún. "realitás".Sokáig öngyilkosságról "ábrándoztam",de erről már letettem,mert néha előfordul,hogy egész jól érzem magam (általában,ha egyedül vagyok).De nem tudom,hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket,amikor új közösség várható,meg hasonlók... Ja,persze kapcsolatom még nem igen volt életemben,pedig nem vagyok ronda,de ez már nem zavar,lemondtam róla.Az is csak stresszelne. :) Élt már át valaki hasonlót,vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?Amúgy lány vagyok.
2009. aug. 11. 21:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ééén vagyoook! Szia Gréti!!! Jó újra hallani felőled!!!

:D :D :D

2009. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Aztaa,ez eszméletlen!!! :))) Fúú... tényleg ne haragudj,genya dolog volt csak úgy leregisztrálni,már nem is emlékszem,milyen indíttatásból történt,de ha írsz nekem emailt,akkor... ha van kedved,megint dumcsizhatunk,és most garantáltan nem fogok lelépni,esküszöm! Főleg,hogy még itt is összeakadunk... ez már több,mint különös,nem igaz? :)
2009. aug. 11. 22:30
 13/20 anonim ***** válasza:
Valóban különös! :) Akkor majd írok!
2009. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Oks,várom. :)
2009. aug. 11. 22:45
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos én is így vagyok, de én emelett még depressziós is vagyok. én sem vágyom emberek közé, utálok kimenni az utcára is, azt akarom, hogy mindenki hagyjon békén, egyedül akarok lenni, de néha ez is nyomaszt. ahogy közeledik a szeptember, én is egyre jobban szorongok, júniusban azt hittem, majd nyár végére összeszedem magam, de nem így lett, egyre joban félek attól, hogy ősszel emberek közt kell lennem. ha csak rágondolok, izzad a tenyerem, görcsben van a gyomrom. én is nagyon el vagyok keseredve, de el fogok menni szakemberhez, mert ez így nem mehet tovább. régebben egy s.ggén meg nem ülő, pörgős, nagyszájú vidám csaj voltam, a társaság lelke, de most árnyéka vagyok önmagamnak. az önbizalmam is nulla. adj egy esélyt Te is egy jó pszcihológusnak (ő nem gyógyszerez, és vannak TB alapúak is), bízz benne, mert így nem maradhatsz te sem, mindenkinek joga van a normális élethez. egyedül ebből az állapotból nem lehet kijönni. jobbulást mindkettőnknek, üdv.
2009. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát igen,ez a "nyár végére összeszedem magam" ismerős... :) Párszor eljátszottam.

Én is sokáig depressziós (is) voltam,mert ahogy írtad,engem is nyomasztott a magány,így sem egyedül,sem társaságban nem éreztem jól magam.... :( Kissé kellemetlen állapot.Aztán hosszú évek alatt sikerült megtalálnom az egyedüllétben egyfajta szabadságot,meg örömöt,ami még most is hihetetlennek tűnik számomra,nem hittem,hogy ilyen létezik.Hiába,az ember alapvetően túl akar élni mindent,úgyhogy ha máshogy nem megy,még a fájdalomnak is megtalálja a nem létező kellemes oldalát. :) Fontos,hogy találj magadnak olyan elfoglaltságot,amit egyedül tudsz csinálni,és igazán szereted,legalábbis rajtam ez segített.(Persze így is vannak néha rossz pillanataim egyedül is,de szerintem olyanok mindenkinek vannak.)

Persze ez csak az egyik fele az éremnek,az embertömeg elviselése még számomra is megoldatlan probléma.Fura,én is éppen most gondoltam rá,hogy ha a jövő tanév folyamán sem enyhül ez az egész,és megint a vizsgáim kerülnek veszélybe miatta,én is szakemberhez fordulok.Meglátjuk... bár rühellem a változásokat,reménykedek,hogy ezúttal pozitív lesz,mármint hogy új suli,meg minden...Állítólag a kiegyenlítődés elve alapján egy nagyon rossz időszak után mindig jónak kell jönnie... most leteszteljük a természet törvényeit. :)

2009. aug. 12. 15:08
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, 18 lány vagyok. De nekem semmihez nincs kedvem, az eddigi válaszok elolvasásához se, meg ahhoz se, hogy részletes leírást adjak a szánalmas életemről. Csak annyit akartam neked mondani, hogy ne aggódj, valaki nálad is mélyebben van, és még mindig él :)
2009. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele
2010. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
á mint ha magamat látnám....velem is így van ..utálok buszra szállni (főleg egyedül)emberek szemébe nézni,,,nem szeretek emberek közelébe lenni,,,idegenekkel beszélgetni,,é valahova menni...utálok....
2010. okt. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31 éves vagyok és én is ilyen vagyok.Már gyerekkorom óta.Bemegyek egy boltba és azt hiszem mindenki engem figyel,rólam beszél.Ha valaki mellettem beszélget valakivel akkor azt gondolom,hogy ők azt gondolják rólam,hogy hallgatózok.
2011. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!