Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni szociális...

Mit lehet tenni szociális fóbia ellen?

Figyelt kérdés

Pszichológus?Pszichiáter?Esetleg valami "házi praktika"? Akinek hasonló problémája volt, az hogyan tudta legyőzni a szorongást? Tapasztalatokat szeretnék. Gyorsan kell cselekednem,mert 2 hónap múlva nyelvvizsga és így nem fogok tudni átmenni a szóbeli részen. Mellesleg a jegyeimet sem szeretném tovább rontani a szóbeli feleletek miatt...

Szóval örülnék, ha valaki tudna tanácsot adni :)


2011. szept. 6. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
2*2 dl citromfű tea, 2*1 Magneb6 naponta!!!
2011. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
MagneB6-ot régóta szedek, de nincs sok változás. Citromfűt, vagy citromfű-levelet hol lehet venni?
2011. szept. 6. 15:34
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Gyógyszertár, drogéria, én gyógyszertárban vettem 50 g-ot 270 ft-ért!!!
2011. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Reggel vagy este ajánlatos inni? Mert sok helyen írják, hogy eléggé álmosító hatása van. Aludni meg nem akarok suliban :D Amúgy köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 6. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a pszichiáter ajánlotta, reggel- este, de ha elálmosodsz tőle, akkor igyál esténként 2 dl, akkor úgy is aludni kell, tehát akkor napi egyszer idd!!!
2011. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
nekem 6 éve van és semmit nem tudtam tenni ellene...szerintem ez gyógyíthatatlan dolog és csak enyhíteni lehet dilibogyókkal vagy nyugtatókkal.
2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fóbiák terápiája

A fóbiák kezelésének legfontosabb feltétele, hogy a beteg tisztában legyen betegségének természetével, gyógyíthatóságával. A háziorvosok nagyon sokat tudnak segíteni betegeik felvilágosításával, hiszen a súlyos szövôdmények fellépése elôtti kezeléssel a fóbiák prognózisa sokkal kedvezôbb. Több alapítvány, cég, társaság támogatja ingyenes betegtájékoztatók megjelentetését, ezeket a tájékoztatókat érdemes elhelyezni a rendelô várótermében, valamint odaadni az érintett betegeknek és családtagjaiknak. Az enyhe tünetekkel jellemzett és nem szövôdményes fóbiák kezelését érdemes a háziorvosnak végeznie. Hálás feladat, igen nagy a javulási, gyógyulási arány ebben a csoportban.


A súlyos tünetekkel és/vagy szövôdményekkel (pl. alkoholizmus, depresszió, kényszerek) jellemzett fóbiás betegeket pszichiáter szakorvoshoz kell irányítani. A háziorvosok munkáját egyre több szorongásos betegségben szenvedôk ellátására szervezett pszichiátriai szakambulancia segíti (van ahol „Pánik ambulancia" néven mûködik), pl. az egyetemi Klinikákon, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon.


A fóbiások kezelésének alapelve az, hogy meg kell szüntetni az elkerülô viselkedést. A szorongást kiváltó helyzetet a beteg maga keresse, s addig tegye ki magát annak, míg a szorongás nem csökken, ill. nem múlik el, azaz „kutyaharapást a szôrével". Amennyiben a beteg lassan, fokozatosan teszi ki magát a fóbia tárgyának, akkor az un. szisztematikus deszenzitizálásról van szó. Közlekedési fóbia esetén pl. a beteg elôször kísérettel megtesz egy megállót busszal, majd kettôt, hármat, ezt köve-tôen kíséret nélkül tesz meg egy megállót, majd egyre hosz-szabb távokat. Amennyiben egybôl nagyobb táv megtételére vállalkozik a beteg egyedül, akkor az un. ingerelárasztásos technikát alkalmazza, amelynek az a lényege, hogy a szorongásos válasz a tartósan alkalmazott ingerre kialszik.


Enyhe, kezdôdô esetekben sikerre számíthatunk a betegek egy részénél gyógyszerek nélkül is. Gyógyszeres terápia is szükséges, ha a beteg szorongása olyan fokú, hogy nem tudja elkezdeni a deszenzitizáló vagy ingerelárasztásos kezelést, ill. ha a szorongásos reakció olyan fokú, hogy a beteget akadályozza a terápia folytatásában. Amennyiben pánikroham is jelentkezik, akkor érdemes pszichiáterrel konzultálni.


A gyógyszeres terápia a három fóbia esetén némileg különbözik. Itt csak az enyhe, nem szövôdményes fóbiák gyógyszeres kezelését tárgyaljuk.

2011. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

"nekem 6 éve van és semmit nem tudtam tenni ellene...szerintem ez gyógyíthatatlan dolog és csak enyhíteni lehet dilibogyókkal vagy nyugtatókkal."


Ez egy marhaság.

2011. szept. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na van aki itt meggyogyult? Nekem is ez a bajom..
2020. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!