Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: egyszerűen utálok emberek közé menni.Vannak időszakok,amikor sokat lehetek itthon úgy,hogy ki sem kell nagyon mozdulnom,mint pl. most,nyári szünetben.Ilyenkor teljesen jól vagyok,olvasok,filmet nézek,elvagyok a magam kis világában,de ahogy közeledik az augusztus,és tudom,hogy rendszeresen ki kell mozdulnom,iszonyú depressziós leszek,egyfolytában bőgök,és váltakozik az ideges,pattanásig feszült lelkiállapot a tompa,lefáradttal.Amúgy nem tinédzserkori rigolya,23 éves vagyok,de... én nem teljesen azt érzem,amit s szociális fóbiásokról olvastam.Én sem nagyon szeretek idegenekkel társalogni,de azért tudok velük értelmesen beszélni,nem félek az emberektől,nem ezek a szituációk stresszelnek.Inkább valami megfelelés-kényszer nehezedik rám,vagy ilyesmi.Most új egyetemet kezdek,a régit nagyon nem szerettem (rosszul lettem vizsgák előtt,nem voltak barátaim se),de félek,hogy az újat is el fogja rontani ez az egész különös "betegségem".Az is lehet,hogy elkerülő személyiségzavarom van (utánaolvasgattam a témának).Pszichológushoz,pszichiáterhez menni nincs pénzem,meg valljuk be... kedvem se.Gyógyszert sem szeretnék szedni nyilván,természetgyógyász nem segített.Egyszerűen úgy érzem,nem tudok megfelelni az életnek,és hogy túl durva nekem az ún. "realitás".Sokáig öngyilkosságról "ábrándoztam",de erről már letettem,mert néha előfordul,hogy egész jól érzem magam (általában,ha egyedül vagyok).De nem tudom,hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket,amikor új közösség várható,meg hasonlók... Ja,persze kapcsolatom még nem igen volt életemben,pedig nem vagyok ronda,de ez már nem zavar,lemondtam róla.Az is csak stresszelne. :) Élt már át valaki hasonlót,vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?Amúgy lány vagyok.
2009. aug. 11. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, én majdnem szóról szóra így vagyok vele mint te és kb egyidős is vagyok veled. Nagyon sok mindent tudnék írni neked most, de szerintem ha neked is jó akkor inkább priviben.

24/L

2009. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia! Nem rég regisztráltam erre az oldalra,van itt ilyen,hogy privi? :) Mindegy,megadom az e-mail címem,írhatsz arra is: lacune@citromail.hu

Sajnos nagyon érzem már a szeptember előszelét,pedig még augusztus közepe sincs,tiszta röhej... :( Jó lenne valakivel beszélni erről az egészről.

2009. aug. 11. 22:11
 3/20 anonim ***** válasza:
hasonlóan vagyok énis,semmi jó tanácsot nem tudok adni pont ezért..
2009. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is egész rosszul tudok lenni, ha emberek közé kell mennem. Én is inkább itthon szeretek lenni a magam kis világában, ahogy te is írtad. Sose szerettem disco-ba járni, meg kocsmázni, ezért kicsit ki is néztek, de engem az se érdekelt. Vagyis inkább nagyon is érdekel, ezért se szeretek emberek közé menni. Szerintem ez is valamiféle megfelelési kényszer nálam. Ha menni kell valahová, aznap folyamatosan hasmenésem meg hányingerem van az idegességtől, hogy alig bírok elindulni. Szóval én megértelek. Nem gondoltam, hogy mások is vannak hasonlóképp.

22/L

2009. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
csatlakozom a klubhoz.:)
2009. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előző vok. Ráadásul jövő hónaptól munkát kell keresnem, már emiatt is stresszben vagyok. Nem tudom mi lesz.
2009. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem előző, hanem az előtti voltam, bocs.
2009. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Csatlakozom! :) Mondjuk nálam nem ilyen komoly a dolog, de sokszor én sem szeretek emberek között lenni. Szerintem azért, mert nagyon érzékeny vagyok, teljesen átveszem más emberek érzéseit, hangulatát, és ez lefáraszt.


Kérdező: az nlcafén nem voltál régebben? Csak mert leveleztem ott egy lánnyal hasonló témában, aki aztán eltűnt, és nagyon hiányzik, tökjó lenne újra levelezni.

2009. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 25/L
2009. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem dreamcatcher néven voltál fenn az nlcafén?Ajjaj... Esztinek hívnak? :)Ha igen,bocsáss meg az eltűnésemért,nem akartalak megbántani,csak szokásosan rám jött az öt perc.Tényleg te vagy az?Furcsa lenne,ha megint összefutnánk...
2009. aug. 11. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!