Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműség mentális...

A transzneműség mentális betegség egyáltalán? Kihez kell fordulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Már régóta (évek óta) érzem, hogy egyáltalán nem jó a nemem a lelkem számára. Gyűlölök magamon női ruhákat tudni, és utálom a lányos cuccokat is. Nem tudom mit tehetnék, erről még nem beszéltem senkinek, talán komolyan sem vennének. Külön problémám, hogy nagyon nőies a testem, nőies csípő, nagy mellek. Így még azt se próbálhatom meg, milyen néha "fiúvá válni", külsőleg. Mert belsőleg már születésem óta az vagyok...
2009. júl. 28. 20:22
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

tegnap 23:53-as válaszoló! Meg tudom érteni a gondjaidat, bár nem gondoltam, hogy lesznek itt mások, akik ezzel a problémával élnek. A ruházkodással én is így vagyok - felhúzhatok férfiruhákat, de hogy néznének ki nőies alakon?

Ráadásul a szexuális életem is egy nulla... Biszexuális vagyok, most egy fiúval járok, de rosszul vagyok, amikor hozzám ér - emlékeztet rá, hogy lány vagyok:S De azt is tudom, hogy az is fogok maradni, nincs lehetőség "átváltozni"....

Nyugaton még talán-talán jobban elfogadnának, de errefelé nem, és nincs is túl nagy lehetőség arra, hogy férfivá alakuljak...

2009. júl. 31. 00:31
 22/32 anonim ***** válasza:

nahát, még egy rokon lélek :) az a 19/L vok, aki már több ízben írogatott ide, én is szoktam ha nem is férfi, de fiúsabb ruhákat is hordani, én is undorodom magamtól "ott", és nekem pláne nulla a nemi életem, mivel ahhoz, hogy nemi életet lehessen élni, ki kéne ugyebár békülni a nemeddel - amire képtelen vagyok... és rosszul esik minden alkalom, mikor emlékeztetnek rá, hogy nő vagyok, bókolnak, előreengednek az ajtóban...

abbahagyom a nyavalygást :D csak jelzem, hogy igen, együttérzek mindenkivel.

2009. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Valójában nem te akarsz férfi lenni, hanem magadra irányítod azt a vágyat, amit egy igazi férfitól kapnál meg. És ez a nőies férfiaknál is pontosan így van.

A megoldás: Keress magadnak egy IGAZI férfi párt!

2009. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
22:51 ha ez az egész felnőttkorban alakulna ki, akkor igaz is lehetne, de nem hinném, hogy 5 éves korunkban is egy "igazi férfire" lett volna szükségünk :D Amúgy tudom, hogy csak segíteni akartál, meg el is hiszem, hogy valakinél ez az oka, de szerintem itt nem csak erről van szó.
2009. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ja amúgy a kérdésre még nem is válaszoltam :D Szerintem nem mentális betegség, hanem testi, de nem betegség, hanem állapot.. Konkrétan kicseszett velünk az élet, és akárhova fordulhatunk vele, de segíteni nem fognak tudni. Max, ha vki átoperáltatja magát, dehát... Esetleg még magunkba fordulhatunk, és kialakíthatjuk a saját "életünket", mert MUSZÁJ elfogadni magunkat valahogy.. Akárhogy (attól hogy ilyen bölcs dolgokat írok, nehogy azt higgyétek, h nekem már sikerült :))
2009. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Hát igen... Nehéz elfogadni, de meg kell próbálni... Mindazonáltal egyáltlaán nem élvezem, hogy lány vagyok. A baráti társaságomban a lányok imádnak lányok lenni, smink, ruhák, hajak, kiegészítők, ez örök téma, én meg csak ülök mellettük farmerba meg pólóba, leszorított mellekkel, és semmit nem tudok mondani...:S

De fiúkkal sem jövök ki túl jól, mert nekik meg lány vagyok, és egy lánnyal mégse lehet úgy viselkedni, mint egy fiúval, akárhogy is próbálok közéjük is beilleszkedni...:S

2009. aug. 2. 12:38
 27/32 anonim ***** válasza:
Jaj az rossz lehet :S Ht mondanom sem kell, én se sminkelem magam, és nem hordok szoknyát meg ékszereket... De én meg nem akarok, nem MEREK fiús lány lenni, nem szeretek így kitűnni a tömegből, ezért ilyen normális női ruhákat hordok (inkább sportosabb ruhák) de mikor felveszek egy kicsit nőiesebbet, úgy érzem magam, mint egy női ruhába öltözött férfi és alig merem kietteni a lábam a lakásból... Meg kicsit bénán is állhatnak rajtam ezek a cuccok, mer a mozgásom se valami nőies meg az egész viselkedésem se az :S Vagyis... Azt nem mondom, hogy férfias, de semmiképp nem vagyok "nőies". Meg amúgy az nem is akarok lenni, nekem épp elég ez is, ami most vagyok. ISTENEM BÁRCSAK FIÚ LEHETNÉÉÉK :S Hogy odanyúlnék nem p***nám lenne, hanem.... :S Egész életemben arra vágytam, hogy testileg is meg mindenhogy is fiú legyek. Na mindegy nem rinyálok tovább, ez van
2009. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Akik a másik nemhez akarnak tartozni, azok nem transzfesztiták, hanem transzeneműek, a transzfesztiták csak a másik nem ruháit viselik"

Rosszul tudod. A transzvesztiták kicsit a másik nemhez is akarnak tartozni, de elfogadják, hogy épp nőnek vagy férfinak születtek, azért viselik a másik nem ruháit (egyébként a szót v-vel írják és nem f-fel), hogy a másik világból is részesülhessenek, de többet nem akarnak.

Akik traszexuálisok azok nem nőnek vagy épp férfinak érzik magukat, nem akarnaka másik nemhez tartozni, hanem oda tartoznak, és ténylegesen nők és férfiak, csak épp rossz testben.

Ha tudod magadról, hogy férfi vagy, de épp nőnek születtél, akkor transzexuális vagy; ha csak fetisként él benned a másik nemhez való részleges tartozás, akkor transzvesztita, mivel ez a részleges tartozás általában a ruhákig és a viselkedésig megy csak.

2009. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

15:36-os hozzászóló

Igen, ez a "női ruhában férfi" velem is már nem egyszer előfordult. Amikor suliünnepségeket szoknyát kellett felvenni meg magassarkút... borzalmas... Nekem az "ünneplőm" is nadrág-ing-zakó...:s


Utolsó: bocsi, tényleg rosszul tudtam (ráadásul el is írtam:/), de azért ez a 2 fogalom nagyon távol áll egymástól. Nekem soha eszembe nem jutott volna, hogy transzvesztita vagyok, én mindig tudtam, hogy transznemű.

2009. aug. 2. 16:21
 30/32 anonim válasza:

Kedves kérdező és többiek!Mi az az ftm meg mtf(bocsi ha rosszul írom nem emlékszem rájuk)Próbáltam magamban mindenféle rövidítést összerakni,de nem sikerült!


És egyébként sajnállak titeket hogy emiatt ennyire rosszul érzitek magatokat!:(Remélem sikerül megtalálni a boldogságot!Egyébként nekem is vannak ilyesféle gondolataim,habár ez még nem végleges.

2010. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!