Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműség mentális...

A transzneműség mentális betegség egyáltalán? Kihez kell fordulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Már régóta (évek óta) érzem, hogy egyáltalán nem jó a nemem a lelkem számára. Gyűlölök magamon női ruhákat tudni, és utálom a lányos cuccokat is. Nem tudom mit tehetnék, erről még nem beszéltem senkinek, talán komolyan sem vennének. Külön problémám, hogy nagyon nőies a testem, nőies csípő, nagy mellek. Így még azt se próbálhatom meg, milyen néha "fiúvá válni", külsőleg. Mert belsőleg már születésem óta az vagyok...
2009. júl. 28. 20:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
ez nem betegség, mint, ahogy a homoszexualitás sem. Te férfi vagy női testben! Ha nemi átalakító műtétet szeretnél el kell menned többszörös pszichiátriai vizsgáltra és a többi. Aztán ha mindez sikerül, megváltoztathatod a neved, aztán kapsz új személyit, 1-es számmal az elején, és persze hormonkezelést is. :) kitartást kívánok neked. És mégegyszer: Nem vagy beteg !
2009. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegség. Sok szerencsét!
2009. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2009. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat!!

Amúgy 18 leszek, tudom hogy még elég fiatal vagyok, de ez nem egy "tini-állapot", már kicsi korom óta ez van nálam.

Még pszichológussal se mertem erről beszélni; azt sem tudom, hogy ezt hogy fogadná bárki is...:s

2009. júl. 28. 21:09
 5/32 anonim ***** válasza:
27%
Tényleg elég fiatal vagy, szerintem várj még ezzel egy kicsit, amúgy Mo-n öszvisz 2 embert operáltak eddig át teljesen
2009. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

nahát, kedves Kérdező, lelki társak volnánk, illetve bajtársak, én is ugyanezzel a problémával küzdök kiskorom óta.

én sem tudok megbékülni ezzel, de az operációba azért nem VÁGNÉK bele.... haha -.-'

19=L

2009. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

uccsó válaszoló:

FtM vagy MtF vagy?


Kedves kérdező:

pride.hu, regisztrálj, ott tudnak segíteni a továbbiakban

2009. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Hát igen, elég fiatal vagyok, így nem akarok semmi "drasztikus" változtatást magamon. Bár nem is reménykedhetek benne...


5. válaszoló: te is FtM vagy? Beszéltél már erről a környezededben? Ha igen, hogy fogadták?


6. válaszoló: köszi a tippet, regisztrálok rá

2009. júl. 28. 22:38
 9/32 anonim ***** válasza:

5. vagyok. ftm, igen.

nemigen beszéltem, és akinek beszéltem is, mit tudott volna tenni? csak vonogatta a vállát.

különben nem akarom annyira nagydobra verni az egészet, úgy érzem, ez az én kis intim degeneráltságom, meg kell tudnom tanulni élni vele, ha életképes vagyok. ez van, ezt kell szeretni.

2009. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Meg tudlak érteni, én sem verném nagydobra... már így is mindenki kinéz, az ismerőseim nagy része elpártolt tőlem, mert lány létemre (pff...) jártam egy lánnyal.

De egyáltalán nem is akarsz tenni semmit ezzel kapcsolatban? Nőként éled le az életed vagy mi??:o

2009. júl. 28. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!