Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműség mentális...

A transzneműség mentális betegség egyáltalán? Kihez kell fordulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Már régóta (évek óta) érzem, hogy egyáltalán nem jó a nemem a lelkem számára. Gyűlölök magamon női ruhákat tudni, és utálom a lányos cuccokat is. Nem tudom mit tehetnék, erről még nem beszéltem senkinek, talán komolyan sem vennének. Külön problémám, hogy nagyon nőies a testem, nőies csípő, nagy mellek. Így még azt se próbálhatom meg, milyen néha "fiúvá válni", külsőleg. Mert belsőleg már születésem óta az vagyok...
2009. júl. 28. 20:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

valami azt súgja nekem, van valami oka, hogy így születtem, talán meg kell értenem valamit.

különben van egy olyan érzésem, ez teljesen eldeformált bennem mindent. például egyik nemhez sem vonzódom, és eszembe jutott, hogy talán pont emiatt az identitásprobléma miatt blokkolom nem tudatosan a szexualitásom. az is lehet, hogy mindez egy nagy torzulás néhány különféle tünete XD de nincs sok kedvem elmerülni a beteges önelemzés bugyraiban... (az 5. válaszoló)

2009. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

olvasd el ezt:


[link]


én írtam :)

2009. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes olvasmány volt. Furcsa lehet azn életviteled, talán még furcsább mint az enyém:D De ha boldog vagy, az a lényeg:)
2009. júl. 29. 19:20
 14/32 anonim ***** válasza:

Akkor miért L-t írtál 5. válaszoló?

Tényleg gondok lehetnek veled, ha még mindig nőnek tartod magad az érzéseid ellenére.

a javasolt linket neked is ajánlom, illetve egy kis angoltudás óriási kapukat nyithat ki, tudok angol oldalra is linket

2009. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

5. vagyok, illetve utána már sokadik, részletkérdések.

lányt írtam, mivel női testben vagyok, hivatalosan nő...

különben nem önmagamban a nőiességgel volna bajom. igazából kiskorom óta csapdában érzem magam, és azt hiszem, ha férfinak születtem volna, enyhébben bár, de jelentkezne az érzés: azt érzem csapdának, hogy 1 azaz 1 nemem van. gondolom ez totál abnormális, de úgy érzem, az a lény a tökéletes, aki férfi is és nő is, nemzi és szüli gyermekeit.

a linket mindjárt elolvasom. az az igazság, hogy nem szeretem bolygatni magamban ezt a témát, mert ugyan mit tehetnék? átmetamorfálódom?

2009. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

A link is nagyjából arról szól, amit írtál. Hogy valakiben 2 nem él.

És ne legyél ennyire pesszimista. Ez a te életed, úgy éld le, ahogy szeretnéd, és ahogy jól érzed magad. Nem akarlak zaklatni, de a hozzászólásaid alapján nem tűnsz boldognak... Bocsáss meg ha tévedek.

2009. júl. 29. 22:07
 17/32 anonim ***** válasza:

No-genders: azok, akik magát az ötletet is, hogy nem, teljesen elvetik, ők sem nem férfiak, sem nem nők.

Nem szeretek senkire kategóriákat aggatni, de szerintem

te még magad se vagy tisztában azzal, hogy mi akarsz tulajdonképpen lenni. Azt hiszem a legtöbb transzvesztitátnál ez áll fenn. Tudják a nemüket, nem utasítják el, csak szeretnek egy kicsita másik nemhez is tartozni. És ne értsd félre, nem csak MtF hanem FtM transzvesztiták is léteznek.


Persze ne sorold magad kategóriába, mert nem kötelező, én jobban szeretem magamra a 'nyitott' jelzőt használni.

2009. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Akik a másik nemhez akarnak tartozni, azok nem transzfesztiták, hanem transzeneműek, a transzfesztiták csak a másik nem ruháit viselik.
2009. júl. 30. 11:25
 19/32 anonim ***** válasza:
18/L komolyan mondom, mintha én tettem volna fel a kérdést. Akartam is, csak féletm, hogy valaki netán rámismer :D Én csak kiskoromban hordtam fiús ruhékat, azóta a lányos alakom miatt szégyellném magam, ha fiús ruha lenne rajtam, de így meg olyan érzés, mintha nem a saját életemet élném, hanem egy... egy lányét :S Nagyon szar érzés.. Én se beszéltem még róla így konrétan senkinek. Egyvalakinek igen, de ő nem értett meg, és azt mondta, hogy a transzneműség nem létezik.... Na mind1. Szóval én így, nőként fogom leélni az életemet, nem fogok műtétekre menni, vagy ilyesmi. Ha ezt a lelki terhet kirótta rám az isten, akkor ezzel kell leélnem az életem, és az összes többivel is, amit kirótt rám. Csak ne lenne ilyen igazságtalan az élet......... :'(
2009. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként engem a férfiak vonzanak szexuálisan... Bár még nem volt barátom. De magamtól undorodom, pl egy millió forintért se tudok önkielégítést végezni.. Sőt, még meg se fognám magam "ott"
2009. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!