Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul esik, hogy nem keres...

Rosszul esik, hogy nem keres a pszichiáter, milyen baromság ez?

Figyelt kérdés

Nagyon padlón voltam sokáig, pszichiáternél jártam, gyógyszert szedtem, de igazán alig beszéltem valamit, minden bennem maradt. A doki egy intenzív terápiát javasolt, majd a az utolsó alkalomat, amit megbeszéltünk e-mailen keresztül lemondtam. Ő nem kérdezte miért, megyek-e legközelebb, csak köszönte, hogy időben szóltam.

Én meg olyan debil vagyok, hogy teljesen kiborultam, hogy felőle is akár kinyírhatnám magam.

Tudom, hogy oltári nagy baromság, mégis ettől még elveszettebbnek érzem magam, hallottatok már ti ekkora marhaságot?


2012. aug. 15. 21:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy nem te vagy az egyetlen páciense, nem tud csak veled foglalkozni. Kicsit önző vagy, nemdebár? :)
2012. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! DEe, igazad van, tényleg önzőség, hülyén is érzem magam miatta... :S (bár az meg picit rosszul esett, hgoy más betegek miatt folyton késett, aztán róluk beszélt, hgoy kinek mennyire rossz, én meg már így nyilván nem kezdtem bele a saját nyavajáim elmondásába, mert folyton éreztette, hogy milyen szerencsétlen helyzetű emberekkel van dolga... :S
2012. aug. 18. 16:30
 13/42 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy arra próbált utalni, hogy a helyzeted messze nem olyan rossz, mint amilyennek látod...

Én, ha magam alatt vagyok, és elegem van az életemből, elmegyek egy kórházba, ahol TÉNYLEG súlyos betegek vannak, vagy olyan dokufilmet nézek, ahol TÉNYLEG nyomorúságos körülmények között élő emberekről van szó, és mindjárt hálát tudok adni a sorsomért... próbáld ki.

2012. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem keress másik szakembert és ne magadat vádold. (Inkább pszichológust javasolnék, mint pszichiátert.)

Sajnálom, ha túlterhelt az orvos, de azért elég meredek, ha késik és akkor is ő beszél.. Persze, lehetne ez is egy módszer, hogy "nézd, mennyivel rosszabb másoknak", de azt nem pszichoterápiának hívják.

2012. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Köszi ismét!

Hát lehet, hogy ezt akarta elérni, hogy lássam, másoknak mennyire rossz, de én még el sem mondtam neki, hogy velem mi a helyzet!!!! Szóval olyan dolgok vannak bennem, amiket nem tudok feldolgozni, de el sem mondhattam neki, mert rögtön azzal kezdte, hogy "Most jövök egy nőtől, akinek már háromszor elvetélt, és most végre megszületett a babája, de egy hetes és már haldoklik" Na hát ezek után nyilván nem fogok semmit sem mondani... :S Na mindegy.

2012. aug. 18. 17:21
 16/42 A kérdező kommentje:
Ja,é s pszichológusnál voltam először (sulipszicho) de ő küldött pszichiáterhez, mondván, hogy ő "kevés hozzám"
2012. aug. 18. 17:22
 17/42 anonim ***** válasza:
Akkor én is azt javaslom, keress másik pszichiátert... mert az viszont igaz, hogy ha ott vagy nála, akkor per pillanat veled és a te problémáiddal kell foglalkoznia.
2012. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

"Na hát ezek után nyilván nem fogok semmit sem mondani"

Miért?


(csak én vagyok olyan érzéketlen, hogy nem hat + tök ismeretlen emberek baja?)

2012. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Vagyis nem az h nem hat +, hanem a sajátom fontosabb, még ha kisebb is.
2012. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Hát eleve nekem elég nehéz volt hozzá elmennem, szocfób vagyok eléggé, de már nagyon szenvedtem a fizikai tünetektől.

És igen, engem "meghat" akarom mondani elszégyellem magam, a saját életem rohadtul nem érdekel, és önzőnek érzem magam, ha magammal foglalkozok. Hát ezért nem modntam smemit, hiába döntöttem el, hogy "na most beszélni fogok" végül mégis a hallgatás mellett döntöttem (ő viszont elég sokat beszélt), meg amellett, hogy azt ecsetelgetem, hogy a családomban ki mit tanult meg hol dolgozik

2012. aug. 18. 19:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!