Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pszichológushoz...

Ha valaki pszichológushoz akar menni akkor előbb pszichiáterhez kell mennie?

Figyelt kérdés
mert nekem ezt mondják. Tulajdonképpen hogyan lehet eljutni pszichológushoz olyanhoz akinél van TB támogatás magyarán nem privát... gyerekkoromban mikor privátnál voltam akkor mindig azt mondta, hogy fejlődök meg már jobb bár nem beszéltem neki egy szót se a problémáimról annyira zárkózott voltam... nem akarok megint még véletlenül se ebbe a hibába esni azért akarok így eljutni

2012. júl. 23. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a pszichiátriára egyeztetéssel be lehet jutni.Elmész a Sztk-ba,bejelented magad,kapsz egy időpontot aztán arra az időpontra elmész
2012. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pont fordítva. Először pszichológus. Ő csak beszélget. Ha súlyos a helyzet, és gyógyszeres kezelés szükséges, ő irányít tovább a pszichiáterhez.
2012. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell. Vagy ide, vagy oda mehetsz. Amelyiket jobbnak véled. De a gyakorlatban a pszichiáter inkább a gyógyszeres kezelést részesíti előnyben.
2012. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ahham és pszichológust hol lehet találni? pszichiátrián vagy hol? melyik osztályon? egyáltalán hogyan kell hozzá bejelentkezni?
2012. júl. 23. 22:23
 5/12 A kérdező kommentje:
én nem akarok gyógyszeres kezelést... amúgy tudom pszichiáterhez h kell menni de pszichológushoz? mert azok mindig beszélgetnek elég okáig a pszichiáter meg ilyen futószalag bemécc elmondod mi van ír vmi bogyót oszt cső... nem hinném h ez meggyógyítana... tulajdonképpen ezt én is ttudnám csinálni xD megtanulnám a leggyakoribb panaszokat és h arra mi kell azt cső... nem hiszem h vkien a lelki baja meggyógyulna úgy gondolom egy emberre több időt kell szánni nem élhetek örökre bogyón mikor annyira túl sok változást nem is tapasztal az ember meg úgy néz ki utána mint egy drogos a sok nyugtatóval
2012. júl. 23. 22:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Magán pszichológushoz akkor mész, amikor akarsz, meg ha van rá pénzed. De az nem biztos, hogy neked pszichológusra van szükséged. A TB-s út: Háziorvos, aki adhat beutalót pszichiáterhez, ha olyan tüneteket lát rajtad, ami ezt szükségessé teszi. De ő mindenek előtt, a panaszaid alapján kivizsgáltat ( labor, rtg, EKG ), hogy a panaszaid nem e testi bajtól származnak. Ha így van, akkor kaphatsz beutalót pszichiátriára. Így ott már nem foglalkoznak testi bajjal, hanem csak a lelkivel. Nos kértél időpontot, és elmentél a szakrendelésre, ahol megállapítják, hogy milyen kezelésre van szükséged? Ellátnak gyógyszerrel, tanáccsal. Ha ezen túlmenően a pszichiáter úgy látja, hogy neked pszichológusra is szükséged van, akkor felír neked 5 alkalomra ilyen kezelést. Sőt, ajánlj is ilyen szakembert. Így juthatsz el TB-s pszichológushoz.

Mindenesetre készülj fel, már a háziorvosra is, hogy el tudd mondani a bánatodat, a panaszaidat, és jó ha szépen, összeszedetten teszed ezt. Az is jó, ha összeírod, és rendezed ezeket a dolgokat. Ne az orvos előtt kukuljál meg. Volt olyan ismerősöm, aki így leírta a dolgait, és azt adta oda az orvosnak, mert ő szégyellt beszélni.

2012. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne higgyél senkinek. Legelőször a háziorvoshoz kell menni.
2012. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a háziorvos nem gond azt ír amit mond neki az ember és lelki bajom van annyira ismerem már magamat h ezt eltudjam mondani egyébként pedig pszichiáter is mondta már aki az interneten van kb annyit h több hónapos vagy éves egyéni vagy csoportos pszichoterápia megoldhatja az ügyet
2012. júl. 23. 22:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Rövid idő alatt jó sok marhaságot kaptál, így már nem is válaszolok. Inkább kérdezd meg a háziorvosodat telefonon, és hidd el, amit majd mond.
2012. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahh, mégis válaszolok: NEM kell beutaló pszichiátriára sem, és nem kell előtte sehova menni. Akár pszichológushoz, akár pszichiáterhez odamész magad, és kész. TB támogatással pszichiáterhez tudsz menni, hisz ők orvosok, a pszichológusok bölcsészek. Persze kórházban pszichiátrián ettől még találkozhatsz klinikai szakpszichológussal is. Ami a lényeg: nem kell semmiféle beutaló. A háziorvost azért írtam, mert itt már mindenféle válasz volt... és ha mást nem, annyi hasznát veszed, hogy talán ajánl valakit.
2012. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!