Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt életképtelen ember...

Van itt életképtelen ember rajtam kívül?

Figyelt kérdés
a tények 6 évig szívtam füvet és kipróbáltam pár szintetikus szert is....és megpróbáltam már többször is lerakni..a használatuk miatt kialakult nálam egy elég súlyos agorafóbia de ha ez nem lenne elég akkor még az elmúlt 3 évben állandóan visszatérő depresszió is...és már meguntam a folyamatos újrakezdést h hol beteg vagyok hol teljesen tünetmentes...már nem bírom ezt ezért...folytatás lent ---->

2012. júl. 2. 09:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

--->tarom magam életképtelennek és nem is akarok már jobban lenni mert mindig ugyan ott kötök ki...hiába vagyok jól hónapokig ha utána az addig elért dolgokat dobhatom a kukába a hülyeségem miatt...vegyük az idei évet pl miután tavaly októberben jobban lettem lassan találtam munkát és sikeresen kialakítottam új kapcsolatokat azt hittem h jó oké idén már nem lesz gond nem leszek újra depressziós és az agorafóbia sem fog jelentkezni de tévedtem ugyan úgy rosszul vagyok hiába a munka (ami már nincs meg) és hiába az új barátok....


most már ott tartok h feladtam teljesen és ez nem fog változni...úgy megzavartam a sajt tudatom a sok éves ön pusztítással h ha nem is drogoznék többet akkor sem múlnának el ezek a visszatérő mentális betegségek...(nem is csináltam semmit már 2 hónapja) a rossz ezekben a betegségekben h nem tudom elhagyni a házat szó szerint halálfélelmem van az utcán legyen szó bármilyen tevékenységről a kapuig nehezemre esik elmenni 5-10 perc után bekapcsol a menekülési ösztönöm és félek de nagyon...de nem csak ezért tartom magam életképtelennek közre játszik még 1-2 tényező de azokat most nem írnám le így is elég hosszú amit írtam...(KÖSZI HA ELOLVASTAD EGYÁLTALÁN) 22/f

2012. júl. 2. 09:54
 2/21 anonim ***** válasza:
Hát nézd, teljesen ugyan ebben a szituban vagyok én is, hónapokra letettem már, de valahogy mindig vissza szív. Depresszió meg van, szorongással párosulva. Mindig mintent elbaszok, semmi sem sikerül. A megoldás szerintem az, hogy kikell törnöd a jelenlegi környezetedből, mert a megszokás meg a "haverok" azok, amik (engem legalábbis) folyamatosan visszaszívnak. Nem tudom mik a lehetőségeid, de próbálj meg kitörni onnan, mert egyébként állítom, maga a függőség nem brutális, én sosem tapasztaltam igazi elvonási tüneteket, pedig voltam fű, mefedron, mdpv, szintetikus kannaboid függő is, de igazából 1-2 napig szar, utánna már simán meg lehet állni. Ami nehéz az az, hogy hónapokkal később ne ess vissza.
2012. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
# 2/2.. hát igen ez így van ahogy mondod nekem sem az a nehéz h lerakjam a kábszert fizikai elvonásom nekem sem nagyon volt nekem az agyamat zavarta meg úgy h azzal már nem tudok mit kezdeni...és igen az is igaz h magából abból a környezetből nehéz kiszakadni hiszen ők voltak a barátok évekig...de nekem már ez is megvolt h megmondtam nekik h nem fogok veletek lógni mert így nem bírom abbahagyni soha...volt is egy csomó olyan barátom/haverom akik nem csinálnak ilyesmit...na mind1 a lényeg h én már tényleg többször megpróbáltam újrakezdeni az életem de mindig ugyan ott kötöttem ki mondván h "most nem lesz baj"...és a kérdésem lényege h ezért tartom magam életképtelennek mert nem bírtam megváltozni annak ellenére sem h tudtam h rosszat teszek magamnak...ez a tipikus önpusztító életmód...! eléggé elvagyok keseredve ez miatt IS...
2012. júl. 2. 10:17
 4/21 anonim ***** válasza:

Na, én is ebben a helyzetben vagyok, pedig én soha életemben nem drogoztam, utálom a káros szenvedélyeket.

3 évvel ezelőtt pánikbeteg lettem, az hozta magával az agora fóbiát.Bár már gyerekkoromban is eléggé szorongós voltam, szerintem ez jött elő újra, durvább formában.

Most már fizikailag egész jól vagyok, de ezt az utcai félelmet még így is baromi nehéz leküzdeni!

Nálam is úgy volt, hogy mikor kicsit is jobban lettem, nekivágta,m a világnak, dolgozni mentem.Akkor elsőre vissza is estem, aztán megint össze szedtem magam, újabb munkám lett.Néha ott is nagyon rosszul voltam, de olyankor elvonultam egy csendes zugba és összeszedtem magam.Na, itt már nem adtam fel!:)

Kijárni még félek, de tudom, hogy muszáj és nagyon makacs vagyok, nem hagyom magam!Ha jobban vagyok egyedül megyek, ha bizonytalan vagyok, hívok kisérőt.Szépen lassan, kitartással rendbe lehet jönni.

Én nem értek a drogokhoz, de azt mondhatom, hogy azok nélkül is nagyon nehéz az agorafóbiát leküzdeni!De nem lehetetlen!Tehát számodra is van remény, csak kitartónak kell lenni.Nem szabad feladni.

Nekem a hit, a céltudatosság és a humor segít.

2012. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat...asszem nem sikerül megértetnem az emberekkel ezen az oldalon h én nem várok segítséget....rajtam tényleg nem lehet mert nem akarok rendbe jönni....inkább azért vagyok itt h hozzám hasonló "idiótákat" találjak... akik ilyen módon gondolkodnak ahogy én..az az reménytelenül..


A kulcsszó ennél a kérdésnél az ÉLETKÉPTELEN!

2012. júl. 2. 13:01
 6/21 anonim ***** válasza:
De nem vagy az, csupán drog függő, és depressziós. A depresszió mondatja veled azt, hogy "életképtelen". Keress fel egy orvost.
2012. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
és majd az orvos rábeszél h legyek jól??...voltam már ezzel pszichiáternél és most nem rég a nyírő gyulában addigtológián...még 1x mondom nem azzal van gondom h lerakjam a drogot hanem azzal amiket okozott nálam ..és tudom h működik a depresszió nem először vagyok depressziós életemben...és igen igazad is van h orvoshoz kellene mennem de én már annyiszor kezdtem újra h még 1x nem megy nincs elég akaratom ennyi..
2012. júl. 2. 15:40
 8/21 anonim válasza:
kedves sorstársaim, akkor jövök én is panaszkodni egy sort... nos drogokat én nem használtam soha, nálam csak a depresszió van meg, ami mellesleg lehet hogy inkább bipoláris zavar(de ezt csak én "diagnosztizáltam" magamnak a tünetek alapján, amúgy pszichiáterhez már nem járok mert feleslegesnek érzem) normális munkám sosem volt, csak alkalmi, mert félek mindenfajta elköteleződéstől ebből adódóan anyigilag sem állok túl jól, a szüleim ugyan megszánnának néha pénzzel, de 25 évesen már nincs pofám elfogadni a támogatásukat.néha fellelkesülök hogy most csinálok vmi jó üzeletet vagy vállalkozást és akkor minden jó lesz, de annak mindig az a vége h elköltöm azt a kevés pénzem is ami van, aztán megint a nullán vagyok. de úgy általánosságban nem motivál semmi, nem akarok dolgozni, nem akarok családot, barátaim nincsenek, ugyanazokat a köröket futom évek óta...valószínűleg így is marad, mert se kedvem se erőm ninc kijönni ebből, majd ha már nem lesznek családtagjaim egyszerűen éhenhalok és kész
2012. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8. válaszoló "majd ha nem lesznek családtagjaim éhen halok és kész" akkor szenvedhetsz még pár évet..am én ugyan ilyen vagyok nem akarok semmit és mint tudjuk nem akarásnak nyögés a vége...ezért én is ezt a halálformát választanám annyi különbséggel h én szomjan akarok halni de nem amikor már nem lesz családom mert akkor várhatnék egy darabig 4 testvérem van a szüleim még csak a 40-es éveik közepén járnak tutira nem várok 20-30 évet h megtegyem....


ezzel a halálnemmel csak az a problem h sokáig tart hova vonulsz el 1,5-2 hétre amíg szomjan halsz???

2012. júl. 3. 17:19
 10/21 anonim ***** válasza:

Találj TISZTA és "ÉLETKÉPES" barátokat. Velük fogsz tudni kikerülni ebből az állapotból.


És ne mondd, hogy nem akarsz kikerülni ebből, mert igenis a lelked mélyén szeretnél. Mert minden ember jól szeretné magát érezni, és te most nem érzed jól magad.

2012. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!