Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongók, pánikbetegek, kire...

Szorongók, pánikbetegek, kire milyen hatással van az időjárás-frontok? Pl hidegfront, valakinél okoz szorongóbb napokat? Olyankor mit éreztek?

Figyelt kérdés
Én nagyon szorongó vagyok alapból,és pánikbeteg.Napokig van hogy jól vagyok,utána napokig nagyon nem jól.Reszketek belülről,szorongok,félek,rossz kedvem van.Aztán pár nap megint jól vagyok...miért van hogy ingadozik ez nálam?Időjárás változástól esetleg?Kánikula volt,jól voltam,pedig nem bírom a meleget.Most hogy pár fokkal enyhűlt,szél is jött,megint rosszabbul.Nemértem,de már nagyon szenvedek ettől.
2012. máj. 5. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, az időjárástól felerősödhetnek a pániktünetek. Én is pánikbeteg vagyok és magamon is szoktam ezt tapasztalni.. Én is a melegebb napokon jobban éreztem magam. Általában a borús napokon vagy a szeles napokon rosszabbul szoktam lenni. Próbáld elterelni a figyelmed erről, találj ki olyan dolgokat, amik örömmel töltenek el.

2012. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én ugyanúgy vagyok, mint az előző válaszoló és mint Te. Engem is nagyon megviselnek a frontok. A múlt hét vasárnapján lementem hévízre levezettem 160 kilométert, hogy kikapcsolódjunk. A vízparton már nem voltam jól, megmértük a vérnyomásom és a pulzusom nyugalmi állapotban 87 volt.

Este nagyon rosszul aludtam, de nem csak én hanem anyukám is és még egy rokonom is, akivel beszéltünk. Azóta beszéltem pár emberrel és azon a napon többen rosszul voltak.

Hogy mit érzek ilyenkor? Nagyon nehéz leírni, többnyire magas a pulzusom, félek, beszűkülök, nyűgös vagyok, fulladok. Olyan is volt, hogy egyik pillanatban futottam volna a másik pillanatban meg aludtam volna, ilyen kimerülésnek tűnt. Ráadásul másnap jött meg a menstruációm és ez is befolyásolt nagyon.


Olyan is van, hogy túl alacsony a vérnyomásom és ahhoz képest nagyon magas a pulzusom, vagy ingadozik az is nagyon rossz. Ilyenkor befújok a ventolin evohalerrel, mert (asthma is társul a panaszaimhoz) vagy beveszek egy fél betalocot, a betaloc (10 ml fele), nagyon szépen leviszi a pulzusom, ettől megszoktam nyugodni.


A szelet én sem bírom, fulladok, ideges vagyok, nyűgös, kitudnék szaladni a világból. Én 38 éves vagyok és körülbelül 5 éve küszködöm ezekkel a tünetekkel. Volt olyan év, hogy úgy tűnt elég jól bírom, de idén nagyon sokszor vagyok rosszul.


Én is a meleget bírom, de nem a hirtelen meleget, hanem amikor frontok nélkül van, akkor nagyon jó. Aztán ha jön egy front, vagy mint tegnapelőtt vihar készülődött, nagyon rosszul voltam kiszaladtam a világból, biciklire ültem és lekerékpároztam a 3 kilométerre lévő uszodába, de már útközben be kellett fújnom. Aztán az uszodában sem voltam jól, bevettem egy fél betalocot és meleg vízből ki a hidegbe váltogatva úsztam. Kitudtam volna szaladni a világból, körülbelül 1 óra múlva éreztem, hogy jól vagyok. Ha ilyenkor nem mozoghatnék, úgy érzem megbolondulnék. Viszont olyan is van, hogy csak feküdni tudok. Mindegyik rossz. Bocsánat, ha egy kicsit kusza vagyok, de nagyon nehéz leírnom, hogy miket érzek.


Aztán van nálam olyan is, amikor akkora a feszültség, hogy ordítozni tudnék, hogy a tüdőmből áramoljon ki a levegő, vagy nagyon erős fizikai munka kell és akkor megnyugszom. A feszültség a legrosszabb. Pedig rendszeresen úszom, tornázom, biciklizem, sétálok kilométereket.

2012. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem amit írsz,írtok...Nagyon rossz ez az állapot...nagyon köszönöm a válaszaitokat...
2012. máj. 5. 20:58
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és hogy kell a pulzusomat ellenőriznem?Mi a normális?Segítenétek ebben?Nem tudom:-(
2012. máj. 5. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
A pulzust úgy tudod mérni, hogy a csuklódon vagy a nyakadon megkeresed az ütőered.. 1 percen belül számolod magadban miközben a ponton tartod a mutató és középső ujjad, hogy hányat üt a szíved. A 60 az kicsit alacsony, de nem baj, és szerintem a 80 felett kicsit magas..Szóval e két érték között normális szerintem.. De nem vagyok orvos, csak tapasztalatból mondom.. De inkább vérnyomást mérjél..
2012. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Detto ,mint az előttem lévők.

Hidegfront esetem szapora szívverés..szoromgás,belső remegés stb.

Mikor jó idő van jó minden :)

De Frontérzékeny is vagyok, erős fejfájással.

Már előre félek mert Péntekre 28 fokot de szombatra 15-öt mondanak. ááááh

2012. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
sziasztok nekem kb 1 eve van panikbetegsegem volt mar eleg sok tunet , nektek is volt olyan hogy meg meritek a vernyomasotokat es a kozepso szam azaz a sziv felmegy 90-re es a pulzus is amit alul mer a gep eleg magas 105 korul es ez tart kb 5 percet se es elmulik es van hogy 1 nap 2 szer is van ez nalatok is szokott ez lenni ?
2012. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
jah es nalam viszont a melegfrontnal vagyok rosszul ugyerzem alig kapok levegot en nem birom a meleget
2012. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon érzékeny vagyok, főként a hidegfrontra, hasonlók a tünetek nálam is (pánikos vagyok detto), plusz még fejfájás. Hát nem a legjobb megoldás tudom, de én beveszek nyugtatót. Ha nem vagy gyógyszerpárti, ajánlom a mákolajat, az tök jól lenyugtat, de óvatosan! Kicsit többet fogyasztasz belőle, lehet, hogy "túl jól fogod érezni magad", ami meg már inkább, szóval, drogozás... :)
2012. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
sziasztok,én is érzékeny vagyok,7végén sütött a nap,majd kicsattantam,2 napja esik,sötét van,borongós és a napnak még a nyoma sincs sehol én meg ideges vaok,belülről remegek,feszült vagyok,ingerült,szédülök,depis vagyok...etc.Ezek szerint ezek a dolgok naon összefüggnek.Sajna,mi,szorongó emberek mindenre nagon érzékenyek vagyunk,ez gyanítom mindenkinél van aki nem szorong de ők észre sem veszik,de mi állandóan csak a testünket figyeljük...
2013. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!