Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket mennyire visel meg ez...

Titeket mennyire visel meg ez a borús sötét időjárás?

Figyelt kérdés
Főleg azokat akik amúgy is valamilyen pszichés gonddal küzdenek.Pánikbetegek,depressziósok,stb...
2011. dec. 1. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem kicsit megnyugtat. Én utálom, mikor süt a nap, és mindenki annyira örül neki és virul és él... Attól sokkal jobban leszek. Ettől az időtől pedig picit lenyugszom, mert közel áll hozzám...
2011. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*Attól sokkal rosszabbul leszek
2011. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem kicsit megvisel mikor ilyen borongós szűrkés esős :( olyan szomorú, amúgy szertem pl. azt amikor ősszel sötét felhők vannak, fúj a szél, de száraz az idő :), az más, attól feldobódok :). A nyarat viszont én sem szeretem.
2011. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érdekes...A nyarat én sem szeretem,sőt már rettegek a jövő nyártól.Ez mitől van??
2011. dec. 1. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Sdemmitől. NE keress midnenben valami mögöttes tartalmat.

Nem szeretjük a nyarat, ennyi..

2011. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pl azért nem szetem, mert igen kiszámíthatatlan, bármikor jöhet egy vihar ami tönkre tesz mindent, vagy lehet szárazság vagy bármi o.O Meg amúgy a meleget sem szeretem :) az az ideális számomra ha hosszúnadrágba és hosszúújujjúban lehetek úgy, hogy kicsit fázom :).
2011. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azok,akik pszichés problémával küzdenek,hatalmas tömegű melatonin-hormont termelnek. A melatonin a depressziónál termelődik főként többlettel. Azonban minden ember szervezetében termelődik a melatonin,úgy,hogy amikor a szemed érzékeli a fény hiányát,meglök egy kis melatoninnal,ami lassítja a légzést(tehát nyugodtabb leszel,mint ahogy azt sokan írták is),fáradtabb,kicsit borongósabb,és normális eseteben nagyon-nagyon álmos. Ezt igazából nevezhetnénk a TV-Maci hormonnak is :) Azelőtt termelődik normál eseteben,mielőtt elalszol. Viszont ezeken a borús napokon,amikor egyébként sincs fény,a melatonin szintje megugrik,elnyomva a kortizol nevű hormont(ami az ébrenlétért,aktivitásért,figyelemért felelős,tehát teljes ellentéte a melatoninnak :) Aki ilyen problémákkal küzd,az próbáljon meg délutánonként kicsit pihenni,de egy-két órától ne többet,mert akkor átváltunk éjszakai alvásra.Akinek viszont nincs rá lehetősége,hogy leszusszanjon egy kicsit,az hagyjon a reggeli/délelőtti (10órakor a legmagasabb szintű) kortizolból délutánra is. Ebben sokat segit a mindennapos rendszeres reggeli. :)
2011. dec. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én imádom a nyarat, és utálom a telet.. Ilyenkor hamar sötétedik, álmos vagyok, fáradtnak érzem magam, és levertnek, mert alig van napfény :( Sokkal jobban szeretem, mikor virul minden, meleg van, és sokáig világos van *.* :3
2011. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyanigy vagyok vele mint az elso valaszolo.
2012. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!