Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nem tudok idegen helyen...

Mért nem tudok idegen helyen pisilni?

Figyelt kérdés

Van hogy már annyira kell hogy szinte begörcsölnek a veséim(?) és leülök egy idegen helyen, pl iskola, vagy akár csak ismerősnél, és egyszerűen nem jön!!!

Ez azért lenne mert túl feszült lennék?


2009. jún. 5. 22:43
1 2
 11/12 Paruresis válasza:

Valószínűleg paruresisben szenvedsz. Más néven toalettfóbia, szégyenlős-hólyag szindróma, az ebben a betegségben szenvedők csak saját otthonukban tudnak pisilni, vagy ahol tudják, senki nem zavarhatja őket.


Látogasd meg a magyarországi paruresisben szenvedők fórumát:


[link]

2014. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szepfiu84 válasza:

Szia!

Nekem ugyan ez a gondom, es emlekszem is az elso ilyen kellemettlen elmenyemre. Ovodas koromban lagyekservel mutottek a gyerekkorhazban fekudtem par napot amikor egyik este amikor mar mindenki aludt nagyon ki kellett mennem vizelni ezert szoltam az ejszakas noverkenek aki egesz ejszaka folyamatosan csak hoborgott, panaszkodott az eletere meg az egesz vilagra.. Gyerekkent nagyon feltem tolle mert tele volt duhvel, indulattal de ki kellett kereckednem nem volt mese es szoltam neki. Kozolte velem hogy jokor jut szembe es miert nem tudtam elintezni ezt korabban aztan odakisert a wchez majd a hatam mogott allva nyitott ajtonal surgetett hogy igyekezzek mar mert nem er ra egyesz ejszaka.. Nem jott!!!

Este a korhazi agyba behugyoztam vagy 3x annyira kiraly volt :)

Masnap azt mondtam hogy a noverke azt mondta nem mehetek ki es hogy aludjak mar vegre el.

Aztan a maganeletben 16 evesen jott masodszor hogy nyitott ajtonal nem jott de valahogy mindig megoldottam. Most mar 32eves fejjel egyre nehezebb es kellemettlenebb. Az alkohol tud neha ezen segiteni de azt csak tarsasagi programoknal lehetseges megoldas. Meg olvastam az onkateterezesrol azt erdemes lenne elsajatitani, mert ez a gatlas mar be van egve az idegrenszerbe nem lehet csak ugy kitorolni. Akik meg ezt nem hajlandok megerteni es toleralni azt vegbelszondazzak meg a foldonkivuliek. Ennyi koszi az elottem levonek a betegseg diagnozisaval nem voltam eddig tisztaban. Van ilyen. Valahogy megoldast kell talalni azert vagyunk elvileg egy intelligens faj. Sok sikert.

Udv.

2016. szept. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!