Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig erősen szorongok...

Mindig erősen szorongok amikor valakit fel kell hivnom telefonon vagy valamit el kellene kérnem. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
És ez nem valami enyhe kis izgulás, hanem annyira erős hogy befolyásolja a kommunikációmat, leblokkolok sokszor és nem jut eszembe semmi mondanivaló, nem tudok koncentrálni. Gondolom nem normális ez. Esetleg hasonlót tapasztaltatok? És hogy sikerült megoldani?
2012. febr. 15. 15:53
 1/9 anonim válasza:

Én is nagyon izgulós voltam. Ráadásul ilyen munkahelyen kezdtem dolgozni, de a munkatársnő szerencsére imádott telefonálni, így ő intézte a "nehéz" feladatokat. :)

Utána elhelyezkedtem egy olyan cégnél, ahol nem az volt a feladatom, amire felvettek. Értékesítenem kellett a pénzügyi vonal helyett. Elhiheted, hogy mennyire szorongtam. De muszáj volt.... Azóta vezetői pozícióba kerültem. Takarítónőket irányítok, bankfiókok vezetőivel tárgyalok stb. Lehet az válna be, ha rákényszerítenéd magad!!!

Drasztikus, de nálam bevált. :D

Sok szerencsét!

2012. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De ennek ellenére nem mondhatom el hogy életemben csupán egyszer-kétszer telefonáltam és amiatt van bennem a szorongás. Több százszor vagy ezerszer tefefonálhattam már eddigi életem során és sajnos csak nem sikerült még megszoknom a helyzetet. Pedig vannak napok amikor úgymond mozgalmasabb a társasági életem, olyankor nem okoz gondot valakivel beszélgetni, vagy telefonálni, mert érzem hogy benne vagyok. A baj akkor kezdődik mikor napokig vagy hetekig nem érintkezek emberekkel és olyankor jönnek elő ezek a félelmek, mintha midnent újra elölről kellene kezdenem, annak ellenére hogy már volt tapasztalatom ilyen szituációkban azelőtt is.
2012. febr. 15. 16:15
 3/9 anonim válasza:

Talán próbáld meg, hogy telefonálás előtt kulcsszavakat, kifejezéseket felírsz a témában. Ha hirtelen nem jut eszedbe semmi csak oda pillantasz és az segít.

Első voltam.

2012. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Üzleti beszélgetéskor hasznos a kulcsszavak használata, de mi van akkor ha egy neked kedves hölggyel szándékszol elbeszélgetni. Gondolom nem jó ilyen esetben listákat és szövegeket tartani magad előtt, mert egy ilyen beszélgetésnek spontánnak kell lennie :)
2012. febr. 15. 16:38
 5/9 tetris ***** válasza:
Szerintem gondolkodj el azon, hogy egészen pontosan mi az a momentum, ami telefonáláskor kiváltja benned a szorongást. Talán nem is a telefonálással van a gond, hanem valami mélyebben gyökerező kudarcélmény, ami a kommunikációval kapcsolatos. Ezt kellene valahogy felszinre hozni, hogy mi volt az. Ha már pontosan tudod, hogy mi az "ellenség", akkor könnyebb lesz tenni is ellene.
2012. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokszor volt olyan, hogy kifogytam szóból és elnémultam, amitől berezeltem és teljesen leblokkoltam. Az ilyen múltbéli tapasztalatokra borzongva emlékszem vissza. Meg volt olyan eset, hogy kettesben voltam egy lánnyal, és folyton ő beszélt, és egy idő után elege lett belőle és mondta hogy mondjak már valamit én is. Én kérdeztem hogy mit, mire ő: bármit. És mégse jutott semmi az eszembe. Az ilyenek miatt úgy érzem hogy nem tudok kommunikálni és hogy az égvilágon nincs semmi mondanivalóm. Szomorú. Lehet hogy emiatt van a szorongás, mert félek hogy megint szó nélkül maradok. Köszi az magyarázatot Tetris.
2012. febr. 15. 19:43
 7/9 tetris ***** válasza:

Akkor vegyünk most egy képzeletbeli szituációt. Tegyük fel, hogy egy nagyon klassz lánnyal vagy kettesben, és ő beszél, beszél, beszél... Te pedig csak kukán hallgatsz, mert nem tudsz megszólalni sem. Mivel ez csak egy képzeletbeli szituáció, így végiggondolhatod, hogy mi lenne a legjobb amit egy ilyen esetben tehetnél.

Ha ugyanis nem tudsz mit mondani, akkor kérdezz tőle! Mire lenne kíváncsi? Ha konkrét kérdést kapsz, akkor arra már a válaszadás is könnyebb lesz.

Na, mit kérdezhet egy lány? Vegyünk sorra néhányat:

- Te mindig ilyen szótlan vagy?( Mit lehet erre válaszolni? Azt, hogy igen, mert jobban szeretsz inkább hallgatni másokat, mint beszélni.)

- Tetszenek neked az ilyen lányok, mint én, akik ennyit tudnak beszélni? ( Igen, mert jó hallgatni, és nézni téged.)

Az, ha most, tét nélkül, képzeletbe lejátszol egy ilyen szituációt, akkor élesben már nem is lesz olyan ijesztő.

Így lassan végigmehetsz gondolatban minden olyan helyzeten, amelyben kényelmetlenül érezheted magad, és kitalálhatsz már előre olyan töltelékmondatokat, amelyek ilyen helyzetben bevethetők.

Lehetséges töltelékmondatok:

- Hát igazad lehet, mert ezen már én is többször elgondolkodtam, de nem tudok rá igazán választ.Szerinted mi lehet a megoldás?

- Sokan ezen a véleményen vannak, mint amit most te is mondtál. Bár az én véleményem még nem alakult ki teljesen.


Amikor az emberek beszélgetés közben krákognak, vagy öööznek, vagy vakaróznak, az annak a jele, hogy közben gondolkodnak a válaszon, és a köztes időt próbálják meg kitölteni valamivel. Csak nézz körül, és meglátod, mennyire gyakori jelenség ez. Például a TV-ben, amikor meginterjúvolnak valakit. Vagyis, másoknak is okoz fejtörést a kommunikáció nemcsak neked. Csak a legtöbb ember nem csinál ebből akkora problémát. Hidd el, nincs veled semmi baj, csak saját magadat gyötröd ezzel a butasággal. Ha írni tudsz normálisan, akkor beszélni is.

Ne keseredj el, túl fogsz jutni a gondon.

2012. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy igazad van és túl nagy próblémát csinálok ebből az egészből. Ennek ellenére tudott dolog, hogy léteznek jól beszélő és kevésbé jól beszlélő emberek. Jó, tudom, gyakorolható és fejleszthető ez a készség, de ami alapvetően meghatározó ebben az esetben az a hajlam. Ami örökletes. Amúgy meg van bennem egy olyan szokás, hogy idegesít amikor látok más embereket akik jobbak valamiben mint én. És a gond nem is ott van, hogy nem tudok valamit elmondani...beszélni tudok, ha előre felkészülök elmondom szépen és érthetően a dolgokat. A gondom ott van amikor spontán, felszabadult beszélgetésben kellene részt vegyek. Ez nekem valahogy nem megy, mert folyton az van a fejemben: "nehogy kifoggyak szóból, jaj nehogy kifoggyak". És ennek oka egy olyan érzés, amit úgy élek meg mintha nem működne a memóriám és nem jutnának eszembe ez életemben történt események. A jó kommunikációhoz jó memória is kell?
2012. febr. 16. 16:12
 9/9 tetris ***** válasza:
Tegyük fel, hogy beszélgetésben vagy valakivel, és kifogysz a mondanivalóból. Na, és akkor most mi van? Leszakad az ég? Miért ne állhatna be időnként szünet a beszélgetésben? Hidd el, bárhol, bárkikkel előfordulhat az, hogy a beszélgetés fonala néha elakad. Ez egyáltalán nem gáz. Emiatt aztán igazán felesleges szoronganod. Nem kell mindenáron mondani valamit csak azért, hogy nehogy már csönd legyen.
2012. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!