Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek autista? Ilyen enyhébb...

Lehetek autista? Ilyen enyhébb változat?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy nem engedem magamhoz az embereket, kiskoromból is emlékszem egy jelenetre: hugom meg akart puszilni (kb 3-4 éves lehettem, ő másfél évvel fiatalabb), én meg ellöktem, persze csak finoman, és az volt a kifogás, hogy nyálas a puszija. Ez a fura érzés megmaradt felnőttkoromban. A fizikai érintés olyan nekem, mint ahogy két azonos pólusú mágnes taszítja egymást. Olyan érzés. Amugy nagydumával palástolom dolgot, mert nem szeretek egyedül lenni, de az embereket közel engedni magamhoz nem merem, ill nem szeretem... Vannak tehetségeim is, állítólag átlagon felüli az intelligenciám is, néha annyira sokat agyalok, analizálok, hogy azt hiszem, megbolondulok. De egyenlőre minden ok, nem zakkantam meg :). Csak nehéz igy élnem magammal. Párkapcsolatok sem működnek. Azt hiszem olyasvalaki kell nekem, aki ezt megérti, türelmes lesz és kész befektetni a kapcsolatunkba. Hiszem, hogy igy ki tudnék bontakozni. De ilyen ember szerintem nincs... Szerintetek ez lehet autizmus egy enyhébb változata?
2011. aug. 28. 20:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nos én nálam rengeteg tünet jelen van ami nagy valószinűséggel utalhat autizmusra ezt hogy "másnak érzem magam" 15 éves korom végefele vettem észre magamon, soha nem voltak barátaim, akik jelenleg vannak haverok, úgy érzem csak sajnálatból és kényszerből haverkodnak velem, nagyon intenzív szociális szorongásom van ami hozzá ségít a magányra, másrész nincs semmilyen tulajdonságom amiért őszintén öröm lenne velem bárkinek is barátkoznia velem, ha ezt a pár mondatot előben kéne elmondanom, akkor ki se tudnám nyögni egy értelmes szót se...Úgy döntöttem elmegyek pszichológushoz tanácsot kérni, csak már rettegek, hogy megint értelmi fogyatékosnak néz és diliházba küld, szinte már belebetegedtem ebbe az autizmusra hogy ha tényleg az a bajom és nem tudok rajta változtatni bármit is teszek...


Külön elnézést, hogy egyszerre ennyit írtam, egyébként rövidesen nem tudom érthetően szolidan szavakba fogalmazni a problémám, szóval mégegyszer elnézést, hogy meg se kérdeztem hogy kikérhetem-e a te véleményedet.

2022. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!