Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek autista? Ilyen enyhébb...

Lehetek autista? Ilyen enyhébb változat?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy nem engedem magamhoz az embereket, kiskoromból is emlékszem egy jelenetre: hugom meg akart puszilni (kb 3-4 éves lehettem, ő másfél évvel fiatalabb), én meg ellöktem, persze csak finoman, és az volt a kifogás, hogy nyálas a puszija. Ez a fura érzés megmaradt felnőttkoromban. A fizikai érintés olyan nekem, mint ahogy két azonos pólusú mágnes taszítja egymást. Olyan érzés. Amugy nagydumával palástolom dolgot, mert nem szeretek egyedül lenni, de az embereket közel engedni magamhoz nem merem, ill nem szeretem... Vannak tehetségeim is, állítólag átlagon felüli az intelligenciám is, néha annyira sokat agyalok, analizálok, hogy azt hiszem, megbolondulok. De egyenlőre minden ok, nem zakkantam meg :). Csak nehéz igy élnem magammal. Párkapcsolatok sem működnek. Azt hiszem olyasvalaki kell nekem, aki ezt megérti, türelmes lesz és kész befektetni a kapcsolatunkba. Hiszem, hogy igy ki tudnék bontakozni. De ilyen ember szerintem nincs... Szerintetek ez lehet autizmus egy enyhébb változata?
2011. aug. 28. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem, szerintem nem. Lehet, hogy tudat alatt van egy olyan kiskori/régi esemény, amikor egy fizikai érintkezésből baj lett, és így viselkedsz már úm. automatikusan. Pl. túl erősen ölelt meg valaki, vagy el szerettél volna valahova szaladni és lefogtak. Ezek mindenkire máshogy hatnak.


Nyugi, nem kattantál meg! :)

2011. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez a hivatalos tesztje: [link] . Van olyan, h az autizmus bizonyos enyhébb fajtájával felnő az ember és felnőttként teszi fel magának a kérdést, h miért nem jött/jön ki úgy a többi emberrel stb. stb. Nekem a teszt segítségével derült ki, h Asperger szindrómám van.
2011. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 twinky ***** válasza:
56%

Asperger-szindróma

Asperger-szindróma esetén a páciens kiválóan képes szavakkal kommunikálni például írásban, de a kommunikáció kísérőjelenségeinek (arckifejezés, testbeszéd, hanghordozás) értelmezése nehezen megy neki, a szemkontaktust nehezen viseli stb. az Asperger-szindrómára - az autizmussal ellentétben - jellemző a normális ütemű nyelvi fejlődés, valamint az átlagos vagy annál magasabb intelligenciaszint. Mindezek miatt felismerése is nehezebb, egyes becslések szerint az esetek 30-50%-át nem diagnosztizálták. Számos Asperger-szindrómás magától is képes felismerni azokat a dolgokat, amiben eltér a többi embertől, megtanulja leküzdeni hátrányait és képes beilleszkedni a társadalomba akár anélkül is, hogy tudná magáról, hogy Asperger-szindrómás. Hans Asperger osztrák pszichiáter és gyermekorvos (1906-1980) írta le először 1944-ben, megmentette őket a megbélyegzéstől és elhurcolástól, és külön osztályt hozott létre számukra. Viktória nővér beszéd-, dráma- és mozgásterápiával fejlesztette az Asperger által vizsgált gyerekeket.


Ha ugy erzed, ez igaz rad, akkor lehet, h Aspergeres vagy, de kotve hiszem. Amit leirtal, reszben elter az Aspergertol, reszben fedi a tuneteket.

2011. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi lenne az, ami eltér? Valóban, érzem hogy "más" vagyok, régen is éreztem, de nem foglalkoztam vele. Most viszont szeretném tudni, mi a bajom.
2011. aug. 28. 20:43
 5/11 twinky ***** válasza:
39%

Amugy nagydumával palástolom dolgot, mert nem szeretek egyedül lenni


Aki autista, nehezen kommunikal szavakkal. Nem jellemzo rajuk a szoszatyarsag, az Aspargeresekre sem.

2011. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem tudom, mi van, de valami van... Lehet tényleg egy rossz emlék.
2011. aug. 28. 20:55
 7/11 twinky ***** válasza:
56%
Bar arra azert kivancsi lennek, mit ertesz nagyduma alatt. A sok beszedet, vagy olyan stilust, amivel konnyen megbanthatsz embereket. Mert ha az utobbi, es csak azert jelentkezi, hogy masokkal ereztesd azt, hogy te sem vagy kulonbek naluk vagy ok sem toled, igy igazsagtalanul vagy nagykepu, ok nelkul bantass meg masokat, akkor lehet, h ez is egy tunet.
2011. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, van ilyen.. De amióta tudatosult bennem, hogy olyasmim van, ami akadályoz az emberekkel való kapcsolatteremtésben, teljes gőzzel igyekszem változni, kedves lenni, igaz néha ügyetlenül jön ki dolog, szóval látszik, hogy erőltetem a dolgot, de próbálkozom. Próbálok kitörni ebből, olyan, mintha egy meghibázodott testben lennék, igy látom magam kívülről nézve. És hála Istennek, azt hiszem, lassan valóban változok, de néha nagyon nincs türelmem magammal. Pl kb 3-4 éve egyáltalán nem érdekeltek az emberek, apám, anyám egyszer nem kérdeztem meg, hogy hogy van, fáradt-e, stb. Volt egy legjobb barátnőm általánosban, sose érdekelt, milyen ember is ő, sose igyekeztem valóban megismerni, csak jó volt vele elütni az időt, ő maga nem érdekelt. Ennyiből állt a legjobb barátnőség. És ezzel nem is voltam tisztában, hogy ilyen ember vagyok... Aztán lassan kezdtem észrevenni, hogy nem stimmel ez igy. Pl rajzolni szeretek, de mindig csak az állatokat rajzoltam, embereket sose. A rajz nekem olyan, hogy azzal fejezem ki, mi iránt érdeklődöm, miket szeretek. Az állatokat szeretem, őket rajzoltam is pont ezért. Embereket soha nem vágytam megörökíteni, csak mostanában kezdtem, pl a kedvenc sztárommal, aztán a rajz el is juttatott a koncertjére, de az már másik mese :).
2011. aug. 28. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Szinte kizártnak tartom,hogy autista vagy Asperger-szindrómás legyél.Én jártam látogatóban egy autista gyerekeket is nevelő általános iskolában,és amit leírtál az alapján tényleg nem tudom elképzelni,hogy bármi közöd legyen a dologhoz.Egyébként tévhit,hogy az autisták mind "zsenik",a legtöbb esetben enyhe,középsúlyos vagy súlyos értelmi fogyatékosság is társul a betegséghez.Ha jól emlékszem csupán 1-2 % bír átlag feletti képességekkel,intelligenciával stb.


21/L

2011. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha autista lennél, nem tudnád megírni ezt a kérdést, mert az autisták általában vagy értelmi fogyatékosok, vagy ha nem azok, akkor se nagyon megy nekik a kommunikáció, és főleg azt nem fogják sejteni magukról, hogy autisták.


"A fizikai érintés olyan nekem, mint ahogy két azonos pólusú mágnes taszítja egymást."


Vannak, akik irtóznak az érintéstől. Ez egy ízlés, nem betegség.


Azt sem javaslom, hogy a divatos Asperger-szindrómát "fedezd fel" magadon és kialakíts egy aspergeres identitást.

2011. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!