Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miféle elmebajban szenvedek?

Miféle elmebajban szenvedek?

Figyelt kérdés

A problémám nagyon régtől alakul bennem folyamatosan,kiskorom óta zárkózott,visszahúzódó gyermek voltam,kiskoromban féltem a sötétben,és nem meretm elaludni, mindig lépteket hallottam ugy éreztem van a közelemben vki idegen,persze nem volt senki, de ha lefeküdtem és csend volt, kezdődött megint.Ez sokáig tartott nálam, több évig, persze orvoshoz nem fordultam,anyámék letudták azzal hogy tul sok tv-t nézek...Még most is előfordul hogy éjszakánként hallom a lépteket,de már megszoktam.Csak még mindig zárkózott gyerek vagyok, nagyon nehezen ismerkedek, ebből kifolyólag nagyon sok negatív tapasztalatom van, és kb 3-4 éve kezdődött nálam a depressziós korszak, ami olykor elmulik olykor visszatér, de mostanra nagyon kész vagyok, a legnagyobb problémám hogy nem tudok és nem is akarok emberekkel beszélgetni, együtt élek a szüleimmel de szinte alig váltok velük pár szót,teljesen elidegenültem tőlük, ráadásul nem is nézek az emberek szemébe, ha beszélek is vkihez csak bámulom a földet vagy nézek a levegőbe. Nagyon sokszor elbambulok, leülök és össze vissza jár az agyam gondolkodok mindenen, majd mikor feleszmélek és megnézem az órát, kiderül hogy ami pár percnek tünt olykor fél óra vagy egy óra is.és csak ültem és bámultam magam elé.Ami nagyon zavar még hogy nem tudok már szinte semminek se örülni, vagy ha igen akkor se tudom kimutatni mit érzek. nagyon magam alatt vagyok és lassan kezdem magam szellemi sérültnek érezni.valószinű az is vagyok, ugy élek mint egy autista, egséznap elvagyok magamnak nem szólok senkihez, nem merek mások szemébe nézni...

valaki segítsen ez igy nem mehet tovább!!


2009. márc. 22. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi! Nem szenvedsz elmebajban, csak egyszerűen zárkózott vagy. Sok gyerek tapasztalt hasonlót gyerekkorában mint te, csak valószínűleg a szülők segítettek neki legyőzni a félelmeit, nálad viszont úgy látom, hogy nem igaz segítettek ebben. Nem tudom, hogy tanulsz vagy dolgozol-e. Valószínűleg egyiket sem csinálod, pedig hidd el jót tenne, ha egy kicsit tennél valamit. Próbálj meg a szüleidtől segítséget kérni. Kezd apró lépésekkel a beilleszkedést a világba. Menj el például a szüleiddel a boltba, ha bevásárolnak. Ha mennek rokonokhoz, menj el velük. Csinálj valamit! A lényeg, hogy ne legyél egyedül a szobádban. Látogasd meg a nagyszüleidet például. Biztos mesélnek majd vicces sztorikat gyerekkorodból, vagy az msn-es haverokkal próbálj meg találkozni élőben. De ha ezeket nem tud megtenni, mert félsz, akkor keress fel pszichiátert, vagy ha attól idegenkedsz, akkor először pszichológust. Nyugi, attól, hogy orvostól kérsz segítséget, még nem vagy elmebajos vagy őrült. Az én testvérem is jár pszichiáterhez, ő súlyosabb eset mint te, de soha nem mondanám rá azt, hogy elmebeteg. Ugyanolyan ember mint én, csak nekem mondjuk magas a vérnyomásom, ő neki meg máshol van problémája. Tudom, hogy könnyű tanácsokat osztogatni. Csak azért írtam le ezeket, mert én átélem nap mint nap azt, amit a te szüleid. Én látom, hogy mennyire rossz érzés nézni, amikor egy szeretted önmagát temeti el. Fiatal vagy, előtted az élet. Próbálj meg egy kicsit aktívabb lenni, és meglátod minden jobbra fordul!

19/L


U.i: Bocsi, hogy ennyit írtam. Ha szeretnél e-mailezni, küldj privit.

2009. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én vagyok a 14:15-ös! Átállítottam a lehetőségeket, ha minden igaz mostmár tudsz nekem írni privátot.

Ha beszélgetni akarsz, én itt vagyok és segítek amiben csak tudok. És szívesen megismernélek!

2009. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Na látod!Fog ez menni. Én az idősebb 14.15-ös vagyok.

Csak légy mindig őszinte.Beszélgess sokat lányokkal.És lesz olyan,aki csak arra vágyik, hogy "megerőszakolhasson".

És nehogy azt hidd,hogy egyedül vagy a problémáddal.:-))

2009. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
...irtam privit!:)
2009. márc. 22. 20:23
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
A Te problémádat (zárkózottság) mind jobban tetézi a netes "ismerkedés", "beszélgetés".
2009. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Nem akarlak a pszihiáterről lebeszélni, mert pl anyukámat is kezelték, de rajta például nem tudtak segíteni, de sok emberen meg igen. A helyedben utána olvasnék Fledmár András munkásságának pl itt [link]


Ő sokmindent kicsit mással magyaráz, és sikerrel gyógyít, mint a legtöbb pszichiáter, szerinte minden "elmebaj"-nak van valamilyen oka, sokszor azt kell megszüntetni. Például ha valaki nem tud koncentrálni, mert állandóan másra gondol (mondjuk kártyázásra, női fenekekre) akkor keressen olyan munkát haol ezeket a dolgokat kiélheti (tanítson bridszeyést, legyen fotós) és a gond elmuilk...


a pszichiátria mellett(vagy előtt) olvasd el amiket ír, mert a pszichiáterek gyakran beraknak egy skatulyába(katatón skriyofén vagy) és jól begyógyszereznek a valódi probléma megtalálása helyett...

2009. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kicsit régi levél, és segíteni se tudok rajtad, de ha segít a gondolat, hogy nem vagy egyedül, hát akkor tessék.. Annyi különbséggel, hogy én nem lépteket hallottam, hanem vmi mást. De a jelenlegi életem éppen olyan, mint a tiéd. Borzalmas... Bár lehet, te már jobban vagy azóta..

18/L

2009. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom mennyire írok időben, mert látom, kicsit régebbi már a kérdésed. Ahogy olvastam írásodat, kicsit mintha a régi önmagamat látnám benne. Én is eléggé zárkózott voltam, magányos, és nem is néztem az emberek szemébe. Ezek a tünetek valóban kissé autisztikusak, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az is vagy. Én sem vagyok az, nekem egy születési rendellenesség miatt voltak ilyen problémáim. De most már helyrejöttek a dolgok: nem vagyok már annyira egyedül, és vannak körülöttem kedves emberek, a szemkontaktus meg, hát... alakul :-) Az is lehet, hogy egy klassz közösség gyógyír lehet a problémádra. Azt nem írtad, hogy mennyi idős vagy, suliba jársz. Privit nem tudok küldeni neked, de te írj nyugodtan, szívesen beszélgetek veled! (22/L)

2010. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs, nem láttam, most néztem, hogy 20 éves vagy. :-)
2010. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Írtam privit!:)
2010. jan. 15. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!