Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, és mit kell...

Ez mi lehet, és mit kell tennem, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Kb. egy- két éve kezdődött ez az egész, azzal, hogy sehova nem tudtam elindulni reggel, rám jött a hasmenés. A suliba is nagyon kellemetlen volt, mindig hányingerem volt meg fájt a hasam. Egy ideig kissé javult a helyzet, de mostanában megint visszajött. Reggel mikor megyek a buszon, minden bajom van, szédülök, alig kapok levegőt, meg ez az állandó hasmenés érzet. Olyan szinten, hogy a múltkor a moziban jött rám, muszáj volt kimennem a filmről mert nagyon rosszul lettem :( Bulizni se nagyon tudok eljárni emiatt, csak ha Immodiumot veszek be.

Mondtam a körzeti orvosomnak, hogy ilyen bajom van, de csak annyit mondott, hogy ne izgulj annyit. Nektek van valami tanácsotok, van akinek hasonló problémája van?


2011. febr. 16. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól mondta a körzeti, stresszelsz, csak adhatott volna beutalót az ideggyógyászhoz, hogy alkalmanként be tudj kapni egy nyugibogyót.
2011. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vény nélküli nyugibogyót szoktam bekapni, de nem sok mindent ér :S
2011. febr. 16. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémávalküzdöttem,csak akkor még nem tudtam, hogy ez betegség!

igen hányinger, izzadás,gyors szívverés, hasmenés, és ez igy ment minden reggel!

Én enyhe nyugatatót szedtem,de nem használt!

Ez a stressztől van, attól, hogy izgulsz valamitől, félsz!

állandóan fáradt voltam,nem tudtam koncentrálni!

Rémes volt!

Aztán elkezdtem mondogatni magamnak, hogy ne izgulj, ne izgulj, nem lesz semmi baj!

Orvosom azt mondta a tünetek hasonlítanak a pánikbetegséghez,és a depresszióhoz!

ittam naturlandos nyugatató teát, az nagyon jó volt!

Este lefekvés elött!

Magamban próbáltam leküzdeni ezt a rossz érzést,nagyokat sétáltam,próbáltam nem stresszelni magam tudatosan, és nekem ez vált be!

Ha rád törnek ezek a tünetek, foglald el magad!

Ez a legjobb amit tehetsz!

2011. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat :)

a séta jó ötlet! mire értetted, hogy foglaljam el magam? mert csak akkor jön rám, ha menni kell vhova. Általában zenét hallgatok, de az se segít :(

örülök, hogy Te jobban vagy :) át tudom érezni, milyen szönyű

2011. febr. 16. 12:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én anno Valerianát szedtem, akkor még hatott is. Nem vagyok híve a pszichosz*rok szedésének, de tudom, miről beszélsz. Kettesnek igaza van, igazából azt kellene kiderítened, miért szorongsz. Mindig van konkrét ok a háttérben. Általában gyerekkorban kell keresni...
2011. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is Valerianat szedtem, volt, hogy vagy 6-8 szemet bevettem egyszerre, de a szorongás nem múlt el. Lehet azért van mert egy nullának érzem magam. Meg nem szeretem az embereket.

Aranyosak vagytok, hogy segíteni akartok :)

2011. febr. 16. 12:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Mikor rámtört ez a kellemetlen érzés, nekem föleg reggel volt, mikor mentem a suliba és várni kellett a buszra, na akkor kapott el a legjobban!

Ilyenkor ittam pár kortyot,zenét hallgattam telefonon(amiket szeretek, vagy rádiót-az tök jól elfoglalt)

Olvastam izgalamas könyveket,sétáltam,tornáztam,naplót irtam!

Rejtvényt fejtettem!

Ha lehetetlen helyen jött rám, akkor nagy levegöket vettem!

Végülis mindegy mit csinálsz, csak ha érzed, hogy rád fog törni, akkor ne hagyd!

2011. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy menni fogsz valahova,akkor elötte ne idegesítsd magad, légy vidám,indulj el mosolyogva!

Elötte zuhanyozz le, menj wc-re, akkor is ha nem érzed, hogy kell!

Legyen nálad mindig csoki, cukor,az boldogsághormont tartalmaz!vagy gyümölcs!

A lényeg, hogy mikor elmész ne gondolj arra, hogy rosszúl leszel!

2011. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez pszichológussal tök jól kezelhető. ha viszont csak elnyomod gyógyszerrel a tünetet, egyre jobban megerősödik (hiszen jelez a tested, h nem bírod a stressz, ha ezt a jelet kiírtod, attól még a baj meglesz), és egyre erősebb lesz, esetleg kikezdi a beleid, gyomrodat, amitől mégjobban izgulsz, ördögi kör... a pszichológus nem megoldja a problémád, hanem meg fogja mutatni, hogy TE hogyan tudod megoldani ezt!

ne azt mondogasd magadban, hogy nem lesz semmi baj, meg hogy ne izgulj (a negatív szavakkal pont ezt idézed elő), hanem hogy MINDEN rendben lesz, jól fogod magad érezni, együtt leszel olyanokkal akiket bírsz, stb, szóval csak pozitív szavak! ja és még véletlenül se pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz, erre a problémra szükségtelen gyógyszer, Te magad le tudod győzni szakszerű segítséggel!

2011. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

szerintetek jók azok a pszichológusok, akikhez a háziorvosom beutal? szüleimet nem szeretném magán pszichológussal anyagilag terhelni.

2011. febr. 16. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!