Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem, hogy elmúljon?

Mit kéne tennem, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Pár napja nincs kedvem semmihez, abszolút semmihez. Úgy érzem magam mint egy darab szar. Utálok itt élni, unok mindent, az egész várost, nincs egy hely ahova mehetnék, barátokkal meg hiába megyek ki, egyszerűen nincs miről beszéljek. Nem történik semmi...és így olyan értelmetlen az életem.Úgy szeretnék elmenni innen nah most hülyén fog hangzani amit írok valószínűleg nem is érted, hogy mért olyan fontos ez nekem. Szal Amerikába, énekesnő szeretnék lenni. Mikor kisebb voltam(most 17 vagyok)sokszor elképzeltem, hogy egyszer én is ott leszek a színpadon, mint a nagyok...de most már látom, hogy ennek nem sok az esélye, szinte semmi. És ez nagyon idegesít, mert ezt szeretném és mégse tudom megtenni. És úgy fogok meghalni, hogy ez mindig ott lesz, hogy nem értem el az álmomat. Most nem tudom mit kéne tennem...egyrészt szeretném elfelejteni, másrészt nem...olyan tehetetlennek érzem. Ez most beteges? Mit kéne tennem? Veletek történt már ilyen?

Köszönöm már azt is ha csak elolvastátok, nem vagyok bőbeszédű, de most csak úgy ömlik belőlem.


2009. aug. 14. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a csillag születik-be:D
2009. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hm...van 1 kis bökkenő, nem Magyarországon lakok...de azért kösz. :)
2009. aug. 14. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Juhuu első :D.Na de most ezt félretéve szóval szerintem ha én énekes(nem nő mert nem az vagyok:P) szeretnék lenni nem azt mondanám, hogy sohase lehetek az én elkezdenék keresni interneten meg bárhol olyan embert akivel beszélhetek és látná bennem a tehetséget.Ha meg nem akkor meg mindig énekelnék, hogy jobban menjen és énektanárhoz vagy mit tudom én mihez járnék :D.Akinél megtanulnék rendesen énekelni és utána már csak azt az embert keresném aki látná bennem a tehetséget .És hogy Amerikába?? Én is elmennék oda:P de minnél többet foglalkoznék azzal hogy kikerüljek oda hogyha az lenne az álmom mert nincs elérhetetlen dolog a világban .Inkább csak nehezebben megszerezhető / ill. elérhető:) 15/F
2009. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

22:59-nak

Te aztán nagyon pozitív vagy. Régebb én is abban hittem amiben most te, hogy mindent elérhetsz ha akarod...de mostanra már vlmiért nem tudok ebben hinni, talán ha minden más ok lenne, hinnék benne újra...de azért kösz és aszem igazad van.

2009. aug. 14. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most beszélgettem valakivel, szinésznőnek taníttaták a lányukat Amerikában, ráment a gatyájuk is. Szerep meg nincs, mert nem akara senkinek "kitárulkozni". Énekesnőnek több esélyed van. Ha jól énekelsz, itthon is nekifoghatsz. Van-e műfajod? Van-e mondanivalód? Vagy mások dalait énekelnéd? róbálj meg itthon összehozni egy kis csapatot, meg technikaiakat, és a You Tube-ra ráéneklhetsz bármikor. Ha tetszik többeknek, rádkattannak" és valahogy elindulhatsz. Létrehozhatsz Myspacet vagy ilyesmit. Majd ha beindultál, még mindig elmehetsz Amerikába. De miért pont Amerika? Itthon is vannak emberek, akik hallgatnának, nem?

Amerikában meg is kell élni. Kell valami munka. Van-e végzettséged, vagy valami amihez értesz, és dolgozni tudnál? Állampolgárság is kellene. Gondolom, az angolban otthon van, és jó a kiejtésed is. Meg aztán nagy az az Amerika. Hogy fognál neki? Van elképzelésed? És kb. mi lenne a műfajod? Hány éves vagy? Az álmok megvalósul(hat)nak. Fel a fejjel. Addig is legyél a felkészülés állapotában. Készülj minden vonalon, és egyszercsak bejön a lehetőség.

2009. aug. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hello! Próbálok sorrendbe válaszolni a kérdésekre.

Pop, rock, punk ilyesmiket szeretek.

Azt hiszem van mondanivalóm, mivel van kb 25 zeneszövegem, de dallamot nem sikerült eddig szerkesztenem, így mások dalait szoktam énekelni, de ezt is csak mikor egyedül vagyok vagy közeli barátokkal,(elég szégyellős vagyok).

Nem ismerek olyanokat akik zenélni szeretnének.

Hogy mért pont Amerika? Az vonz, egy sikeres ország, akik zenéit hallgatom azok is onnan vannak, talán ezért...

17 éves vagyok, nincs elképzelésem, hogy hogyan kéne elkezdeni. Sajnos nem jelentkeztem zeneiskolába inkább az ésszerűbb megoldást választottam egy erős sulit. Elég jól tanulok, társadalom tudomány osztályban vagyok, de az angol is főtantárgyam. Lennék mondjuk pszichológus, de ha sikerülne elérnem az álmom elvállalnék szinte bármilyen kisebb munkát, amihez nem kell suli csak betanítanak, mint pl egy felszolgáló, vagy masszőr...

Köszi a biztatást!

2009. aug. 15. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

OK, és hello, én meg köszi a bizalmat, és válaszolok. Pop, rock, punk - hát, a zenei stílusok változnak, ha be akarsz törni, valami új stílusról is gondolkodhatnál. Bár a rock and roll örök, stb...

"Azt hiszem van mondanivalóm, mivel van kb 25 zeneszövegem," Nagyszerű, vajom miről szólnak a szövegek? Emilt is írhatnál! Csinálj weblapot, mispacet, valaki hátha éppen szöveget keres. Ha van arculatod, készíthetsz, vagy valakivel készíttethetsz lapot, szerezhetsz barátokat, ha valami beindul.... kettő után jön a három... A szégyenlősség majd elmúlik. Az iskolában is kibontakozhatsz, vannak mindig olyan műsorok, szervezések stb, ahol megmutatkozhatsz. Ha megismernek, ott egy jó zenekar is összeverődhet. Sokan indultak az iskolából:)

Na, igen, Amerika mindnekit vonz. Majd meghozza az élet, ha akarja. Idehaza, szerintem a magyar nyelvű dalok sok szépet mondanak Charli, Zámbó J., Presser, ... Szekeres Adri, meg sokan mások, talán első lépcsőnek jobb itthon befutni, és könnyebben megértenének. "Otthonosabb". Behozhatnád az új amerikai stílusokat, stb... És aztán persze, ha jön a világsiker, minden lehetséges!

Jól tetted, hogy erős, jó iskolát választottál. A pszichológiát jó ötletnek tartom. A lelki dalok... Tudod nekem van egy spéci kedvencem, (amerikai, habár magyar, de ott él és angolul ír, van néhány fordításom, elküldöm), szóval én ezeket a mélységesen lelki dalokat szívom magamba. (You Tube : Eostar Kamala) Valakinek kellene ilyeneket írni magyarul, mert sajnos az angol szöveget hiába fordítom magyarra, azt nem lehet ugyanarra a dallamra magyarul elénekelni. Ha meg angolul énekeljük, az a magyar anyanyelvű emberben nem kelti ugyanazt a mély azonosulást.

Tanulhatsz zenét (gitárt)magánúton a suli mellett, nem olcsó, de mégse annyi mint Amerikában.

Ismerek 3-4 olyan amerikai magyart, akik mosogatással, felszolgálással kezdték, és vitték valamire. példa: Tamás: nagy álma, hogy filmrendező legyen. Rossztanuló, szakmunkás-pincér- . Angol nyelvórák, jól megtanulta(ehhez volt esze)meghívólevél egy barátnőtóől, aztán hídalatt, újságárus, lépcsőmosás, konyhai munka, egyéb őrültségek, és egyre feljebb és feljebb a lejtőn. Most fotóboltban árusító, - van köze a filmhez azért - van rendes megélhetése, földrajzilag Hollywood közelében van, bízik benne, hogy amúgy is bekerül. Mindez 22 évestől most 37 éves. Másvalaki diplomával ment, irodalmi angol tudás, amerikai férj, tolmács munka, nehéz, sok, kevés bérért, felszolgáló, nehéz munka, de jól fizet, otthagyta, mert kevésnek találta szellemileg, elvált, de kint maradt, most tanár, megtalálta a helyét. Ja! Még idősgondozó is volt, abból kell elég sok. De csak az lehet, aki nagyon jól beszél, szívből való lény, abszolut tisztességes, megbízható, stb... Persze állampolgárság az kell!

Na, ennyit mondhattam így a nyílvánosság előtt, hátha más is hasznát veszi, hszen ezért van ez a fórum.

2009. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bemutatkozás és dalszövegek Eostar Kamala: [link]


Egy másik hasonló lap, több szöveggel

[link]

2009. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!