Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miféle ember...

Szerintetek miféle ember vagyok én?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy is kezdjek hozzá,mert igazából világ életemben éreztem,hogy van bennem valami különleges (vagy inkább őrült vagyok),de nem tudom megfogalmazni.Talán inkább úgy,hogy gyökeresen elütök a többi embertől mint gondolkodásilag,mint pedig természetileg.16 éves vagyok,a szüleim nem értik meg,úgyhogy velük feladtam,hogy ezt valaha is megbeszélhetem.Nem hiszem,hogy ezt a kamaszkor okozza,mert világ élemeben ilyen voltam.Tisztában vagyok vele,hogy mit kéne másképp csinálni,de mégse bírok eljutni odáig valahogy.Most megpróbálom leírni.Vajon túltengenek bennem tényleg a rossz tulajdonságok,vagy csak én gondolom így?A szüleim szerint bebeszélem magamnak,ám szerintem ez tuti nem így van,mert már egy jó ideje érzem ezt.

1.Zárkózottság.Amióta az eszemet tudom,sajnos ilyen vagyok.Állítólag már oviban sem voltam képes beilleszkedni egy közösségbe.Sőt,ez így volt általánosban,sőt most gimiben is.Ez alatt főleg azt értem,hogy valahogy sehol sem jöttem ki jól az emberekkel,akikel össze vagyok zárva.Valahogy nincs kedvem odamenni hozzájuk,mert úgyse tudok velük miről beszélni.Haragba sem vagyok velük,inkább olyan semleges a viszonyunk.Nincsenek tartós barátságaim,most volt cirka két évig egy "legjobb barátnőm",ám vele is összevesztem.A végére már olyan érzésem volt,hogy túl nagy teher vele állandóan találkozni,pedig nem is voltunk sülve-főve együtt.Valahogy most megint jól érzem magam egyedül.Az is érdekes,hogy viszont egyes emberekkel nagyon jól elvagyok,főleg,ha ketten tudunk beszélgetni,de közösségben erre sosem vagyok képes.Ha nekik beszélek erről,pl. el sem hiszik,hogy zárkózott vagyok.Nem tudom számít-e,hogy Vízöntő vagyok (bár nem hiszem a horoszkópban) és édesapám is zárkózott valamennyire.Például úgy érzem,nekem nem hiányzanak sokszor az emberek,jól elvagyok itthon a gondolataimmal,zenét hallgatok,olvasok,verseket meg mindefélét írok.Utalhat ez a művészhajlamra?

2.Sokszor vannak furcsa gondolataim és sokszor tartom ésszerűtlennek mások gondolkodását,néha felfoghatatatlan számora,valaki hogy gondolhat erről meg arról ezt vagy azt,mert szerintem egyszóval,amit gondol,az egetverő hülyeség,legalábbis számomra.De nemcsak a korombeliek véleményével vagyok hadilábon,hanem pl.a minap a magántanáromat (aki amúgy egy kedves és okos nő) is lett volna kedvem elküldeni hidegebb éghajlatra.Ez megint mitől lehet?

3.Hajlamos vagyok a pesszimizmusra,pl. mindenben csak rosszat látok meg néha megmagyarázhatatlanul azt érzem,hogy valakinek ezerszer jobb,mint nekem,megmagyarázni pedig nem tudom,hogy miért gondolom ezt.Pl.a sulinkban van egy tanár,aki állítólag pozitív meg jól tanít,de valahogy én ahogy már rá nézek,olyan érzésem van,hogy ez csak abnormális lehet.Sokszor van olyan érzésem,hogy nincs elég önbizalmam,és féltékeny vagyok,pedig szerintem nem lenne okom rá.Meg mindig van egy ember,akit lehet,hogy nem is ismerek olyan jól,de a gondolataim mindig körülötte forognak,hogy neki milyen jó lehet,PEDIG EZT HONNAN TUDOM?

Nem tudom,mi van velem.Utálok szerepelni,a vizsgák előtt pl.mindig izgulok.Pedig nem vagyok hülye,tudok tanulni,ami régebben lekötött ugyan,de mostanság mintha fogyna a kitartásom is.Szerintek ezeket ki fogom nőni?Vagy menjek el valami szakemverhez,mert már erre is gondoltam.Egyszóval,szeretem,ha nyugolom van az életemben,nincs min aggódni,mert külömben felborul bennem az egyensúly.Néha minden idegesítm,még a kedvenc zeném is.Decemberben nyelvvizsgáztam,ami sikerült ugyan,de előtte baromi sokat izgultam,pedig ha elcseszem se dőlt volna össze a világ.Féle,hogy mi lesz velem érettségin meg egyetemen,ha már itt így képes vagyok bedilizni?Én tényleg őrült vagyok?

Légyszi írjatok erre valami értelmes választ,ti mit gondoltok?Lehet,hogy valamit nem sikerült értelemesen leírnom,akkor légyszi kérdezettek.Köszi.


2011. jan. 21. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Az első bekezdésről nekem az Aspberger szindróma ugrott be, de nem vagyok pszichológus, csak "műkedvelő".

Igen, érdemes felkeresni egy szakembert, aki segít.

Nem, nem vagy őrült, amit onnan tudni 100%-ra, hogy az ő fejükben meg sem fordul, hogy valami baj lenne velük.


Az, hogy másképp látod a dolgokat, más módon gondolkodsz, mint a többiek, nem baj, ha megtanulod értékelni és kihasználni, még előnyt is kovácsolhatsz belőle.


Pl a Pentagon szerverét azért mindig a kamaszok törik fel, és nem a túlképzett szakemberek, mert ők azt sem tanulták meg, mint NEM lehet.

:)

2011. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%

Esküszöm, mintha én írtam volna. Én id pontosan ugyanilyen vagyok. Hogy ez minek tudható be, nem tudom. Főleg a barátnős résznél ismertem agamra nagyon (hogy teher volt vele találkozni, pedig nem találkoztok sűrűn), meg az egyensúly felborulásánál.

Én is az a fajta ember vagyok, aki "itt van benn" és néz kifelé. Nem érzem úgy, hogy elmegy mellettem az élet, mert sokmindent csinálok, és szeretem is ezeket, de inkább megfigyelő vagyok, véleményeket alkotok, néha gyerekes módon idealizálok valakit, akiről szinte semmit nem tudok (sőt olyat is, akiről tudtam, hogy valószínűleg neki rosszabb, mint nekem). Néha hiperérzékeny vagyok, beprögök, vagy nagyon lepunnyadok (nem depresszíven, csak megnyugszom).

Nekem is vannak művészi hajlamaim, zenélek és írok is.

Szóval tudom, miről beszélsz.

Én elmentem egy "körbe", ahol beszélgethettem másokkal erről nyíltan. Jó volt meghallgatni a véleményüket, és hogy hogyan látnak kívülről. Esetleg te is nézz utána ilyen lehetőségnek.

Igazából pedig azért írtam, mert ne aggódj, ez nem lesz hatással a jövődre, a tanulmányaidra, sőt. Mivel elmerengő, megfigyelő típus vagy, jól fog menni, ráadásul a tanulás rovására sem megy semmi (vagy nem sok minden). Nekem két diplomám van és most posztgraduális képzésben veszek részt :)


Úgyhogy nyugi. Keress valakit, akinek névtelenül kibeszélheted a dolgot, ha úgy érzed, hogy jót tenne. Kicsit segítene kívülről látni magad, ami jól jön.

Amúgy pedig ne aggódj, úgy élj, ahogy neked jólesik, és neked megfelel.


25/N

2011. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ismerős... nincs veled semmi gond, csak a korodhoz képest kb 10 évvel érettebben gondolkosz, ami bizonyos szinten jó, bizonyos szinten nem. Hogy komolyabb vagy annak előnye, hogy reálisan látod a világot és hogy hülyeségnek tartod időnként mások véleményét az reális gondolkodásra vall. Az, hogy nem szereted a társaságot egyén függő. Van, amikor legszívesebben én is elbújnék a világ elől, de van, amikor csak arra vágyom, hogy a lány, akiért már másfél éve küzdök odajöjjön és megöleljen minden féle felesleges szó nélkül. Kár, hogy ez soha nem fog bekövetkezni... Szerintem nincs veled semmi gond, csak komoly van és már kinőtted a korosztályod beli butáskodásokat. Mióta gimis vagyok azóta folyamatosan butulok... benne vagyok a legnagyobb marhaságokban is annak ellenére, hogy azelőtt általánosban néhány éve elég gátlásos voltam :)
2011. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%

Őszintén szólva nem hiszem hogy bármi bajod is lenne, persze én sem vagyok szakértő stb.

Én is vízöntő vagyok, és ha ez megnyugtat én sem mindig tudok beilleszkedni(és rólam sem hiszik el azok az emberek akikkel beszélgetek/barátkozom) és sokszor nem vagyok képes felfogni más véleményét. A legtöbb tanáromnak is rohadt mód idegesít a véleménye és én is sokszor közel vagyok ahhoz hogy elküldjem őket melegebb éghajlatra.

Sőt én is szívesebben olvasgatok meg írogatok itthon.

Ennek ellenére én nem érzem úgy, hogy bármi bajom lenne, egyszerűen ilyen vagyok és kész.

Szerintem a te esetedben is ez a helyzet. Régen én is nagyon izgulós voltam (most is az vagyok valamennyire, de sztem ez természetes) de ezt sikerült legyűrnöm. Szóval nyugi rendben vagy:)

2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
miféle ember vagy ? olyan amilyenből több kéne manapság
2011. jan. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mármint utolsó úgy érted,hogy olyan fajta emberből,amilyen én vagyok,több kéne manapság?És miért gondolod?Mi van bennem olyan?
2011. jan. 22. 12:06
 7/19 anonim ***** válasza:
nem tudom , csak úgy elolvasva a kérdést már értelmesebbnek tűnsz mint 80% felhasználó ezen az oldalon
2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek miféle ember vagyok én?"


Első ránézésre olyan, aki talán kicsit túl sok időt tölt önmaga elemzésével :)))


"elütök a többi embertől mint gondolkodásilag,mint pedig természetileg.16 éves vagyok"


A 16 évesek nagyjából egyformák. Ennek oka, hogy erős biológiai mechanizmusok uralkodnak rajtuk, miközben még nem volt idejük kidolgozni egy saját személyiséget. Természetesen a kamaszok nagyon egyedinek érzik magukat, ebben is hasonlítva egymásra.


"1.Zárkózottság"


Nagyon sok ember zárkózott, ebben semmi abnormis nincs.


"egyes emberekkel nagyon jól elvagyok,főleg,ha ketten tudunk beszélgetni,de közösségben erre sosem vagyok képes"


Ez is elég gyakori, az "introvertált" emberekkel ez a helyzet.


"Utalhat ez a művészhajlamra?"


Nincs olyan, hogy művészhajlam. Ha kedved van a művészi alkotáshoz, akkor alkoss. Azzal meg ne foglalkozz, hogy művészhajlam-e vagy sem, mert ezt a fogalmat a tudomány nem ismeri.


"2.Sokszor vannak furcsa gondolataim és sokszor tartom ésszerűtlennek mások gondolkodását"


Ezen se lepődj meg: egyrészt minden ember feje tele van furcsa gondolatokkal (csak titkoljuk), másrészt minden kamasz észszerűtlennek tartja a többiek gondolkodását, harmadrészt tényleg észszerűtlen sok ember gondolkodása.


"Ez megint mitől lehet?"


Kamaszkor, illetve emberlét.


"3.Hajlamos vagyok a pesszimizmusra"


Ez is gyakori, főleg, ha a szüleid túl kritikusak és követelőzők, és nem elég támogatóak.


"Utálok szerepelni,a vizsgák előtt pl.mindig izgulok."


Mint a korodbeliek többsége.


"Én tényleg őrült vagyok?"


Nem. A kamaszkor az ilyen bizonytalan, aggodalmakkal teli kor. Kb. mindenki átmegy azokon, amiket leírtál.

2011. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Bocsi,de szerintem félreértettél valamit.Ezeket tuti nem a kamaszkor idézi elő,mert én 7 évesen is ilyen voltam.És hol volt akkor még nekem kamaszkor...

2011. jan. 24. 14:27
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 14:27


Hát ha hétévesen is ilyen voltál, akkor írd át a válaszomat úgy, hogy a 16 helyébe helyettesítsd a 7-es számot, az utolsó mondatomat pedig töröld. Ezzel a válaszom érvényes marad.

2011. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!