Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót hogyan lehet kezelni?

Depressziót hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, pár hónapja gyakran minden ok nélkül rám jön a sírás, meg elég rossz a hangulatom, rosszul is alszom és keveset eszem. Az ismerőseim szerint el kéne mennem pszichológushoz, mert lehet hogy depressziós vagyok, de elég rosszul állok anyagilag, nincs pénzem ilyesmire. Lehet a depressziót otthon kezelni valahogy, gyógyszerek nélkül? Valami természetes gyógymódra gondoltam, gyógytea vagy ilyesmi. Vannak ilyen módszerek?
2009. jan. 29. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én szülés után lettem nagyon depressziós, bár addig is hajlamos voltam rá. Elkezdtem szedni az omega3 kapszulát és szerintem annak köszönhetem, hogy hamar kilábaltam belőle. Azóta jobban alszom, sosem sírok, pedig a szülésem után szinte félóránként jött rám a bőgés. Olvastam már több helyen, milyen jó ellenszer az omega3 a depi ellen.

Ezenkívül ha mégis szükségem van "nyugtatóra" a Herbária nyugtató teáját iszom, nagyon rossz íze van, de használ. Az ömlesztett változat , nem a filteres.

2009. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orbáncfű és citromfű tea felváltva. Halolaj-kapszula naponta 2-szer (min. fél évig). Sok c-vitamin. Minél több klorofillt próbálj meg bevinni a szervezetedbe - ez a zöld színű növényekben található meg - legjobb a brokkoli (ezt hetente 3-4-szer ajánlatos enni). Próbálj meg minden nap sportolni. Ha tudsz, menj el önismereti vagy meditációs tanfolyamra, ilyet találsz ingyen is. Ne hagyd, hogy nagyon úrrá legyen rajtad a betegség, mert az elején még tudsz magadon segíteni, de később nagyon befordulsz, és már felkelni sem leszel képes (tapasztalatból tudom - én majdnem öngyilkos lettem, évekig nem tudtam dolgozni, sokszor még az is iszonyatosan nagy erőfeszítés volt, hogy a vécére kimenjek - nálam az volt a gond, hogy az elején nem vettem komolyan, nem foglalkoztam vele, később a betegség miatt minden akaraterőmet elvesztettem, s már képtelen voltam segíteni magamon). Nagyon komoly betegség, csak az a baj, hogy mostanság a divatdepressziós tinédzserek meg celebek teljesen lejáratták. Vedd komolyan! Pszichiáterek csak begyógyszerezik az embert (évekig, évtizedekig mindenféle kemény drognak számító tablettát szedetnek vele), és utána még rosszabb lesz, jobb is, hogy nincs rá pénzed (én még nem láttam olyat, aki gyógyszerektől meggyógyult volna, csak még pluszban tönkrement a mája, veséje, gyomra az erős gyógyszerektől). Próbálj meg sokat beszélgetni valakivel, aki közel áll hozzád. www.bura.hu oldalon sok hasznos info-t olvashatsz erről a betegségről + megismerkedhetsz sorstársaiddal is. depresszio.lap.hu-n találsz teszteket, amiket ha megcsinálsz, kiderül, mennyire súlyos nálad a betegség.
2009. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok újra:


Omega3 kapszula (amit az első válaszoló írt) ugyanaz, mint a halolaj kapszula, amit én írtam.

2009. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második még mindig: És minél több folyadékot vigyél be a szervezetedbe, ez nagyon fontos (3-3,5 fél liter körül az ideális egy depressziósnak - legjobb a frissen facsart citromlével összekevert ásványvíz). A leírt tünetek alapján amúgy valószínű, hogy tényleg depressziós vagy, kérlek vedd komolyan az elejétől, nehogy úgy járj, mint én. Minden jót, remélem mielőbb helyre jössz.
2009. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!