Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Akinek van/volt...

Pánikbetegek! Akinek van/volt ilyen betegsége, miben nyilvánult meg? Hogy küzdötte le?

Figyelt kérdés

Nekem legfőbb problémám a betegségtől való félelem és ezáltal, hogy meg fogok halni... :/ Bármilyen apró eltérést észlelek magamon, egyből bepánikolok, félek, hogy nem tud majd rajtam segíteni senki...:S

Erre most kezdtem el szedni gyógyszert /másfél év után/

Nektek mik a tapasztalataitok? :)

Jó lenne elbeszélgetni egy-két "sorstárssal"....

24/L


2010. dec. 3. 10:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy milyen kategóriákba sorolták 100éve meg régen a neurózist, hanem, hogy mit értenek rajta.
2010. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Kezdek azon gondolkodni, hogy lehet nekem is ez a bajom.

De azért a héten még elmegyek pár vizsgálatra. Ha minden negatív lesz, akkor azthiszem én is beállok a sorba :s

Egyébként szerintetek lehet ez a bajom nekem is? Itt olvashattok róla, hogy mi a gond:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..

2010. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
78%
Én voltam neurológusnál amikor pánikbeteg lettem. Ott semmit se találtak, aztán mehettem a pszichiátriára.
2010. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Orvosom szerint is pánikzavarom van! Különben meg nemcsak pszichiáter, hanem elme és idegorvos, ha jól emlékszem a névtáblájára....

Fogalmam sincs, mit takar a neurózis, lehet, hogy az idegrendszerem egy kicsit besokallt, de nem hinném, hogy elmeroggyant vagyok!!! Mert gondolom vmi ilyesmit takarhat ez a neurózis betegség...bár nem akarok hülyeséget írni :)

Lassan 1 hete szedem az antidepi+nyugtató kombót... egyik nap jobb, másik nap rosszabb! Remélem már nem sokáig tart ez az állapot....

2010. dec. 5. 14:52
 35/45 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a neurózis.

maradjunk annyiban, hogy pánikbeteg vagy, ne agyaljunk, az orvosod biztos érti a dolgát.

2010. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Most látom, vki, már belinkelte az oldalt, na mindegy. A lényeg, hogy meggyógyulj, nem jó, ha mindent összeolvasgatsz a neten.
2010. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

A neurózis csak egy csoport. Egy betegségcsoport. Ennek a része pl a pánikbetegség, a generalizált szorongás, a szomatoform zavar, a fóbiák stb.

Más, amit a köznyelv ért alatta és más, amit a szakember. Ezzel nem kell foglalkozni, ez csak egy megnevezés. A gyógyulást nem befolyásolja, hogy minek hívunk valamit.

2010. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Mi tartozik még bele a neurózisba?

Nálam érdekes a helyzet, pánikbeteg voltam, most is volt pár pánikrohamom, de ami a legrosszabb derealizációban szenvedtem hónapokig, először nem egész nap, majd folyamatossá vált. Régebben is volt ilyen tünetem, de csak egy-egy napig. Ez is beletartozhat a neurózisba? Most nem mint pánikbetegség tünete írom, mert nem a rohamok alatt érzem.

2010. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

A derealizáció csak egy tünet, ami többek között a pánikbetegségnél is felléphet. Nem önálló kórkép. Felléphet személyiségzavarnál és pszichotikus állapotoknál is.

Ha a pánikbetegség része, akkor a neurózisba tartozik értelemszerűen.

2010. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a pánikzavar mellett szem. zavar is van nálad utsó.

Fontos, ha tüneted van, akkor még nem vagy gyógyult, folytatni kell a terápiát. És nem ártana kideríteni, hogy van-e még más is a pánik mellett.

2010. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!