Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Akinek van/volt...

Pánikbetegek! Akinek van/volt ilyen betegsége, miben nyilvánult meg? Hogy küzdötte le?

Figyelt kérdés

Nekem legfőbb problémám a betegségtől való félelem és ezáltal, hogy meg fogok halni... :/ Bármilyen apró eltérést észlelek magamon, egyből bepánikolok, félek, hogy nem tud majd rajtam segíteni senki...:S

Erre most kezdtem el szedni gyógyszert /másfél év után/

Nektek mik a tapasztalataitok? :)

Jó lenne elbeszélgetni egy-két "sorstárssal"....

24/L


2010. dec. 3. 10:36
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Mondta a dokim is, hogy nem elegendő csak a gyógyszer, kell a terápia is! 1 hét múlva megyek hozzá vissza, szerintem majd így 2 hetente kell majd járnom hozzá és remélem egy fél év múlva már elfelejthetem ezt az egészet :)
2010. dec. 4. 11:36
 22/45 anonim ***** válasza:
Két hetenként kevés lesz a terápia.. Hetenként kell járni minimum 1szer. Próbálj tőle pszichológushoz beutalót kérni, vagy sajnos marad a maszek.
2010. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Ha a dokim 2 hetenként hív vissza, mert úgy látja jónak, akkor úgy megyek! Amúgy maszekba járok....de talán jobb is így! :)
2010. dec. 4. 13:07
 24/45 anonim ***** válasza:
A dokidnak nincsen elég helye, azért nem hív gyakrabban, és/vagy nincsen pszichoterapeuta képesítése.
2010. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
14%
Akkor inkább legyél pámikbeteg, a neurózist nem is lehet gyógyítnai.
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
85%
Utsó, nem sokat értesz a pszichiátriához., ami nem baj, csak akkor ne írj hülyeséget. A félműveltség rosszabb, mint a teljes tudatlanság.
2010. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
85%

A neurózist lehet gyógyítani.Tulajdonképpen,ugyan az,mint a pánikbetegség.De nevezhetjük vegetatív dysztóniának is,mind az,pánikbetegség.


[link]

2010. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

A neurózis (neurózisok) egy gyűjtőkategória, amibe a pánikbetegség is beletartozik. A mai pszichiátriai nomenklatúrában (DSMIV) már nincsen benne a neurózis, mint önálló betegség, hanem részekre lett osztva. (F40-48)

Szerencsére sokkal könnyebben gyógyítható (ha csak önmagában van), mint pl.: a személyiségzavar.

A mai pszichiátria már ún. biopszichoszociális modellekre épül, ami magába foglalja a biológiai( idegrendszeri, genetikai), a pszichológiai (lélektani) és a külső szociális tényezőket is. (pl család hatása az egyénre).

Vannak olyan zavarok, ahol a genetikai, biológiai tényezőknek elsődleges szerepük van (pl skizofrénia, ahol már a magzati korban kialakul az idegpályák rossz "behuzalozódása" miatt a zavar), és vannak, ahol a biológiai érzékenység mellett a külső és a lélektani tényezőknek (pl hogyan értelmezem a külvilág ingereit)is szerepük van. Erre példa a pánikbetegség. A kutatások a pánikbetegek vizsgálatánál kimutattak a bizonyos pszichológiai történéseket (pl többszörös veszteségélmény (pl haláleset, vagy a gyászmunka megrekedése), nagyon diszharmónikus anya-gyermek kapcsolat, jelentősen felhalmozódott stressz), az első pánikroham megjelenése előtt. A külső hatások értelmezésén nagyon sok múlik, ennek a rendbehozatala után jelentős stressztől szabadul meg a beteg. Jelentősen megerősödik, hatékonyabb elhárítási technikákat használ, átértelmezi a testi reakcióit. Ezért nagyon fontos a pszichoterápia a gyógyszeres kezelés mellett. A gyógyszer visszaállítja a neurotranszmitterek felborult egyensúlyát, de ha a beteg nem változtat a saját viszonyulásain, nem tudja átértelmezni a kapcsolatrendszerét, a traumáit feldogozni, akkor ismételten várható a neurotranszmitterek arányának felborulása.

2010. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Éppenhogy értek hozzá :D Bár ezt ne a pszichiátriában keressétek, mert ott mindent meg lehet oldani, mivel nem hasznos azt kommunikálni a betegnek, hogy most már mindennek vége van. A neurózis korképe a neurológiában van. A forrása a neuraszténia, ami az idegrendszer genetikailag gyenge működése. Ez olyan mintha valaki olyan végsőkig sovány lenne, hogy szinte talpra sem tud állni, és hizlalhatatlan. Ezek a dolgok az agyban vannak láthatatlanok. Itt nem eről van szó, pánikbeteg a paciens.


Azt javaslom neked, hogy ha elmész a neurológushoz, akkor úgy mond el a problémádat mint ahogyan azt eredetileg megfogalmaztad, ne a forumozók belemagyarázatait.

2010. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Hát mondhatom nagyon értesz hozzá kedves Zoltán.:) Csak remélni tudom, hogy nem dolgozol a szakmában:)

A neurózis szó eredetileg egy Cullen nevű skót orvostól származik, aki még annak idején "idegenergia hiányról és túltengésről" beszélt.

Majd a XX. században 3 féle felfogásban szerepelt a neurózis (Briquet-hisztéria, Beard-neuraszténia, Janet-pszichaszténia) Aztán jött Freud és teljesen átfogalmazta a neurózis fogalmát.

Igen és nehogy már szegény pánikbeteget a neurológushoz irányítsuk a pánikzavarával, mert ugyebár a neurológia és a pszichiátria a 80-as években már különvált.

A neuraszténia ma már csak egy kategória, amit a BNO használ még, de nem egyenlő a neurózisokkal, hanem külön kórkép lett. (csak a neurózisok kategóriájába esik)

Na mindegy, ez igazából nem érinti a kérdező problémáját, szerintem minden fontos választ megkapott már a gyógyulása érdekében:)

2010. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!