Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Akinek van/volt...

Pánikbetegek! Akinek van/volt ilyen betegsége, miben nyilvánult meg? Hogy küzdötte le?

Figyelt kérdés

Nekem legfőbb problémám a betegségtől való félelem és ezáltal, hogy meg fogok halni... :/ Bármilyen apró eltérést észlelek magamon, egyből bepánikolok, félek, hogy nem tud majd rajtam segíteni senki...:S

Erre most kezdtem el szedni gyógyszert /másfél év után/

Nektek mik a tapasztalataitok? :)

Jó lenne elbeszélgetni egy-két "sorstárssal"....

24/L


2010. dec. 3. 10:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyan ez.Időnként,minden ok nélkül fura tüneteket észlelek magamon,ami megijeszt.És akkor,pillanatnyilag súlyosnak gondolom.De aztán persze elmúlik.Akkor meg azon idegeskedek,hogy minek kellett megint pánikba esni?Hiszen nem is volt semmi komoly....

Én is a rosszullétektől félek.Gyógyszert ritkán veszek be,ha nagyon muszáj,most találtam egy jó pszichológust,akivel alaposan kibeszélünk majd mindent,mert szeretném,ha a probléma gyökerét találnánk meg és végleg megszabadítana a tüneteket kiváltó gondolatoktól.érzésektől.Fél évig kell járnom hozzá,de remélem,meglesz az eredménye.Nálam már két éve tart ez a pánikos időszak.

Mondta a pszichológusom is,hogy ne aggódjak,ez mindenképpen gyógyítható.Akár gyógyszerekkel,akár terápiával,de a kettő együtt a leghatásosabb.

2010. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Én is voltam pszichológusnál pár alkalommal, nekem is rámutatott sok mindenre, mi-miért alakult ki bennem, amikkel valamilyen szinten tisztában is vagyok! De egyszerűen nem múltak el ezek a rosszullétek, bárhol-bármikor rámtört :/ és már nem 1x elmondták, hogy nincs semmi szervi bajom, szívem is rendben ketyeg, mégis jön ez a szédüléses "mindjárt összeesem" érzés és nem tudok ellene mit tenni :S

Ezért kerestem fel egy pszichiátert! Remélem ő tud majd nekem segíteni...

2010. dec. 3. 10:59
 3/45 anonim ***** válasza:
Pszichiáter gyógyszerekkel gyógyít elsősorban.Ezek szerint neked az is kell.Biztos rendbe jössz,csak ehhez sajnos idő kell.De már az is sokat jelent,hogy próbálsz tenni ellene.Minél hamarabb elkezdik kezelni,annál jobb.
2010. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Hát igen...úgy éreztem, meg kell próbálnom a gyógyszeres kezelést, önerőből már nem ment a gyógyulás :/

Most már csak azt várom, hogy hasson a gyógyszer és végre elfelejtsem ezt a kényszerképzet betegséget!

2010. dec. 3. 12:00
 5/45 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem először gyerek koromba volt, egész éjjel menekültem, szaladtam, halálfélelmem volt.Könnyű volt az okokat megtalálni.Háborús emlékek váltották ki. Két éve arra riadtam fel, hogy meg fulladok, leáll a szívem.Egész reggelig fenn voltam. Pulzusom, vérnyomásom rendben volt, a szörnyű félelem mégsem múlt el.Másnap írattam fel frontin tablettát, de csak kétszer vettem be belőle, jól tudom kezelni a pánikot.Elég jól vissza tudom pörgetni az eseményeket a kiváltó okig.Láttam olyan temetést, mikor a halottakat csak simán koporsó nélkül elkaparták.Ez a látvány maradt meg bennem, ez váltja ki a pánikot, mikor sok a szabadidőm.

Az ismeretlentől való félelem nálad is működik. De a háttérben van valami ami hatással volt rád az életed folyamán.Ha rád tör a félelem, gondolj arra,mi lesz veled, még ötven év múlva is így fogsz félni a fóbiádtól?

És az elkövetkező ötven év lesz a valóság.

2010. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Hmmm...hát nekem is volt úgy 2 éve egy szörnyű éjszakám.... :/ Azóta vannak ezek a pánikrohamaim! Csak hiába mondom azt magamnak, hogy az csak akkor 1x történt meg, többet nem fog és nincs semmi bajom, csak az agyam szórakozik velem, mégis elkap....akkor jön a para, halálfélelem...aztán elmúlik! Csak idegesít, hogy újra és újra előjön :/

De bízom benne, hogy le fogom ezt az egészet küzdeni, mert le akarom!!!

2010. dec. 3. 12:30
 7/45 anonim ***** válasza:

Én is próbálkoztam beszélgetéssel, kineziológussal, homeopátiás szerekkel, de sajnos nem váltak be, csak a gyógyszer. Az viszont elég hamar hatott, és tökéletesen kigyógyultam a betegségből. Ez már évekkel ezelőtt volt. Azóta volt, hogy rámtört egy-két pánikroham, de beteg nem lettem, mert már egészen másképp fogom fel az egészet, nincs halálfélelmem, ha felmegy a pulzusom, nem ijedek meg tőle. Nem produkálok teljes rohamot, csak el akar kezdődni, de nem rémülök meg, ezért nem megy át rajtam. Úgyhogy szerintem teljes egészében nem lehet visszaesni, legalábbis a saját példámból kiindulva. Bár ezt nem kérdeztem, de leírtam. A gyógyszerekkel pedig nagyon könnyen leálltam, nagyon fokozatosan, így észre se vettem, amikor abbahagytam, ha esetleg attól félnél, hogy rászoksz vagy ilyesmi.

Jobbulást, és nyugi, pár hét és elfelejtheted az egész betegséget!

2010. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Még valami, az érzéseiddel azonosulni tudok, általában mindenki így érez, aki pánikbeteg, nálam is az volt elég ijesztő, hogy teljesen egyedül éreztem magam, mert hiába van rohamom, senki nem tud rajtam segíteni, hiába van mellettem bárki. Pedig a család mindig mellettem volt. És sokat számít az akaraterő is, látom nálad megvan, biztos meg fogsz gyógyulni hamarosan.
2010. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is sikerül így leküzdenem ezt az egészet! Szerencsére a párom sokat segít nekem, támogat! 5. napja szedem a antidepit+nyugtatót, hol jobb-hol rosszabb az állapotom...és szeretnék legalább arra a szintre eljutni, hogy a gyógyszereket is 'nyugodt szívvel' tudjam bevenni...ne féljek attól, hogy mi lesz ha.... /mellékhatás stb.../
2010. dec. 3. 12:49
 10/45 anonim ***** válasza:

12:30

Arról a szörnyű éjszakáról lehetne valamit megtudni?

2010. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!